Trvaly pobyt - problem

friendly_pike

Trvaly pobyt - problem

Príspevok od používateľa friendly_pike »

Priatelia, ma zakernu otazku, na ktoru potrebujem odpoved:
Chcem poziadat o zbrojny preukaz sk. A, ale mam mensi problem: mam uvedene trvale bydlisko v Bratislave - Dubravke, kde uz vsak asi dva roky realne nebyvam (byt sa predal) a realne byvam v rodicovskom dome v nemenovanej dedine v okoli BA. Trvaly pobyt som si nezmenil zatial hlavne kvoli vsetkym papierovackam co ma cakaju hlavne v pripade zmeny v Obchodnom registri, kdeze som spolocnik a konatel vo viacerych s.r.o., prepis aut do ineho okresu, atd...
Otazka teraz znie, ako to vezmu policajti pri preverovani mojej bezuhonnosti v pripade navstevy mojich byvalych susedov v mieste trvaleho bydliska, z ktorych minimalne polovica si ma nemoze pamatat a na mieste trvaleho bydliska je uz menovka niekoho ineho?:)
Co odporucate? Radsej podstupit kolotoc a zmenit trvale bydlisko?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

vidim to na kolotoc papierovania../zmenu tr.bydliska
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

palo_g
...mam zakernu otazku....ako to vezmu policajti pri preverovani mojej bezuhonnosti v pripade navstevy mojich byvalych susedov
Zákerná odpoveď ....:

"..musíš veriť , že neprídu , veď nemusia , ale môžu ..." :lol:
Veď žiadosť si môžeš dať a riešiť až potom , samozrejme , ako elektron podotkol , papierovačky na papierovačky ..jednoznačne zmeniť trvalý pobyt , lebo tento raz musíš . Mám taký dojem , že tento úkon je aj povinný do určitej doby a môže sa aj postihovať nejakou pokutou ...
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ja som si musel tiez kvoli ZP vybavovat novy OP.
friendly_pike

Príspevok od používateľa friendly_pike »

Dak dik chlapi za odpovede, idem sa obrnit trpezlivostou, vyzbrojit kolkami a idem na to:)
inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

nikto Ta nemôže prinútiť, aby si si zmenil trvalý pobyt, aj keď sa zmenil majiteľ bytu. pokiaľ Ta teda o to nepožiada samotný majiteľ a aj v tom prípade to nemá také jednoduché. čo sa týka lehoty na zmeny, tie sa týkajú iba zbraní, áut, živnosti atd. až potom, čo sa zmení trvalý pobyt. takže pokiaľ nemusíš, tak si peniažky šetri na náboje :)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

bbpd

Prinútil si ma takpovediac k nahliadnutiu do netu ...hlavne táto veta ...
nikto Ta nemôže prinútiť, aby si si zmenil trvalý pobyt,...atď
lebo , viď nasledovné :
Hlásenie a evidencia pobytu občanov SR
Pri sťahovaní je povinnosťou každého občana SR nahlásiť zmenu trvalého bydliska (prechodného pobytu).
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default. ... eventid=73
plus nasledovné odkazy .. :wink:
lenochod
prispievateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa lenochod »

bbpd napísal:nikto Ta nemôže prinútiť, aby si si zmenil trvalý pobyt, aj keď sa zmenil majiteľ bytu
To vazne? Vzdy som mal za to, ze ked sa byt preda, tak predavajuci je povinny sa odhlasit z trvaleho pobytu na tejto adrese. Konieckoncov ani ja si nemozem dat trvaly pobyt do bytu v podnajme....ci?
inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

so súhlasom majiteľov môžeš mať trvalý pobyt aj v podnájme. konkrétne poznám dva prípady, kedy po predaní bytu a po dohode s majiteľom si ľudia nechali trvalý pobyt na pôvodnej adrese. a úrady s tým nemajú žiadny problém
friendly_pike

Príspevok od používateľa friendly_pike »

to arminius: no hej, je sice uvedene, ze obcan je povinny nahlasit zmenu trvaleho bydliska, ovsem nejako mi chybaju lehoty, pripadne sankcie. Ale nech sa na to pozeram tak, ci onak, kvoli zbrojaku a policajtom to bude asi vhodnejsie urobit. :)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Mozno by bolo jednoduchsie si na mieste sucasneho bydliska zahlasit prechodny pobyt.

Ak ta ozaj budu policajti 'lustrovat' (co nie je pevnym pravidlom) a nezistia nic v trvalom bydlisku, bud sa na to vykaslu alebo pojdu pozriet tvoje prechodne bydlisko. Nemozu povedat, ze si im zatajil realne bydlisko a na mieste trvaleho pobytu sa pritom vobec nezdrzujes.
A usetri ti to predpokladam more papierovaciek pri zmene firemnych veci.
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa kriznik »

Cas a peniaze stratene vybavovackami aj tak neusetris. Kedze je byt predany, aj tak budes chciet casom trvale bydlisko zmenit a potom budes menit okrem vsetkych ostatnych dokladov aj ZP.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Presne treba to urobit co najrychlejsie.
Ja som vahal a oni to preveruju a tak som platil pokutu!!
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa duros »

Ja som na tom tak isto, a dal som si len na miesto kde teraz bývam, t.j. prenajatý byt prechodné bydlisko potvrdenie o prechodnom pobyte som zaniesol na policiu a miesto ulozenia zbrane mám prenajatý byt ! žiaden problém !
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Mna by zaujimalo, mam postaveny barak (Ale este nieje skolaudovany), okrem trvaleho bydliska, ci si aj tam mozem napisat miesto ulozenia zbrane?
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"