Zákon o strelných zbraniach $4 bod c.,

Tibor_sk
prispievateľ
Príspevky: 112
Registered for: 14 years 9 months

Zákon o strelných zbraniach $4 bod c.,

Príspevok od používateľa Tibor_sk »

Nechcem otvárať Pandorínu skrinku alebo ťahať debatu na "klzkú" plochu, ale mám serioznú otázku bez bočných úmyslov v súvislosti s témou hranica povolenej a nepovolenej úpravy zbrane.
Zaujímal by ma váš názor či úprava šírky medzery expanznej zbrane - revolvera(plnovky) medzi valcom a hlavňou je v zmysle zákona 190 dovolená alebo nedovolená úprava.
Mám Alfu 030 a problém je, že hlaveň je trvale fixovaná kolíkmi a medzera sa nedá nastaviť "doštelovaním" ako u ostrých verzií.
Robil som taký malý pokus na to koľko asi unikne účinného plynu v tejto medzere a zostal som hodne sklamaný. :cry:
Papier ktorým som obalil revolver bol pretrhnutý a popálený na oboch straných tejto medzery, čo znamená že toho tam uniká dosť, a v prípade použitia nábojok s technickým korením to môže byť silne veľký problém. :evil: Tá medzera je tesne niekde pod 1mm, čo už je fuga ako hrom.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1445
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

No, ak to nebudeš prerábať na iné strelivo a len to chceš poladiť, tak nevidím problémos zo zákonom.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Nuž neviem, ako chceš tú medzeru "poriešiť", ale uvedom si, že akýkoľvek zásah do zbrane smie robiť len osoba s príslušnou zbrojnou licenciou. Teraz nemyslím zaleštenie vodiacich koľajničiek alebo pilovanie mušky, ale napríklad práve to doladenie medzery - demontáž hlavne, úprava a spätná montáž je puškárska robota...
Tibor_sk
prispievateľ
Príspevky: 112
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Tibor_sk »

Technický problém to nie je. Ide mi skôr práve o to čo si naznačil - "to je puškárska robota" .Existuje niekde právna norma na to ktoré úkony musí robiť puškár - lebo to ostatné môžeš robiť aj ty doma - samozrejme na vlastné riziko poškodenia zbrane. :D Je mi jasné že znefunkčnenie, prerábky na expanzné a pod. - teda kedy sa mení charakter alebo účinnosť zbrane je na licenciu to je mi zrejmé.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"