Kulobrok, kozlice nebo dvojka?

eager_archimedes

Kulobrok, kozlice nebo dvojka?

Príspevok od používateľa eager_archimedes »

cz kulobrok - je podľa Vás kulobrok univerzálna puška,použiteľná v horách aj v nížinatých revíroch,alebo je lepšie mať v nížinatých revíroch brokú kozlicu,dvojku,poprípade automat.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5252
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

Pouzitelna je,ale prepac,ja som trochu zaujaty.Mam radsej opakovacie gulovnice.
eager_archimedes

Príspevok od používateľa eager_archimedes »

Lovec,prosím odporúčal by si mi nejakú guľovnicu,prosím uved´dôvod. :D
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5252
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

sniper,najprv skus co najpresnejsie popisat podmienky: na co ju potrebujes,ci ju budes vela nosit,na aku zver chces polovat,ci je iba na sportovu strelbu.....a potom pokrocime dalej. :wink:
eager_archimedes

Príspevok od používateľa eager_archimedes »

budem ju potrebovať pre lov najmä jelenej a diviačej zveri.kaliber by mal byť stredný ,nejaká sedmička,pažba montecarlo.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5252
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

Kaliber by som navrhoval 7x64,dostatocny vykon,pri pouziti kvalitnej municie sa s tym da polovat bez problemov na najvacsie kusy jelenej a diviacej zveri.Zbrane? CZ 550,Rossler TITAN 6,Zastava to su v cenach okolo 20 tis. +- par tisic.Nepises cenovu hladinu,do akej si ochotny ist.
eager_archimedes

Príspevok od používateľa eager_archimedes »

zatiaě som zohnal 25000sk.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5252
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

A kolko na optiku? Na pusku to staci,ale ked tam das optiku za 5000,tak to nema zmysel.
eager_archimedes

Príspevok od používateľa eager_archimedes »

Na optiku som si vyhradil 15000sk.Stačí to? :roll:
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5252
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

Na Meoptu to vyda....k tomu kvalitnu ocelovu montaz,a malo by to byt v poriadku.Potom uz len kvalitne strelivko.
eager_archimedes

Príspevok od používateľa eager_archimedes »

Lovec,a aké by si mi odporučil?Je podľa teba strelivo od sellier and bellot so strelou barnes je dobré alebo nie?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5252
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

sniper napísal:Lovec,a aké by si mi odporučil?Je podľa teba strelivo od sellier and bellot so strelou barnes je dobré alebo nie?
Strela od Barnesa sa dobre hodi na to co zamyslas,t.j. vysoka+cierna.Trosku by som bol opatrnejsi pri mensich kusoch,prasiatkach,teliatkach,pretoze tato strela patri medzi tie tvrdsie,pri nejakom horsom zasahu len prestreli bez dostatocnej deformacie,to uz vsak zalezi aj od strelca.Co sa tyka kompletneho naboja S&B,najprv by som si skusil na terci aspon jednu-dve krabicky vystrielat,neviem ci uz sa polepsili s presnostou.Snad ano.Ale podla mna su prilis drahe-ak spravne viem predava sa 20 kusov za 1000,-Sk (+- par korun).Lenze za 550-700,-Sk sa dali kupit original Hornady SST.Ale treba skusit,co najlepsie pojde z konkretnej zbrane.
eager_archimedes

Príspevok od používateľa eager_archimedes »

A aký kaliber je podľa teba vhodný na taký lov.Podľa mna je dosť vhodný 7x64.Kamarát ho má a ,, na čo strelí to hned leží"používa strelivo od sellier and bellot so strižnou hranou.Je ešte dobrý 8x 57 ale na také diviača alebo jelienča no neviem :?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5252
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

7x64 je urcite vhodny,nepisem o nevhodnom kalibri,ale o strelive,a to je zasadny rozdiel.Samozrejme vhodnych kalibrov je dost siroke spektrum,ktore su pouzitelne v slovenskych podmienkach.Ani pri malych kusoch nevidim nejaky problem s napr. 8x57,je to len o umiestneni zasahu.Preto ak sympatizujes s tym 7x64,pokojne ho kup,chybu neurobis.Ked chces kupovat lacnejsie strelivo,tak uz radsej Prvi Partizan,kvalita min. ako S&B,presnost pravdepodobne vyssia (ale to zalezi aj dost od strelca),prip.uz spominany Hornady.Vsetko lacnejsie a spolahlivejsie ako strely od S&B.Ale na druhej strane,ak toho nevystrielas vela,tak mozes pokojne kupit nieco lepsie Norma,Sako,Lapua.A tam je to uz len o strelcovi.Na druhej strane,cim viac strielas,tym lepsie aj pre teba,aj pre zver.A na terc stacia aj lacnejsie naboje.
eager_archimedes

Príspevok od používateľa eager_archimedes »

ale lacnejšie strelivo má zas inú balistiku a to pri nastrelení drahším strelivom nemusí byť tak presné. :?
Napísať odpoveď

Návrat na "Poľovné zbrane"