Porovnanie ceny - 9mm / .40S&W

friendly_davinci

Porovnanie ceny - 9mm / .40S&W

Príspevok od používateľa friendly_davinci »

Zdravim,
uvazujem o novej zbrani... Viem ktoru chcem, ale s kalibrom si este niesom isty. Rozhodujem sa medzi 9mm a .40S&W. V predajni mi bolo povedane ze rozdiel v cene nieje velky. Mozno som sa zle vyjadril a zabudol som dodat ze ciel je hlavne strelnica. Nebude sa jednat o nejake strasne cisla mozno to nebude ani 3000 rocne. Par cien co sa mi podarilo najst na nete mi hovoria ze isty rozdiel tam je. Ale kedze Vas je tu vela a pouzivate obe raze tak sa spytam rovno Vas.

Aka je momentalna bezna cena 9mm a .40S&W?
Aka je momentalna bezna cena prebijancov 9mm a .40S&W?

Oplati sa mi pri mnozstve 3000ks za rok vobec uvazovat nad rozdielom v cene? (toto si snad zodpoviem aj sam ked budem mat jasno v cenach)

Dakujem za odpovede a Vase nazory
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

no ci nove tovarenske, alebo prebijane, rozdiel v cene je minimalne 2,- Sk/kus, takze pri tebou spominanom nastrele je to rozdiel minimalne 200,- eur rocne. Ci je to malo alebo vela posud sam.
Naposledy upravil/-a gewehr v 25 Dec 2009, 21:42, upravené celkom 2 krát.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

fiiha.. 3000 za rok nie je uplne malo, ale aspon vidiet ze to beries realisticky :)

9L na pulte stoji od 16-17c za kus
40sw cca 25c a viac (opravte ma ak sa mylim)

prebijance 9L su vyrazne lacnejsie nez nove, u 40sw ten rozdiel nie je az taky vyrazny...

sry ze nepisem presne ceny prebijancov, ide o sukromnu cenotvorbu pre kazdeho je ina....
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

No a este dost podstatna vec. Prebijanie lugrov je vzhladom na ich pocty zvladnute zjavne v pohode, lietaju ako maju, este som ale nepostretol varku prebijanych .40tok, ku ktorym by som nemal vyhrady. Mozna mam smolu, ale do STIka, kedze nemam cas si prebijat sam, kupujem funglovky.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Kedy si som strielal 40 castejsie, ale prestalo ma bavit zbierat nabojnice atd.
Ked chces strielat kasli na "exotiku" a kup Lugera i ja som tak spravil a mas pokoj.
Gewehr no ja a moj glock sme sa nestretli s niecim ako problemovy naboj :-)
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Rastik, ja viem ze vy spojari beriete pojem "dobry naboj" dost zjednodusene. :wink: prosto clovek od dobre prebitej varky nabojov ocakava aj slusny rozptyl coho som sa nedockal. S prebijanymi lugrami nemam problem dosiahnut podobny ako s tovarenskymi, prebijane .40tky ktore som doterat mal zatial robili aj v tomto ohlade problemy vsetky. Mozna mam na ne proste pech. To ze naboj vystreli povazujem za samozrejmost. :lol:
friendly_davinci

Príspevok od používateľa friendly_davinci »

roman napísal:fiiha.. 3000 za rok nie je uplne malo, ale aspon vidiet ze to beries realisticky :)
dakujem za odpovede pani ...tych 3000 berme ako odhadovane maximum. Ten rozdiel v cene by som este zvladol nieje to az take hrozne. Tu .40 beriem ako nieco novsie a teda snad lepsie ako 9mm. I ked co som cital je to skor o tom co komu vyhovuje.
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rado74 »

moja skusenost je nasledovna strielal som 40 tku asi tri roky len tak rekreacne do 1000 nabojov rocne to je par navstev strelnice ale chcel som strielat castejsie a uz to islo na 2-3000 nabojov pre vela strelcov na tomto fore je 3000 nabojov rekreacna strelba.
TAKZE neostalo nic ine len vratit sa pokorne ku zbrani v razi 9 Luger pretoze pri mnozstve par tisic nabojov rocne to uz neni zanedbatelna polozka pretoze cena origo nabojov aspon podla mojej skusenosti je rozdiel medzi 9luger a 40SW skoro 90% ceny ci uz pri novych alebo prebijanych samozrejme ,ich kupujes bud maloobchod alebo Ares to je jedno.
Takze vpodstate si mozes dovolit strielat skoro raz take mnozstvo lugerov ako by si vystrelil 40 - tok.

A myslim ze o zastavovacom ucinku nema vyznam polemizovat o tom sa tu popisalo uz dost.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Jasne ze 9 Luger, to je posledny kaliber co maju predajcovia v predajni na sklade a este za dobru cenu skoro vsade, lebo draho by nepredali.

A ked chces byt ako v krajine zazrakov s 9Luger tak chod do Aresu, tam ta urobia stastnym :-)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Gewehr asi po par rokoch prevetram svoju G22c a pojdem ti ukazat rozptyl s ARESmi.
A by si videl ake dokazu narobit problemy napr v Tanfoglio zbraniach, ktore su vyberave co Glock nie je.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Rasto, problem aresackych .40tok podla mna je, ze nekupis dve rovnake serie. S 9 luger nemam absolutne ziadny problem.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

A to riesi nakup jednej serie vacsieho mnozstva, uz len aby sa im vydarila :-)
peto543
prispievateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 17 years

Príspevok od používateľa peto543 »

grafo0 : byt tebou asi by som siel do 9mm... ja som si kupil G23 v kalibri .40SW ...nemozem povedat ze toho lutujem , ale kebyze mozem zamenit volil by som (koli cene streliva) asi 9mm... v BA som kupoval .40 SW od 11 sk/ks .... teraz som kupil prebijane aresy za 6 sk/ks .... co viem tak 9mm sa da kupit okolo 4.50 mozno aj menej..takze myslim ze 9mm bude rozumnejsia volba
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ked chces aktivne strielat LUGER ked si chces obcasne zastrielat a hlavne na obranu .40S&W.
.40 ma lepsi zastavovaci ucinok ako .45 i ked to uz je ina rozpravka ;-)
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 17:15, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"