Miesta na strelbu z expanzneho Vz58

friendly_shaw

Miesta na strelbu z expanzneho Vz58

Príspevok od používateľa friendly_shaw »

Dobry den, nedavno som si kupil expaznu Vz58cku z deasarms a chcel by som sa spytat ako je osetrena strelba na volnom priestranstve. resp. kde mam moznost si vklude vystrielat par nabojov bez toho aby ma za to buzerovali policajti teda okrem strelnice? V predajni mi povedali,ze "proste mimo civilizacie" aspon 4-5 Km od obyvanej oblasti a ze ale les je v tomto osemetny lebo mozu ma prehnat polovnici koly plaseniu lesnej zvery... vedeli by ste popripade odporucit nejake miesto v okoly BA kde by sa v klude dalo?
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Mozes strielat na miestach, kde neohrozis bezpecnost a zdravie osôb. Snaz sa vyhybat prave tym lesom a aj prilahlym poliam (Moze to byt revir a mohol by si porusovat zasa zakon o polovnictve a tam je to tusim priestupok a pokuta do vysky 165€, ak by ta nacapala polovna straz), tiez nestrielaj v zastavanej oblasti, skor niekde na zahradke, ktora je dalej od obydli, alebo na nejakom opustenom kamenolome, ci mieste. Skratka si vyber miesto kde je co najmensi predpoklad, ze sa tam mozu pohybovat osoby. A priprav sa aj na moznost, ze na teba nejaky dobrak zavola PMJ/PPU PZ, preto maj pri sebe potvrdenie o zmene charakteru zbrane na expanznu zbran. A tuto citaciu sa tiez radsej nauc :):
§ 55 zakona 190/2003
Zabezpečenie zbraní a streliva

(11) Streľba zo zbrane uvedenej v § 7 písm. b), c) a f) je zakázaná na mieste, kde môže byť ohrozený život alebo zdravie osôb alebo spôsobená škoda na majetku.



§ 7
Zbraň kategórie D

Zbraňou kategórie D je

c) expanzná zbraň,
Naposledy upravil/-a C08R4 v 14 Jún 2010, 23:58, upravené celkom 1 krát.
friendly_shaw

Príspevok od používateľa friendly_shaw »

Dakujem, za radu, certifikat ma upozornoval, ze musim mat pri sebe ale ze pre istotu si mam spravit foto kopiu a original si radsej uskladnit.(treba mat tu foto kopiu nejako notarsky overenu? ) , rozmyslal som prave nad moznostou co je smerom na devin, co su tie kamenolomi. Ak zbran pouzijem teda dalej od obydli a mimo polovnickeho reviru a nahodou niekto na mna posle policiu mozu ma nejako pokutovat si sankciovat po preukazani certifikatu?
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Nemali by ta pokutovat ale vravim, nauc sa ten paragraf, povedzeme to tak, ze nie vsetci prislusnici PZ tak dôkladne poznaju zakon o zbraniach :). Lebo moze sa stat, ze by ti chceli vyrubat priestupok proti verejnemu poriadku, ze robis ramus mimo Silvestra :lol:, treba im dat najavo, ze zabavna pyrotechnika nieje expanzna zbran kat. D
friendly_shaw

Príspevok od používateľa friendly_shaw »

prave nad tym som dnes rozmyslal, ze ci sa pri moznom pokutovani nebudu chciet vyhovarat na porusenie verejneho poriadku..
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

JJ, presne tak. A naozaj pocitaj s tym, ze zhruba do vzdialenosti 4KM je pocut strelbu zo samocinnej zbrane (Strelba davkou), tak vravi predpis k tejto zbrani, jednotlivy vystrel do 2KM.
friendly_shaw

Príspevok od používateľa friendly_shaw »

uff dost si mi s tymto pomohol lebo uz som mal pocit, ze vzdy ked ho budem chcet ist prevetrat tak len na strelnicu... ako davkou nemam v plane na volnom priestranstve strielat minimalne koly tomu ramusu na to skor vyuzijem strelnicu.... takze pokial by som si siel vystrelit par nabojov medzi dediny na pole (ktore nesusedi hned s lesom) tak by nemal byt snad problem teda ak budem aspon 2 km od dediny...?
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Nemal by byt problem, ale tiez sa moze stat, ze polovnik ti povie, ze im tam plasis malych zajacov :).
friendly_shaw

Príspevok od používateľa friendly_shaw »

polovnik vtipalek by to bol... tak potom alternativny plan by som nahodil, pazbou medzi oci a utekat ako o zivot :) inac ta novela od Jula meni nejako podmienky a moznosti strelby expanznou Vz58?
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Nemeni.
friendly_shaw

Príspevok od používateľa friendly_shaw »

tak dakujem, velmi za cenne rady... uz sa neviem dockat kedy ho "odpanim" par vystrelmi i ked potom to cistenie po tych slepych nabojoch bude ine rososo..:)
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Nieje zac 8).
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Len taký detail: že si na poli, ešte neznamená, že sa neflákaš niekomu v revíri. Sú aj poľné. Preto rátaj s tým, že zdrbung od poľovníkov môže prísť hocikedy a hocikde.
:wink:
Vlastne, nielen od poľovníkov. Buď pripravený, na rôzne scenáre. Napríklad že môžeš vyplašiť aj nejakého všímavého spoluobčana, ktorý na teba zavolá floydov, lebo bude mať pocit, že vidí mafiánov ako sa pripravujú na nejakú akciu... Alebo sa bude nejaký gazda ponosovať, že mu plašíš slepice a tie zniesli o dve vajca menej... Alebo včelár, že jeho včelstvu vadí ten rachot...
:lol:
Skrátka, vyber si naozaj dobré a dostatočne odľahlé miesto, aby ti to niekto neznepríjemňoval. V okolí Blavy je dostatok rôznych kameňolomov, tie sú celkom vhodné.
friendly_shaw

Príspevok od používateľa friendly_shaw »

Co sa tyka tych kamenolomov hladal som zatial zbezne nejaky vhodny a taky najidealnejsi co som nasiel tak je kamenolom za Borinkou, je velky, hlavne opusteny a vyse 4KM za obcou...
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Tom1k napísal: ... inac ta novela od Jula meni nejako podmienky a moznosti strelby expanznou Vz58?
Pozor na toto v novele:
"Držiteľ zbrane kategórie D je pri manipulácii s touto zbraňou povinný mať pri sebe doklad totožnosti 12) a nesmie ju viditeľne nosiť alebo prepravovať;..."
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"