Grand power P380

eloquent_tereshkova

Grand power P380

Príspevok od používateľa eloquent_tereshkova »

Ahojte, rad by som sa poradil o kúpe prvej zbrane. Zatiaľ nemám konkrétnu predstavu o akú zbraň by sa malo jednať. Nie som náročný a hľadam niečo šikovné na na nosenie a taktiež by mala byť vhodná aj na častú streľbu. Na nete ma zaujala GP P 380. Neviete mi poradiť či sa jedná o dobrú zbraň, prípadne poradte niečo iné, lepšie díky....
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa miro285 »

Určite by som hľadal niečo v kalibri 9 Luger. Na nosenie lepší kaliber, na strieľanie lacnejší :)
eloquent_tereshkova

Príspevok od používateľa eloquent_tereshkova »

Hm ta 380 má 9 m Browning krátky - to je slabé alebo nekvalitné strelivo?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

V porovnaní s 9 Luger je slabšie, drahšie a menej rozšírené.

Tým netvrdím, že konkrétne pre teba je menej vhodné. Len konštatujem.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

P380 je oproti akciovej P1/ K100 lacnejsia asi tak o 70evri.

Naboj 9browning je oproti 9Luger drahsi cca o 10centov.
Rozdiel v cene sa ti vyrovna po vystreleni 700 ran... to su u mna 4 navstevy strelnice....
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

kde sa da zohnat9brow len o 10 centov drahsi ako luger?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

v arese...
inspiring_mcnulty

Príspevok od používateľa inspiring_mcnulty »

Kúp P1 a budeš spokojný. Váhovo je to cca na jedno a rozmerovo tiež. Ja ju nosím každý deň a zatiaľ spokojnosť. Lacnejšie strelivo a keď chceš aj postrieľať tak jasná voľba. :wink: Ja z mojej mám buchnuté asi 3000 a doma už čaká 1000 na hlučné delaborovanie na strelnici :D :wink:
eloquent_tereshkova

Príspevok od používateľa eloquent_tereshkova »

No ked hovoris, ze si spokojny tak buem musiet nad tym puvazovat. Dik za radu.... :)
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Tak ja ta este utvrdim v tvojom uvazovani. Jeden clen nasho klubu ma GP P 380. Je z nej nestastny. V sobotu na treningu nevystrielal 3 zasobniky za sebou, bez zadrzky. Nevytahovalo nabojnicu. Poslednu musel vytlkat mosadznou tyckou z komory. Na druhy den sme robili sutaz. Radsej ani nestrielal iba lepil terce. Problem bude v tej drazke v nabojovej komore, ktora napomaha brzdeniu zaveru. Toto riesenie sa ukazuje ako nestastne :( .
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1444
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Vcera som si z P380 zastrielal, S&B a ZVS naboje. Zbran je uplne nova, perfektne opracovana. Vystrelil som 120 nabojov. Zadrzka ani jedna, skusal som aj rychlopalbu s prebitim zasobnika. Prijemna strelba, dobry uchop. Strielal som na medz. pistolovy terc, na 8m a na 25m. Na 25m strela dost vyrazne pada, musel som mierit uplne na vrch terca, aby zasahy boli ako tak v strede. Na 8m som mieril trocha vyssie nad stred terca, konkretne na hranicu medzi ciernym a bielym polom. Vtedy slo vsetko do stredu, az som mal problem polepit terc. Stare S&B s cervenou zapalkou, co som kupil pred 1,5 rokom, padali dole vyrazne viac, nove S&B bez farby na zapalke a ZVS padali ovela menej. Skoda, ze sa cielnik da nastavit iba stranovo, nie aj vyskovo. Z P380 mam aj tak velmi dobry dojem.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa boris »

bodaj by nie. P80 presla asi tak rok dozadu konstrukcnym upgradom...
Používateľov profilový obrázok
Kuro
expert
Príspevky: 421
Dátum registrácie: 20 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kuro »

Nech ju chlap donesie na reklamaciu.
Upgrade do týždna for free....
JK
DUSO napísal:Tak ja ta este utvrdim v tvojom uvazovani. Jeden clen nasho klubu ma GP P 380. Je z nej nestastny. V sobotu na treningu nevystrielal 3 zasobniky za sebou, bez zadrzky. Nevytahovalo nabojnicu. Poslednu musel vytlkat mosadznou tyckou z komory. Na druhy den sme robili sutaz. Radsej ani nestrielal iba lepil terce. Problem bude v tej drazke v nabojovej komore, ktora napomaha brzdeniu zaveru. Toto riesenie sa ukazuje ako nestastne :( .
Používateľov profilový obrázok
Kuro
expert
Príspevky: 421
Dátum registrácie: 20 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kuro »

čo tak nižšia muška ?

bus driver napísal:Vcera som si z P380 zastrielal, S&B a ZVS naboje. Zbran je uplne nova, perfektne opracovana. Vystrelil som 120 nabojov. Zadrzka ani jedna, skusal som aj rychlopalbu s prebitim zasobnika. Prijemna strelba, dobry uchop. Strielal som na medz. pistolovy terc, na 8m a na 25m. Na 25m strela dost vyrazne pada, musel som mierit uplne na vrch terca, aby zasahy boli ako tak v strede. Na 8m som mieril trocha vyssie nad stred terca, konkretne na hranicu medzi ciernym a bielym polom. Vtedy slo vsetko do stredu, az som mal problem polepit terc. Stare S&B s cervenou zapalkou, co som kupil pred 1,5 rokom, padali dole vyrazne viac, nove S&B bez farby na zapalke a ZVS padali ovela menej. Skoda, ze sa cielnik da nastavit iba stranovo, nie aj vyskovo. Z P380 mam aj tak velmi dobry dojem.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1444
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Aj som rozmyslal o nizsej muske, da sa kupit ? Alebo ju mam jednoducho trocha zosmirglovat ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"