Praktická zručnosť - 7.65

friendly_galileo

Praktická zručnosť - 7.65

Príspevok od používateľa friendly_galileo »

caute vsetci. za chvilu by som mal ist na skusky, policajt povedal ze na skuskach bude zbran 7.65. problem je v tom ze som tu pistol nikdy nevidel. je niekde nejaky navod abo nieco podobne?
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

Vobec nech ta take veci netrapia, je to klasicka pistol, to, co budes musiet predviest na skuskach dokazes aj keby ti dali pistol vystruhanu z dreva. Nikto od teba nemoze a ani nebude chciet, aby si im tam robil rozborku-zborku s gunom, ktory vidis prvy krat v zivote. Prebehni si tie otazky E1-E20, nech ti s tym nejaky skuseny strelec pomoze a bud v pohode. Alfa-omega celej srandy je, "Nedavaj primanipulacii so zbranou za ziadnych okolnosti prst na spust", ak nechces strielat. Lebo poletis zo skusky, len tak zafici :shock:
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa spherixis »

onevillager
Ako hovori igoros: Precitaj si otazky E1-E20, z prirucky, ktoru sikovne postol Jarik 8)

http://file019.mylivepage.com/chunk19/8 ... f?36159575

Osvoj si z nich zakladnu bezpecnost pri manipulacii so zbranou (prst mimo spuste, mierenie bezpecnym smerom 90stupnov hore-dole 45doprava dolava, postup pri zavade, atd.) Nevahaj vo svojej odpovedi tieto pravidla prizvukovat a kludne ich zopakuj 3x zasebou :wink:
inspiring_jang

Príspevok od používateľa inspiring_jang »

A zrejme to bude gun CZ 70. Ja som ju mal na skuske, bola to 7.65tka. :wink:
Používateľov profilový obrázok
suigan
prispievateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa suigan »

Zdravim, som tu novy a chcel by som sa teda opytať, že či na skúškach keď dostanem napriklad otazku v ktorej bude vybitie zbrane - môžem teda namieriť do tzv. bezpečného priestoru a dať ruku na kohutit a na "sucho" vystrelit alebo by ma za to vyhodili?

Inak je to fakt divne, ze neexistuje žiadna priprava napriklad čo sa tyka tej rozrobky a zrobky zbrane. Podľa otazok z červenej knihy je tam aj otazka rozobrania zbrane na učely čistenia a nasledneho poskladania. Ako s to ma clovek na ucit ked pokial nemam zbrojny preukaz?
peto543
prispievateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 17 years

Príspevok od používateľa peto543 »

myslim ze na 95% skuskach prakticka cast nieje

co sa tyka vybitia najprv by som vybral zasobnik potom skontroloval komoru ci tam nieje naboj, mieril mimo ludi do zeme a daval pozor aby prst nebol na spusti. potom by som s palcom na kohutiku vybil a strcil spat zasobnik.
Používateľov profilový obrázok
suigan
prispievateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa suigan »

tak potom je to zaujimave lebo podľa vyhlašky 555/2003 sa skuška sklada aj z praktickej časti a to by znamenalo, že na 95% sa to ignoruje...

A čo sa tyka toho vybitia palcom, tak nejak si to neviem predstaviť ako by som chytil zbran a vybil ju palcom - to som asi musel mieriť na seba aby som to dokazal - čo by bola moja vlastna hlupost a nedodržanie bezpečnosti :D
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...ja som mal praktickú - ukončenie streľby z malorážky: manipulácia bezpečným smerom, vybratie zásobníka, natiahnutie záveru, kontrola komory, zatvorenie záveru, RANA ISTOTY !!! :P
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa kriznik »

Praktická časť by mala byť praktická :lol: , minimálne so samonabíjacou pištolou. Ťažko ti môžu dať rozobrať akúkoľvek zbraň a požadovať znalosť ovladania, bez toho aby si mal preštudovaný manuál alebo dostal inštruktáž.
Mne povedali, že majú len vz.52 a tie sa ťažko rozoberaju :lol:
peto543
prispievateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 17 years

Príspevok od používateľa peto543 »

suigan >> pod vybitim palcom som mal na mysli, ze palcom kontrolovane sputis kladivko za sucasneho stlacenia spuste ukazovakom, je to zrozumitelnejsie ? nemal som na mysli ze palcom stlacis spust....

stare zbrane nemaju vypustac udernika a myslim ze kontrolovane spustenie je bezpecnejsie ako len cvaknutie na prazdno (ale napr u G ostava iba to cvaknutie)
inspiring_saha

Príspevok od používateľa inspiring_saha »

tak to je strasny blud!
ked vypustis palcom a bude tam naboj?!
potom zasusis na telku, vazu, chladnicku?!
rana istoty je rovnako doleziti prvok bezpecnosti, ako vsetky ostatne a rozhodne nedoporucujem ho vynechavat!
Používateľov profilový obrázok
suigan
prispievateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa suigan »

O.K. Diky za odpovede, takze ked budem na skuškach tak ak pride na tu ranu istoty, tak tam pekne cvaknem naprazdno. Inak sa kohutika ani nedotknem. Dnes som bol zaniest papiere. Na skuskach bude CZ 70 a nieco ako rozrobka a zrobka nebude,tak to ma potesilo - to potvrdzuje, že len mate pravdu a nemôžu to odomna asi žiadať ked som nejaku pistol nikdy nevidel.

Co ma však prekvapilo bolo: ziadal som o B,E,F a vraj toľko skupin nemôžem mať, vraj jedine potom na zaklade ziadosti o rozsirenie.Tak som si nechal len E skupinu. Nechapem preco, ale ked nadriadeny organ rozhodne tak,tak ja môžem len čušať a čakať na skušky.
inspiring_vaughan

Príspevok od používateľa inspiring_vaughan »

B cko ti je nanic ak budes potom rozsirovat tak si daj A,F alebo kasli nato .
inspiring_saha

Príspevok od používateľa inspiring_saha »

Kohutika sa bat nemusis, ale pozor si daj na spust! ;)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

peto543 napísal:... a myslim ze kontrolovane spustenie je bezpecnejsie ako len cvaknutie na prazdno ...
Naopak, prave Igrlikom spominana rana istoty je dolezitou bodkou za bezpecnym vybitim zbrane.
Aj keby si zabudol/poplietol predchadzajuce kroky (zasobnik, zaver, kontrola komory), tak ranou istoty posles zabudnutu gulu do bezpecneho priestoru. Ak sa naucis zhadzovat kladivo palcom, mozes si raz nechat ostry naboj v komore "vybitej" zbrane.

Ono to takto napisane prilis nevyzera, ze by k tomu mohlo vobec dojst, ale prax jasne ukazuje, ze sa podobne pripady opakovane stavaju.

Takze este raz odcitujem (a doplnim) Igrlika:
"manipulácia bezpečným smerom, vybratie zásobníka, natiahnutie záveru, kontrola komory a sachty zasobnika, zatvorenie záveru, RANA ISTOTY !!!"


Nech nas vsetkych nechceny vystrel obchadza! :wink:


<edit: Nejako mi prispevok pridalo az hodinu po odoslani, tak sorry za opakovanie uz napisaneho.>
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"