Napilene a navrtane naboje

eager_leakey

Napilene a navrtane naboje

Príspevok od používateľa eager_leakey »

Zdravim chcel by som sa o tom informovat. Viem ze je to tresne ale chcel by som to na strelnici vyskusat co to robi z neakymi materialmi. Velmi ma to zaujima len neviem ako na to. Mam kal 7,62x25 Tokarev.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

radsej nic nenavrtavaj a nespekuluj :wink:
eager_leakey

Príspevok od používateľa eager_leakey »

electron napísal:radsej nic nenavrtavaj a nespekuluj :wink:
Skusal som to na kalasnikove a to bolo nieco len neviem ci tak isto postupovat aj s pistolou.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

dayl
ok,do coho si strielal,ze sa ti podarilo dostat strelu z AK?
eager_leakey

Príspevok od používateľa eager_leakey »

electron napísal:dayl
ok,do coho si strielal,ze sa ti podarilo dostat strelu z AK?
ako do coho? Len som chcel vediet co to uroby s balistickym gelom a bolo to fakt huste...
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Vrelo by som doporučoval všetkým "experimentátorom" veľmi rýchlo zabudnúť na takéto "pokusy". Nie je nič nové pod slnkom a dosť podobných sa na vlastnej koži (a veľmi draho) presvedčilo o tom, aká to bola blbosť... Možným efektom počas výstrelu je totiž tzv. "vyfúknutie" jadra strely z plášťa cez chýbajúcu špičku, následné uviaznutie plášťa strely v hlavni - čo je prakticky nezistiteľné. A priebeh nasledujúceho výstrelu už môže byť pre zbraň aj strelca posledným!!! :evil:
Používateľov profilový obrázok
e-zbrane
občasný prispievateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa e-zbrane »

to igrlik

Správne a nehovoriac o tom, že to taktiež speje do zakázaného streliva... :cry:
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Tuto zabavu som neskusal (a tiez nedoporucujem) ale myslim si ze nebude jednoduche navrtat ci inak upravit gulku v domacich podmienkach tak aby si zachovala povodnu presnost.

Videl som upraveny brokovy naboj aj ucinok strelby na terc. Bol to magnum s olovom 8,43 ktore manik prevrtal a navliekol gulicky na ocelove lanko. Do papiera to urobilo nieco v style desatstrelu. Bolo to na par metrov presnost neviem posudit.

:twisted: :twisted: Vystraha: Dal som do zveraku slepy samopalovec a hura pre klinec a kladivo ved co sa mi moze stat vsak je slepy? Po odstraneni zapalky zapichnutej v mojom prste sa mi asi po tyzdni zacal vracat cit a jazvu mam do dnes!!! :twisted: :twisted:
Tak nerobte blbosti zomriet sa da aj inak :!:
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa kriznik »

Pekne spomienky na detstvo :lol:
Tiez sa niekedy cudujem, ze mam vsetky prsty a oci :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

noacoak napísal: ...
Videl som upraveny brokovy naboj aj ucinok strelby na terc. Bol to magnum s olovom 8,43 ktore manik prevrtal a navliekol gulicky na ocelove lanko. Do papiera to urobilo nieco v style desatstrelu. Bolo to na par metrov presnost neviem posudit.
...
Známa vec, volá sa to "posty" - hrubé broky, obvykle cca 3, spojené šnúrkou či lankom, pre zmenšenie rozptylu a zvýšenie účinnosti v cieli...
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Igrlik, neviem co ti to napadlo napilovavat celoplaste a davat to ako priklad :lol:, ale aspon si ho nato upozornil, lebo dmnc je dost. No bol by asi censoret keby to robil :D On asi myslel nejake to vojenske strelivo s ocelovou spickou :lol:. Ale to bude potom strasne nepresne :lol: a nehovoriac o tom, ked niekoho s tym trafis tak mu projektil vyleti asi aj cez pätu :lol: a o legalnosti tohto riesenia radsej pomlcim :)
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

CO8R4: Čo ma to napadlo? Odrezanie špičky je jedna z najbežnejších poľovníckych "úprav" vojenského celoplášťového streliva (napr. 7,62x39) pre zvýšený ranivý účinok na zveri. A naozaj bolo viac vážnych úrazov...
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

To pocujem prvy krat, ze polovnici napilovavaju celoplaste. No legalne a bezpecne to asi nebude :).
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

Dayl: Len tak mimochodom, ak si vedel upraviť náboj na "kalašnikove" tak ako že nevieš upraviť tokareva ?

CO8R4: Napílený alebo navŕtaný fmj je nepresný, nelegálny, nebezpečný a navyše má o dosť menšiu prieraznosť, je to jedna z polovníckych báchoriek že takto upravený fmj je lepší ako fabrický jhp alebo iný špecializovaný typ projektilu. Takto upravený fmj ak doletí do ciela aj s plášťom, okamžite ho po dopade stráca, olovené jadro (ak sa nejedná o vojenské strelivo) fragmentuje na prvých pár cm v zvierati natolko že stratí viac ako 80% hmotnosti a nie je schopný prepracovať sa k dôležitým orgánom. Polovkáš sa aj dobre umiestneným zásahom dopracuje k presne opačnému výsledku ako pri použití obyčajného fmj. Napílenie vojenského fmj s Fe jadrom považujem za zaujímavý spôsob sebevraždy, tlak jadro vyfúkne, to letí niekam pa, plášť ostáva v laufe, adrenalínom dopnutý polovkáš zatupluje a :shock:
Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

No mozem potvrdit tvoje slova..

Ked som mall cca 9 rokov tak som nasiel na poli brokovnicovy naboj a tak som ho rozobral. Opatrne som vytlkol aj kapslu a klincom som ju chcel vystrelit nech mi tam ostane akoze strela po uderniku..:))))

Nakolko som v tej dobre nemal este patricvne znalosti a predpoklady co kapsla vydrzi resp jej material ci sa nerozprskne to som nevedel:)

a tak pekne sa ozvala rana a po nej rozdrapene dva prsty..
nikomu som nic nepovedal:) a prsty su doteraz cele a citlive:))


noacoak napísal:Tuto zabavu som neskusal (a tiez nedoporucujem) ale myslim si ze nebude jednoduche navrtat ci inak upravit gulku v domacich podmienkach tak aby si zachovala povodnu presnost.

Videl som upraveny brokovy naboj aj ucinok strelby na terc. Bol to magnum s olovom 8,43 ktore manik prevrtal a navliekol gulicky na ocelove lanko. Do papiera to urobilo nieco v style desatstrelu. Bolo to na par metrov presnost neviem posudit.

:twisted: :twisted: Vystraha: Dal som do zveraku slepy samopalovec a hura pre klinec a kladivo ved co sa mi moze stat vsak je slepy? Po odstraneni zapalky zapichnutej v mojom prste sa mi asi po tyzdni zacal vracat cit a jazvu mam do dnes!!! :twisted: :twisted:
Tak nerobte blbosti zomriet sa da aj inak :!:
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"