K22 - Walther P22

miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years 2 months

K22 - Walther P22

Príspevok od používateľa miro285 »

Rád by som rozšíril zbierku o nejakú malorážku, vyhliadnutú mám K22 alebo Walther P22.

V prvom rade mi ide o životnosť, aby zbraň vydržala čo najviac výstrelov bez poškodenia hlavne, prípadne iných dielov.

Potrebujem to len na vyblbnutie na strelnici. U Walthera sa mi pozdávajú najmä rozmery a hmotnosť, len neviem či to nejde na úkor streleckých vlastností, u K22 sa zase obávam veľkých rozmerov, keďže je ešte o niečo väčšia ako môj Glock..

Hádam sa tu nájdu nejakí majitelia K22 alebo P22, ktorí by popísali ich výhody/nevýhody a nejaké hodnotenie. Keby sa náhodou našiel niekto z Košíc, kto má niektorú z týchto zbraní a bol by mi ju ochotný dať vyskúšať na strelnici, nech sa ozve. Ďakujem.

A pardon za vytvorenie novej témy..
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

S K22 som pár stoviek rán odstrielal. Tá pištoľ je za tú cenu super a určite vydrží dlhšie ako Walther P22. Čo ma na nej ale hrozne štvalo boli príšerné zásobníky. Tým nemyslím tie staré problémy so zásobníkmi ale tie, že

1) skutočne hrozne sa nabíjali, aby tam človek dostal náboj, musel tlačiť na okraj tej .22ky, proti dosť silnej pružine zásobníka, čo rezalo do bruška prstu.

2) Záver neostával poo poslednom náboji vzadu - tento ťah som od Kura skutočne nepochopil, prečo tie zásobníky nespravil tak aby túto základnú funkciu mali? Toto mi vadilo úplne najviac.

Celkovo je to ale veľmi slušná kúpa vzhľadom k cene a použitému materiálu.

Walthera P22 som skúšal, v niečom fajn, ale je predsa len príliš malý a nechápem prečo niekto kto chce zbraň iba na strelnicu, prečo mu záleží na rozmeroch? Inak Walthera P22 mám ako plynovku, niečo som sa ho nanosil než som mal zbroják.

Inak prečo si vyradil ostatné 22ky? Iba ma to zaujíma.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Porovnavat K22s (verzia s ocelovym zaverom) a Walther P22 je ako porovnavat mercedes G a hadraplan.

Walthera som nemal, takze sa nemozem k nemu vyjadrit. K22s ano.

Zivotnost K22s by sa mala pocitat niekde v desiatkach tisicoch vystrelov - ked das dole zaver a kuknes na tu hlaven, tak pochopis, ze Kuracina nekeca ;)
Pri waltheri to je udajne maximalne do 10 tis.
Cize co sa tyka zivotnosti, tak K22s ma jednoznacne navrch.

Ako pise Zoid, zasobniky neboli ziadna vyhra, ale moj nazor je, ze sa to dalo prezit. (Zoidberg sa ich dodnes nenaucil paskovat)

Este co by som mozno odporucil, je kuknut sa aj po verzii x-trim, ktora je o nieco dlhsia ale ma svetlovodne mieridla a celkovo moze byt zaujimava.
Naposledy upravil/-a Ja som v 17 Máj 2011, 22:02, upravené celkom 1 krát.
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa miro285 »

Rád by som nakúpil čo najlacnejšie, takže preto sa rozhodujem medzi týmito dvoma.

S tými rozmermi je to tak, že radšej by som niečo menšie, keby som ju chcel náhodou občas nosiť, ale nie je to priorita. U K22-ky ma trošku desia dosť veľké rozmery, ale vyskúšam ju a potom uvidím.

Inak, hovoríte v minulom čísle, teda už kačku predali? Nevyhovovala vám, či? A tie nedostatky ktoré spomínal Zoidberg, dajú sa nejak odstrániť, alebo pracuje sa na ich odstránení? Ale to by som najlepšie vedel povedať asi Kuro, keby sa náhodou chcel vyjadriť :-)
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Noo na nosenie to neni to prave orechove, kačka je totiz vacsia ako G19. Ono to je viac menej cisto strelnicova zbran, zato vsak kvalitna/robustna a vyzdrzi viac ako cela ostatna konkurencia.

Bavil som sa s Kurom o zasobnikoch, hovoril, ze ked sa spusti vyroba v novej hale tak by sa malo aj na novych zasobnikoch popracovat. Neviem ci je to stale aktualne - najlepsie bude spytat sa priamo jeho.

Kacenu som predal nakolko to bola moja 3tia kratka a nestihal som poriadne vyuzivat a trenovat ani s tymi dvoma co mam a ktore primarne nosim. Bolo mi to blbe ist trenovat s kackou ktoru nenosim ked s G19 strielam ako stevie wonder.

K22s s cenou okolo 300-330€ je myslim najlepsia kupa v tomto segmente, minimalne co sa tyka pomeru zivotnost/cena. A to nechcem robit reklamu :)


*pokial chces kvalitu aj na nosenie tak sa musim poobhliadnut po berette cheetah, ale tam je ta cena niekde inde.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Miro2851: Ja soma prestala baviť krátka malorážka, to nebolo nič konkrétne proti K22, ale áno predal ju. O zásobníkoch nám Kuro hovoril na stretnutí Grand Power, že možno začne vyrábať zásobníky čo budú záver zachytávať. Ako hovorí Ja som, K22 je skutočne kvalitou inde ako ten Waltrík.

Ohľadne nosenia P22, áno máš pravdu, je vhodnejšia na nosenie, ale keby som už silou mocou chcel nosiť .22Lr, tak to bude Beretta Bobcat, pretože pri veľkosti P22 môžeš v pohode nosiť trocha širší Glock 26 alebo niečo podobné v naozajstnej ráži.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ja som: evidentne sme písali príspevky naraz, dosť zhody :D
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

No malorazka ma neprestala bavit, akorat som mal potrebu dobehnut resty u glocka a CZ, takze kacena by zapadala prachom a to som nechcel ;)
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Vaquero »

Ak Ti ide len o vyblbnutie na strelnici v kalibri .22, ako píšeš, kúp si Ruger, je skvelý, za tú cenu lepšie nekúpiš, iba ak vydarenú margolinu v komise skoro zadarmo.
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa miro285 »

Také pištolky sa mi nepáčia, preto sa asi zrejme rozhodnem pre K22. Zajtra uvidím, či sa mi bude páčiť a či sa mi bude s ňou dobre strieľať :)

Inak, čítal som o nejakých rôznych verziách záveru - hliníkový a oceľový tuším. Viem že oceľový je isto lepší, keby som kupoval k22 z druhej ruky, je tam nejaký rozdiel medzi nimi? Buď vo farbe, hmotnosti alebo podobne..
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Na ten ram velky pozor, ten rozdiel je povedal by som fatalny!! Zivotnost ktoru som ti vyssie popisoval je s tym ocelovym ramom. K22s je s OCELOVYM, K22(bez s) je s HLINIKOVYM. Ako zistit rozdiel, to neviem, ja som mal iba tu s ocelovym.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Momentálne sa už predávajú iba verzie s oceľovým záverom, ale to S už z názvu odstránili, tak aj K22 bez S môže byť s oceľovým záverom.
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa miro285 »

Radšej by som kúpil K22 z druhej ruky, takže budem musieť zistiť, ako rozpoznať tie verzie. Keby som mohol poprosiť niekoho, kto sa do toho vyzná o vysvetlenie :)
Používateľov profilový obrázok
-Tommasino-
prispievateľ
Príspevky: 230
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa -Tommasino- »

Miro na tvojom mieste idem do K22, alebo Mosquita. P22 je ako bolo spomínané životnosťou niekde inde...
Zaujimalo by ma ale prečo spomínaš len tieto dve zbrane a Sig si vynechal?
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa miro285 »

Mosquito je oproti K22 drahšie a fakt chcem dať za to čo najmenej :oops: aj keď na e-zbrane je teraz inzerát na Mosquito za 150€, za takú cenu tej zbrani moc neverím. Ale pokiaľ by som našiel Siga za rozumnú cenu, možno by som porozmýšľal :) , ale keď zajtra vyskúšam kačku a zapáči sa mi, tak už špekulovať nebudem :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"