Prezentácia na TA3

Používateľov profilový obrázok
Kuro
expert
Príspevky: 421
Registered for: 20 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Prezentácia na TA3

Príspevok od používateľa Kuro »

Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Obsah relácie - 1
vystúpenie majiteľa firmy - 1
forma spracovania - 4 Gučíky

Inak povedané. To, čo Ing. Kuracina povedal jednoducho podpisujem. Krátke vety, obsahovo jednoznačné a zrozumiteľné.

Na druhej strane spracovanie zo strany TA3 - amatérske. Kamera, zvuk, moderátor čítajúci z papieriku názov firmy - des. Nehovorím, snažil sa. Ale ten výsledok! Nápad kameramana brať polovicu záberov Ing. Kuracinu z profilu - no proste ch**ovina. Jaro vyzerá z boku, prepytujem, ako výpalník. Nič v zlom. Proste je to fakt. Z predu a v obleku - biznismen. A wo to go. Prezentujem úspešnú firmu, nie výpalníka.

Z TA3 to ide dolu vodou. Našťastie z Grandpowerom opačne. A to aj napriek podobným reportážam. 8)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Keď už ide o spracovanie reportáže, tak pridám ešte dve veci a obe súvisia so strihom:

1) Jaro sa tam niekoľkokrát opakuje. Ja som natočil niekoľko reportáži a môžem zodpovedne povedať, že v istej miere sa opakuje absolútne každý človek a je vina strihu/réžie že sme si museli niekoľkokrát vypočuť to isté, pretože niekedy som si nejaké zábery musel pozrieť aj 20 krát než som objavil tú správnu kombináciu tých kde ten respondent povie vždy niečo nové.

2) zrejme bolo natočených príliš malo ilustračných záberov a zásada že statická osoba hovoriaca na kameru by tam nemala byť viac ako 4-5 sekúnd je tu natiahnutá na celé minúty s občasnými prestrihmi na moderátora.

Ale inak Jaro gratulujem, je dobré, že sa ty a tvoja firma takto stávate mediálne známymi, ešte by si ale mal osloviť aj trocha iné sféry. :wink:
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ked uz moja zena zakrici z obyvacky ze "Pod, ten Kuracina je na TA3! " tak to uz je Jaro naozaj medialne znamy. Ale na nazov pistole si zena spomenut uz nevedela, pritom to bola prva ozajstna pistol ktoru drzala v ruke. No a po takomto zeninom vystupe neziarli na Jara :D.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

suhlas z Panzerom a Zoidberg37 ... len pan moderator nejko nevedel co z rukou tak ju stale pchal do vrecka a to sa pri rozhovore nerobi :P


by ma zaujimalo ci to videl kaprohub alebo niektory jeho poskokov :shock:
Používateľov profilový obrázok
buchar
prispievateľ
Príspevky: 169
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa buchar »

Zoidberg37 napísal:... zásada že statická osoba hovoriaca na kameru by tam nemala byť viac ako 4-5 sekúnd ...
no tak to prrr ... neviem z ktoreho rukava beries tieto zasady, ale za 4 sekundy povies jednu vetu v rozsahu 10 - 12 slov. V spravodajstve - co su najkratsie formaty, kde potrebujes podat informaciu skoro heslovite su uplne bezne 10 - 20 sekundove vypovede (synchrony) zoradene spolu s komentarmi redaktora, alebo vypovedami protistrany do logickeho celku. V tomto pripade sa vsak jedna o publicistiku - zaujimave je co Jaro hovori, ilustracne zabery su skor doplnkovou informaciou a casovo limitovane by mali byt prave tie. Umelo natahovat ilustracne zabery pocas 13-minutovej relacie je scestne.
Nehovorim, ze to bolo dokonale - urcite nebolo. Bolo tam vela strihovych chyb, zla kamera, nevhodne pouzite ilustracne zabery. K tomu treba povedat, ze sa cely rozhovor tocil na dve kamery (standard v inych televiziach je tri), pricom tie kamery by mali byt ronake (neboli). Dalsi problem je, ze to nestrihal strihac. Vsetci strihaci, co boli v TA3 su dnes v Markize a v JOJ-ke. Zvuk je taky aky je - bolo to tocene v malej miestnosti, kde tym odrazom nezabranis, akurat mohli mat s ohladom na to vyssie pripnute klopaky (mikrofony).
Obsahovo to bolo dobre, vizualne to nevybocilo zo standardov TA3.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

buchar: mal som na mysli viac ilustračných záberov práve cez to čo Jaro hovorí a tie sa bežne používajú aj pri publicistike aj pri spravodajstve. Ak ti príde scestné pozerať na natiahnuté ilustraky je to tvoja vec, mne zas pozerať niekoľko minút vkuse bez prestrihu na jednu osobu, nie je to Pošta pre teba aby sme museli vidieť emócie :) Ale nie prvý s ktorým som diskutoval na tému množstvo ilustrákov vs statická výpoveď a viem, že zástancov tvojho spôsobu je tiež dosť. V každom prípade sme tu OT.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Staci pozriet aj ine relacie na TA3 a mate pocit ze setria na profesionalite kde sa da. Kazdopadne je to spravodajska TV a tak mne osobne to moc nevadi, zaujima ma hlavne pravdivost informacii a tej obetujem aj noblesnot prejavu :wink: .
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa miro285 »

Akurát som reportáž dopozeral, bolo to zaujímavé, vzhľadom na to, že to bolo točené priamo v GP sa to asi inak ani nedalo natočiť, možno že by to bolo lepšie z kancelárie, ale to je jedno, je to už tak, ako to je. p. Kuracina, príjemné vystupovanie, seriózne pôsobiaci človek, povie veci ako sa naozaj majú, takže celé to hodnotím pozitívne :)
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Registered for: 19 years

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

ja som zatial videl cast, ale mne tam v tej casti chybalo napr. aj zdoraznenie toho, ze ide o vlastny a slovensky patent JK a tvrdo vybojovanu vlastnu vyrobu aj bez statnych zakaziek, a teda nie o nejakeho riaditela, co prisiel k firme ako darceku, ale musim si to pozriet cele.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

musis pozret cele vsetko tam je spomenute jaro bol evidentne pripraveny :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"