Oneskorený výstrel prebíjaných 9mm Luger

Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 4 months

Oneskorený výstrel prebíjaných 9mm Luger

Príspevok od používateľa Max11 »

Nenašiel som tu podobnú tému, tak vytváram novú.

Včera sa mi na strelnici niekoľko krát stalo, že som počul úderník udrieť do zápalky asi o 1/4 sekundy skôr ako odpálil náboj. Ide o pomerne nedávno prebíjané strelivo údajne od skúseného puškára (strelivo zo spoločného nákupu takže zdroj nepoznám).
Na zahraničných fórach som sa dočítal o tzv "hangfire" jave, no odvolávali sa tam hlavne na veľmi staré zle uskladnené strelivo. Ja skladujem náboje v utesnených plastových nádobách, do ktorých dávam niekoľko sáčkov silica gélu.
Jediné čo ma napadá je, že náboje včera nejak zle znášali zimu a vlhko na strelnici. I keď mi to príde dosť nepravdepodobné.

Mal niekto podobnú skúsenosť s čerstvým prebíjaným strelivom ?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa erebos »

Podla mna bol problem v kvalite zapalky alebo zle zvolenej zapalky k prachu. Jedna sa o tzv. neskore zahorenie. Podla mna "skuseny puskar", ktory to vyraba tlaci ceny vstupov co najnizsie a preto pouzil nejaky shitt zapalky, prach alebo oboje. Hlavne ze usetril par centov..

Je jedno ako kvalitne ty skladujes strelivo, ked vstupne suroviny su shitt tak s tym nic nespravis.

Rozhodne sychrave pocasie na strelnici nemohlo za tu chvilu sposobit navlhnutie naboja.

Rada na zaver : Vsetko strelivo co od neho mas mu vrat a nestrielaj to. Riskujes zdravie svoje a ludi na strelnici a koledujes si o kaboom zbrane!!
Pokial je seriozny tak ti to zobere naspet.

Uz som to tu niekde pisal : prebijane strelivo je OK ale len za podmienky ze si ho robim sam!! Ked niekedy vidim co su schopni ludia vystrelit zo svojej zbrane v snahe usetrit - neverim svojim ociam!
eloquent_goldwasser

Príspevok od používateľa eloquent_goldwasser »

mne sa to zopár krát stalo...chyba zápaliek. Takisto sa pri týchto zápalkách stávalo, že tieto zápalky nedostatočne odpálili prach a sem tam mi nevyhodilo prázdnu nábojnicu. Po výmene zápaliek, s tou istou laboráciou a strelou je všetko bez problémov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"