Skinhedi útočili plynovou pištoľou na ľudí tmavšej pleti

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
inspiring_newton

Skinhedi útočili plynovou pištoľou na ľudí tmavšej pleti

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

26.05.2008 18:30
Bratislava - Polícia zadržala dvoch mladých mužov, ktorí na bratislavskej autobusovej stanici minulý týždeň zaútočili plynovou pištoľou na ľudí tmavšej pleti.

K útoku a vyhrážkam sa pripojili aj ďalší výtržníci, policajti po nich pátrajú, informovala dnes ČTK Tatiana Kurucová z bratislavského krajského policajného riaditeľstva.

Dvojica mužov vo veku 18 a 20 rokov najprv podľa Kurucovej vykrikovala heslá na podporu hnutia skinheads. Neskôr zaútočili na 50-ročného
reklama
muža.

Najprv sa mu vyhrážali a potom mu k hlave priložili aj plynovú pištoľ. Rovnako postupovali aj voči ďalšiemu mužovi, ktorý sa snažil prvého napadnutého chrániť.

O prípadných zraneniach obetí útoku polícia neinformovala. Dvaja zadržaní už čelia obvineniu z vyhrážania sa a podpory skupín smerujúcich k potláčaniu základných práv a slobôd.

V súčasnosti čakajú v cele policajného zaistenia, či súd rozhodne o ich vzatí do väzby. Polícia zaznamenala bitku medzi predstaviteľmi väčšinovej populácie a Rómami aj počas víkendu v stredoslovenskej obci Sielnica.

Podľa jej zistení však vraj nešlo o rasovo motivovaný útok, ale incident, pri ktorom hral hlavnú úlohu alkohol.

http://www.bleskovky.sk/cl/10/256314/Sk ... vsej-pleti
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa spherixis »

Prepacte trochu politicky nazor, no len jednu vetu...
Keby sa jendalo o utok pravicovych radikalov na moju osobu, mal by som rozhodne mensie zabrany vyuzit svojho prava na obranu. :twisted:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

spherixis: suhlas.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5632
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Takí zm*di musia naraziť, lebo nič iné ako hrubú silu, respektíve hrozbu hrubou silou nedokážu pochopiť. Žiaľ, ako to už chodí, von sa dostanú na podmienku, prinajhoršom si pár mesiacov posedia a budú ešte hustejší. A v parte budú ťažkí hrdinovia.
:evil:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

spherixis:
Len poznamka - skinheads a neonackovia nie su ultrapravica, ale ultralavica.
Ze ich tak od WW2 na popud komunistov takmer vsetci oznacuju, to je uz druha vec.
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa spherixis »

Nesuhlasim, ale to je len vec rozdelenia. Nechem ziadnu debatu o politike, lebo ta tu na forum nepatri. Chcel som len dorazne vyjadrit svoj nazor 8)

Formulujem to inak: Ak by ma napadol prislusnik radikalneho alebo extremistickeho hnutia smerujúceho k potlaceniu zakladnych prav a slobod, hlasiaci sa k odkazu hitlerovskeho nemecka.. mal by po *i*i
:twisted: :twisted: :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Jednoducho je to banda spinava :!:
peto543
prispievateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 17 years

Príspevok od používateľa peto543 »

yarco > myslim ze nejake povodne "idealy" a rozdelenia na dobrych a zlych nackov dnes neplatia...mam pocit ze ide iba o to sa v skupinke ozrat a dat dakemu nahodnemu okoliducemu cez hubu, aby sa citili silni a tvrdi
inspiring_carver

Príspevok od používateľa inspiring_carver »

Skinheadi, neskinheadi, je to všetko jedna banda........ Pre mňa je to odpad...... Ale popravde, je mi úplne jedno, kto sa k akej kultúre či ideológii hlási, ale pokiaľ by niekto na mňa vytiahol plynovku, obratom by dostal jednu do hlavy (to je zase moja "kultúra")...... a potom by ešte jedna výstražná išla do vzduchu..... samozrejme za predpokladu, že by tam neboli svedkovia..... :lol:
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

Naco vystrezna do vzduchu? Nie si povinny!
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5632
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Yarco, dobre hovoríš, majú bližšie skôr k lavici ako k pravici. Ale hlavne sú to "extrémisti". Rozdelenie "lavicoví" a "pravicoví" považujem za druhotné a dosť nepresné. Ja s ich pomenovaním problém nemám. Pre mňa sú to zm*di a je mi dosť jedno, akou ideológiou sa oháňajú. Pokiaľ sa chovajú ako hovadá, nemajú môj rešpekt. Vytiahnuť plynovku na (snáď) slušného človeka vedia, ale keby proti ním napochodovali nejakí šmejdi z Antify alebo banda Indiánov, tak by sa div, že nepos*ali od strachu.
:twisted:
inspiring_haibt

Príspevok od používateľa inspiring_haibt »

predsa pre pokoj v dusi ;-)
inspiring_tu

Príspevok od používateľa inspiring_tu »

Sú to "vymetenci" a keď nemajú koho mlátiť, mlátia sa medzi sebou :D ...-čo mne osobne vôbec nevadí...

Raz som s nimi už mal konflikt, obstáli ma "do kruhu" a jeden za začal ohánať nožom...Naštastie sa to obišlo bez zranení. Mal som vtedy len osemnásť a "plynovku" doma v šuflíku... :(
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Aby nedoslo k nedorozumeniu - to, ze ich ja radim k ultralavici, neznamena, ze su v mojich ociach nejako lepsi. Nie, su to partie zakomplexovanych chudakov, ktori k upevneniu vlastneho sebavedomia potrebuju patrit do nejakeho stada, najlepsie takeho so silackymi recami a spravanim.

Len ma jednoducho serie, ze komunisti "supli" fasistov na opacnu stranu politickeho spektra, aby nebolo vsetkym jasne, ze medzi nimi (komunistami a fasistami) vlastne nie je ziadny principialny rozdiel. Len jedni oponentov likviduju na triednom, a druhi na rasovom zaklade. A aj im to vyslo - Hakenkreuz je zakazany, ale kosak s hviezdou a kladivom tu mame i nadalej.

Ale dost uz politiky, ospravedlnujem sa.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa majac »

ja nemam rad ani jednych, ale na tomto som sa zabavil

http://halbot.haluze.sk/?id=4205

snad je to trosku k teme :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"