MARLIN X7VH kal. .308 WIN alebo CZ 550 varmint ???

MARLIN X7VH kal. .308 WIN alebo CZ 550 varmint

MARLIN X7VH kal. .308 WIN
14
74%
CZ 550 varmint
5
26%
 
Celkom hlasov: 19

inspiring_aryabhata

MARLIN X7VH kal. .308 WIN alebo CZ 550 varmint ???

Príspevok od používateľa inspiring_aryabhata »

mate s touto zbranou niekto nejake konkretne skusenosti ? chcel by som ju na obcasnu strelbu typu LR a neviem sa rozhodnut medz CZ 550 varmint a MARLIN X7VH obe v .308 WIN .dakujem za odpovede.
skrater
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa skrater »

skor ten Marlin
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 20 years 4 months

Príspevok od používateľa Kall »

mám CZ 550 varmint, s přebíjeným střelivem se s tím dá střílet do 700 m a trefit terč.
inspiring_aryabhata

Príspevok od používateľa inspiring_aryabhata »

viaceri mi hovoria aby som bral radsej ten merlin , tak je uz objednany... ked bude dokoncena pazba hodim sem foto a nejake terce :) ak to nejako s TURBIAKOM zvladneme.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Kall . a dalej sa uz neda trafit ? :lol:
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

martin456 napísal: ak to nejako s TURBIAKOM zvladneme.

myslim ze toto je zbytocna obava :)
inspiring_aryabhata

Príspevok od používateľa inspiring_aryabhata »

uz len nech mi pride mail ze si mam prist pre ten marlin ...
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 20 years 4 months

Príspevok od používateľa Kall »

dál se dá s CZ 550 trefit, ale když dojdou kliky je to těžký
inspiring_aryabhata

Príspevok od používateľa inspiring_aryabhata »

Tak a Marlin je uz doma. urobil na mna velky dojem a do predajne som siel s tym , ze z nej mozno vyjdem s remingtonom, ale marlin ma ihned presvedcil o opaku. nemam mu co vytknut(za tu cenu) bude to chciet odlepit hlaven od "pazby" a doladit spust na mensi odpor. v zaklade ma okolo 2,5 libry . zaver chodi krasne hladko spust ma tiez hladky chod takmer ziaden prepad(a to je rovno z krabice). dalsie info sem hodim az sa z nej par krat vystreli.
inspiring_aryabhata

Príspevok od používateľa inspiring_aryabhata »

bol som nastrelit Marlin. postrhaval som vsetko co sa dalo :( najlepsi sustrel 3 ran bol 0,5 MOA na 120m cca(prebijane strelivo lapua scenar a 45gr prachu) . podmienky boli uspokojive, lahky premenlivy vanok . uvidim ako tomu pomoze poriadny bag...drzte palce
inspiring_banach

Príspevok od používateľa inspiring_banach »

Mňa by zaujímalo porovnanie tohto Marlina s Rem. 700 Police v .308win. :idea:
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa rado74 »

Martin 456 a aky sustrel lepsi by si chcel ak vyrobca udava 1MOA, pohraj sa z nabojom ak ti pomaha Turbiak tak pohoda a strielaj min 5 ran 3 su hovno 5-10 ran a potom sa mozeme bavit o presnosti zbrane, naboja atd. inak nie
Ked to urobis 10x po sebe taky isty sustrel ran povedzme toho 0,5 MOA tak je vsetko OK aj ty aj zbran.
Neviem co sa vsetci jebu po dakom sustrele 0,3 MOA a podobne , zaklad je poznat zbran, naboj, vonkajsie vplyvy a mat nastrielane pretoze v reale je len jeden pokus nic menej nic viac.
Ak chces strielat Bench rest tak urcite nie s Marlinom !
Ak Turbi povedal, ze zbran je v pohode tak je v pohode najdi naboj a trenuj to je vsetko, jedna utrhnuta rana nie je problem to sa stane kazdemu to ani neries
A este ked strielas Lapua strely kukni na ich strankach navazky prachu, neviem aku mas dlhu hlaven ale 45 grn prachu sa mi zda malo. V Remingtone som pouzival 47 grn pri 66 cm hlavni a 167 grn strelou silver jacket scenar, prach Vihtavuori
inspiring_aryabhata

Príspevok od používateľa inspiring_aryabhata »

Pred časom som bol s Turbiakom strieľat na 100m rôzne navážky a čo svet netušil kuxxim to ja ... turbiak z nej dal 5 ranove polozky pod 0.5 MOA a to s 45 gr prachu aj s 46gr ... proste kvalitná pažba tomu pomohla . je to oceľový blok - šikovný frézar mi tam urobil krásne l§žko ktorí sedí ako ri* na šerbeľ :) , tá spúšt je dosť biedna ... pre mňa je tvrdá (a jemnejšia už bez zásahu nebude ) . ale nič čo by puškár nezvládol .Obrázok je to tu vidieť ako je to postrhávané ... prve 3 rany diera v diere 4. a 5. to roztiahli doprava čo dávam za vinu spúšti. no posúďte sami...
Naposledy upravil/-a inspiring_aryabhata v 08 Júl 2012, 22:14, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"