Poslanci SaS chcú poľovníkom zakázať strieľanie mačiek v rev

Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Tak jedno učenie vraví, že duša človeka sa môže reinkarnovať do zvieraťa. Neviem teda, čo sa považuje za zdravé zmýšľanie a čo nie. Je choré myslenie ak niekto zabije psa aby ho zjedol a potom ho stíhajú? Je zdravé, že niekto zabije kravu aby ju zjedol? Neviem, teda som za to aby ten kto si chová psa mačku, kravu "domáce prasa" aby sa o ne staral. Ale nejako mi nejde do hlavy trestnosť zanedbania takejto starostlivosti v zmysle TZ (týranie zvieraťa a pod.) Ja som nedávno dal zabiť svojho psa veterinárovi za 3,5€ + výjazd 10€. Aký je v tom rozdiel keby som toho môjho psa zabil pr. elektrikou. Nechápem, prečo odsúdia cigáňa, ktorý kúpi koňa aby ho zabil a zjedol za "zabitie koňa" na basu alebo podmienku.
Viem, že po tomto ma teraz veľa ľudí bude komentovať a odsudzovať ale zvieratá ani nechovám (i keď sa chystám) ale ani netýram a ani nemám podobné chute. Vnútorne som presvedčený, že ak sa majiteľ zvieraťa rozhodne ukončiť jeho život tak má na to právo a bez postihu.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3137
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa R »

ricinr napísal: Ja som nedávno dal zabiť svojho psa veterinárovi za 3,5€ + výjazd 10€. Aký je v tom rozdiel keby som toho môjho psa zabil pr. elektrikou.
alebo si ho mohol poliať benzínom prípadne pomaly lešenárskou rúrou... naozaj nerozoznávaš ?
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa ricinr »

R: Vieš čo? tiež sa trepal a dlho mi pozeral do očí. Čo či nerozoznávam? Pletieš si týranie a zabitie. Akože to bolo humánne za 13,50€? Rozoznávam. Nedávno sme dali prasa dole elektrikou. Predtým sme ho dávali jatočnou pištoľou ale niekedy sa stalo, že utekalo z dierou v hlave pol hodinu po dvore a tak to teraz nepoužívame. Zvažujem teda či ďalšie prasa nedám utratiť za 13,50 a potom ho spracujem.
R:
Asi máš rád zvieratá. Ani mne nevadia a netýram ich. Inak pekný výcuc z môjho príspevku.

Ja osobne zrovna tu nevidím priestor na kriminalizáciu občanov. Ale ak niekto áno, nech je mu po chuti. Pre mňa nech je sadzba aj 20 r za zviera.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3137
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa R »

áno, porážku/utratenie zvieraťa profesionálom považujem za humánne ale nechávať pri usmrcovaní zvierat priestor ľuďom bez patričného vzdelania ( ale s veľkou dávkou fantázie) mi nepripadá v poriadku...
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa ricinr »

V tom ti dávam za pravdu.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

ricinr: ja som sa v tom nejako stratil. Ty zvieratá nechováš (to vyznieva ako keby si ani v minulosti nechoval) ale dal si zabiť svojho psa? Psa za zviera nepovažuješ, či ako? Toto nemyslím ofenzívne, ja to fakt nechápem.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Mal som vlčiaka, ktorý bol chorý.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Zaujímavý pohľad na zvieratá s nedopovedaným koncom.
http://robertmihaly.blog.sme.sk/c/29315 ... -svin.html

Dnes na internete kolovala fotografia na smrť dobitého psa kusom betónu, ktorá u ľudí vyvolala rozhorčené a znechutené reakcie. Akí hajzli toto mohli urobiť? Redaktori Markízy priniesli reportáž, v ktorej spomenuli nutnosť prijatia zákona o ochrane domácich zvierat, a pri zábere na bezvládne telo psíka v smútočnom prejave niekoľko krát zdôraznili, že sa jednalo o bezbrannú živú bytosť.

Je to samozrejme svinstvo, ale svinstvom je rovnako aj pokrytectvo týchto ľudí. Nemusím sa stavať do role militantného vegetariána, pretože toto je vecou logického uvažovania a kritického myslienia. Ľudia sa od zvierat chovaných za vítacími tabuľami miest natoľko odosobnili od ich možného utrpenia, že prestali vnímať zvieratá, a vnímajú iba mäso, jeho odborne pomenovaný druh, medium steak za 10.90 v akcií. Zvieratá spoločnosť rozdelila na menejcenné a domácnosťou milované. Ak by ste niekomu v reštaurácií ponúkli psí guláš, dostali by ste policajné predvolanie, ak však v rovnakej reštaurácií ponúknete bravčový guláš, dostanete zaň 3,50 a sprepitné.

A to aj napriek tomu, že prasatá sú podľa mnohých odborných výskumov inteligentnejšie zvieratá ako psy, niektorí vedci ich zručnosti dokonca v mnohom prirovnávajú k primátom. Majú výborný čuch a najmä schopnosti riešiť logické úlohy, i preto ich v mnohých krajinách sveta využívajú v policajnom zbore či v záchranných jednotkách. Mnohé kultúry ich uctievajú ako božské bytosti rovnako ako kravy či napríklad mačky. "Si špinavý ako prasa!", sklamem Vás, je to čistý mýtus, prasa je totiž v skutočnosti veľmi čistotné zviera, ktoré si túto nálepku vyslúžilo práve vďaka podmienkam, v ktorých ho ľudia nútia žiť.

Podmienky sú naozaj zlé. Svedčia o tom správy inšpekcie EK, ktoré mnohé chovateľské podniky na Slovensku, alebo podmienky prevozu zvierat označili najhoršou možnou známkou, teda za nevyhovujúce.

Jedny z prvých vecí, ktoré naučíme robiť malé deti sú práve zvieracie zvuky. Ako robí mačička, kravička, ako robí prasiatko. Nevyletíme však na nich hneď s informáciou, že to čo práve jedia z taniera je to malé hovoriace prasiatko z rozprávky, ktorá sa na televíznej obrazovke síce rovnocenne rozpráva so psom, ale v realite je len bytosťou 5. triedy, ktorú možno kedykoľvek beztrestne zabiť. Raz či neskôr ten čas však príde a matka alebo otec budú nútení celú vec jemne vysvetliť. Tak to proste je, prasiatka a kravičky sú tu na to, aby sme ich jedli a od teraz ich už budeme volať bravčové a hovädzie.

Nech si ľudia jedia čo chcú, nikdy som nikoho násilne nepresviedčal, ale skúste sa do budúcna aspoň zamyslieť, keď sa nad sviečkovou na smotane budete pohoršovať pri reportáži o utýranom psovi, hroznými podmienkami a otrasným správaním človeka k zvieratám, či náhodou v tej chvíly nerobíte to isté.
inspiring_swartz

Príspevok od používateľa inspiring_swartz »

Rcinr, bežne sa nad tým zamýšľam. Osobne napríklad akosi minimalizujem konzumáciu bravčového, práve z dôvodov, ktoré si spomenul.

Faktom je, že pes má, napriek porovnaniu s prasaťom, trocha iné postavenie. Dedovia nie nadarmo hovorili, že pes je najlepší priateľ človeka. Pes s človekom existuje dosť dlho na to, aby sa stal jeho partnerom. Sú to ťažké desaťtisíce rokov dozadu, čo s nami psi žijú. Možno ani netušíme niektoré väzby, ktorými sme s nimi spojení.

Ja osobne si už dávno myslím, že prinajmenšom pes by nemal byť zákonom braný ako vec. Všetci vieme, že to vec nie je.
Dokonca by mi nevadilo, keby prestali byť zákonom brané aj ostatné zvieratá za veci. To by musel byť ale veľmi rozumne postavený zákon, takže je to skôr utópia.

Neber to tak, že chcem ľudí buzerovať zasa nejakými zákazmi a predpismi. Ja by som väčšinu buzerácie, čo je dnes zrušil, ale toto by som asi zaviedol.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa agger »

Ricinr, fajn, ale miesas hrusky s jablkami. Sposob usmrtenia hospodarskych zvierat tu bol citovany a je jasne definovany, tusim vyhlaskou. Ale ked niekto ubije psa cisto z pleziru tak ten rodiel hadam vidis.

Co ma skor prekvapil pristup niektorych azijskych kultur, ktore chovaju psy rovnako ako my v ulohe spolocnika, no zaroven chodia na trh si ineho psa kupit na veceru.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa ricinr »

agger:
ak by si čítal vyššie tak sa dočítaš, že rozdiel vidím v týraní zvieraťa a jeho zabití.

Mimochodom nepovažujem psa ani iné zviera za vec ale za zviera.

Myslím, že to vidím ako môj otec, dedo, pradedo a iný pred nimi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"