Vyskakovací nožik v Nemecku

infallible_curran

Vyskakovací nožik v Nemecku

Príspevok od používateľa infallible_curran »

Môžete mi niekto poradiť? Bol som služobne v Nemecku / prvý a aj posledný krat / a mal som v aute vo dverach starý vyskakovací nôž / mal som ho tam už niekolko rokov proste som na neho uplne zabudol. Zastavila ma dialničná polícia a pri prehiadke auta mi ho našli a zhabali .Zobrali ma na políciu v passau a držali 4 hodiny.Vypočuvali a fotili ako nejakeho teroristu.Teraz mi prišlo / po mesiaci / trestný rozkaz o zaplatení 600Eur ,alebo 30 dní vo väzbe.Ak ste mali niekto podobný pripad budem rad ak mi poradíte čo dalej,lebo citim sa dosť mizerne........
VDAKA !!! :)
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Dufam ze to iba srandujes. :shock:
Ja jazdim cely cas s teleskopom vo dverach po celej europe.
To ma co potom hned zavru na 3 roky :?:

Banda jedna spinava.

Mozno to len na teba skusaju.
Skus sa odvolat.
Aka je tam premlcacia doba a mozu ta za ,to stihat ja v SR ked sme teraz jedna velka rodina. :?:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Skús sem hodiť aj zdôvodnenie trestného rozkazu, lebo takto vlastne ani nevieme, čo presne ti prišili.
:idea:
Používateľov profilový obrázok
Black Powder
moderátor
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 17 years 6 months

Príspevok od používateľa Black Powder »

Novy zakon o zbraniach a ich preprave v Nemecku:
je tam zmienka aj o nozoch........treba si to prelozit.
http://www.muzzle.de/Recht/Die_Waffe_al ... eiter.html
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 5 months

Príspevok od používateľa igoros »

Teleskop je moj spolujazdec na cestach, ale tento rok, ked som bol na dovolenke v Chorvatsku, veru som ho doma vylozil a bral som si iba maly kaser. A podla mojich poznatkov v nemecku nemozes mat pri sebe ani pomaly "rybicku". :idea:
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 5 months

Príspevok od používateľa igoros »

Moja nemcina po 12 rokoch mimo skoly je velmi chaba, len som pochopil, ze noze, ci uz s pevnou cepelou, alebo zatvaracie s dlzkou cepele nad 12cm su zakazane prepravovat.
Neuregelungen ab 1.4.2008 zum Thema “Führen”

Der neue §42a verbietet das Führen von: Anscheinswaffen, Hieb- und Stoßwaffen, sowie Einhandmessern (Messer mit einhändig arretierbarer Klinge) und Messern mit feststehender Klinge über 12 cm Klingen- länge. - Verstöße dagegen werden gesetztlich als Ordnungswidrigkeit geahndet.
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa spherixis »

Som si to len rychlo prebehol a ta nova uprava je pekne na hlavu. Je sice otazka casu, kedy nas EU dotlaci, ale som veelmi rad, ze u nas je, ako je.

Cely ten vynatok je o "noseni" zbrani. Konkretne o noseni nozov a predmetov, ktore maju vzhlad skutocnej zbrane (airsoft, hrackarske pistole...atd.)

Co sa nozov tyka, je teda podla novej upravy zakazane "nosenie" nozov s pevnou cepelou, ktora ma 12cm a viac a vyskakovacich nozov (skladacie noze, ktorych cepel je mozne dostat do pozadovanej polohy ovladanim jednej ruky). Rovnako je zakazane "nosenie" predmetov, ktore maju vzhlad skutocnej zbrane.

Ked som to spravne pochopil, lebo v nemeckom Waffengesetze nemam prehlad a sudim, len z precitaneho, podliehaju aj predmety, ktore maju vzhald skutocnej zbrane, evidencnej povinnosti a ich vlastnenie je teda podmienene vydanim preukazu zbrane....

Ta to fajne na hlvau je....
Europa skoncila :cry:

Dalsia uchylka nemeckeho zakona, ktora sa v clanku spomina (plati uz ale od 2002) je uprava nosenia expanznych zbrani. Taku si clovek sice moze kupit bez akehokolvek povolenia a drzat ju doma, ale v pripade ak ju chce "nosit" musi uz byt majitelom tzv. maleho ZP (len v nemecku a vydava sa za ucelom nosenia expanznych zbrani) Podmienky vystavenia - cisty register, vek 18r, lekar. posudok, ziadatel nepoziva alkohol ani omamne latky. Nieje nutne skladat skusku odb. sposobilosti. Hlavne, ze kupit si ju mozem aj bez neho :D :D
inspiring_lehmann

Príspevok od používateľa inspiring_lehmann »

Ten nemecky maly zbrojak na nosenie plynoviek by som bez vahania privital aj u nas. Ostatne je hnus. Teleskop nosim vo dverach auta a so sebou mam vzdy maly zatvaraci nozik s cca. 8 cm cepelou, ktory ide samozrejme otvorit jednou rukou, inak by bol uplne na hovno... Da sa niekde najst co vsetko je v jednotlivych krajinach EU zakazane? Myslim teleskopy, noze a pod.
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Michal1
pred par rokmi takto nemecka dialnicna policia skontrolovala na odpocivadle mojho brata, ktoremu nasli teleskop, zhabali mu ho a dostal pokutu 500euro. Brat nevie nemecky a policajti nehovorili anglicky...
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa spherixis »

Vrchol. Nezaplatil by som. Ani nahodou.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1447
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Tu je práve problém EU. Že síce môžeš chodiť po svete, ale je absolútne nemyslitelné, aby človek poznal jednotlivé zákony jednotlivých štátov.

Veď určite ani sudca Lovenského štátu neovláda všetky zákony.
/si nedovolím ani percento povedať, že kolko ovláda /

Inak pri týchto pokutách /som v AT dostal pred polrokom 2300 eur/ je vždy možnosť odvolať sa.
Určite by som im niečo napísal, aby to nebraly, ako pohŕdanie súdom a určite by som im nič nezaplatil.

Problém by mohol vzniknúť až pri opätovnej kontrole v príslušnom štáte, a nedaj bože neovládať miestny jazyk.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"