CZ 75 SP-01 SHADOW

Používateľov profilový obrázok
tompek
prispievateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa tompek »

palec---PM
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Tiez som kupil Shadowa 2012 a v podstate by som oproti klasickemu Shadowu zhrnul vyhody do:

- Odladena spust, vyrazne lahsi chod v DA rezime o malicko lahsi chod v SA. Celkovo nic co by sa nedalo vyladit doma/u puskara + vymenit kladivo. 2012 tka ma to ploche sportove.
- mensi priemer svetlovodneho vlakna v muche. Tiez nic co by sa nedalo riesit vymenou muchy na povodnom Shadove.
- pekne dolicovane vnutornosti + vyhaldene vsetky plochy. Tiez nic co by puskar nedokazal spravit, ale aspon sa ti nestane ta neprijemnost pri pomalom spustani ako tuna kolegovi par prispevkov vyssie.
- hlinnikove strienky. Kedze mam priemernu ruku, lepsie mi s nimi Shadow sedi v ruke. Z CZUb sa daju kupit take iste v inej farbe tusim za 60 Euro.
- Buffer a plocha vratna pruzina. Tiez sa to da dokupit v CZUB a hodit aj do normalnej Shadowky. Skoda ze pre 2012tku nespravili nieco na styl DPM.
- O kusocek skrateny volny chod , ale rozdiel je pomerne zanedbatelny. S tym volnym chodom pri DA sa bohuzial neda v SA/DA systeme nic spravit.

Vzate kolem a kolem, za tu sumu si na uroven 2012 tky dokaze kazdy prerobit/nechat prerobit svojho klasickeho Shadowa. Na druhu stranu tu to mas vsetko hned z fabriky a nemusis sa s tym srat.

PS: striela vyborne a asi som sa zalubil do zasobnikovej sachty, to sa prebija uplne samo :lol:
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa sentinel »

Od 23.11.2012 som tiež majiteľom SP-01čky. Stalo sa mi pri strelbe, že po stlačení spúšte nedošlo k uvolneniu kladiva. Kladivo zostalo v zadnej polohe napnuté. Musel som stlačiť spúšť asi 2 až 3 krát kým došlo k uvolneniu kladiva a výstrelu. Zo zbrane som vystrelil do 200 nábojov. Nie sú na nej žiadne úpravy. Je nová, v záruke. Dá sa tento problém vyriešiť výmenou kladiva za to ploché športové? Pomohol by aj nejaký link na predajcov náhradných dielov.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Vaquero »

Podľa Tvojho popisu má zbraň vážnu vadu a treba ju ihneď reklamovať. Ja osobne by som z nej už nestrieľal, pokiaľ nebude opravená.
glock69
občasný prispievateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa glock69 »

Nemáš nastavený doraz propadu spouště na hraniční hodnotu?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

sentinel: osobne by som ju rozobral a skúšal toto isté iba s rámom a snažil sa vidieť čo presne sa tam pri stlačení spúšte deje.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa Jean »

nestalo sa ti ze si pridvihol poistku prstom a preto to neslo spustit ?
Používateľov profilový obrázok
tompek
prispievateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa tompek »

Na mojom som akurát skúšal pridvihnúť kúsok poistku, kladivo v pohode putovalo kam má, až za polovicou červenej značky nešlo spustiť. Teda to skôr vidím na vnútro, ale osobne by som to reklamoval, neriešil.
Môj strieľa skoro sám, max. spokojnosť.
inspiring_ptolemy

Príspevok od používateľa inspiring_ptolemy »

to sentinel
Stalo sa mi pri strelbe, že po stlačení spúšte nedošlo k uvolneniu kladiva. Kladivo zostalo v zadnej polohe napnuté. Musel som stlačiť spúšť asi 2 až 3 krát kým došlo k uvolneniu kladiva a výstrelu.
tu spušť si stlačil až na doraz alebo nešla stlačiť vôbec ?
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa sentinel »

Spúšť som stláčal na doraz. Pred včerom som to skúšal zas na strelnici a závada sa opakovala častejšie. Tak som to vyčistil a odniesol na reklamáciu. V pondelok by mi mali volať čo je s tým. Poistka nebola zaistená a ani pridvihnutá.
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa sentinel »

Zbraň je už späť z reklamácie. Vymenili zaisťovaciu poistku, mala tam nejakú výrobnú vadu a aj keď bola odistená tak bola na hranici zaistenia a stačila jej 1/10mm a už zaisťovala zbraň. Dnes som z nej vysypal 100 nábojov bez závady. Na vratnú pružinu pod hlavňou som ešte dal malý gumový doraz na zvýšenie životnosti zbrane. Som zvedavý čo to urobí. Zatiaľ 500 ks fabrických nábojov celkovo, bez zjavného opotrebenia. Som zvedavý koľko to v skutočnosti vydrží. Niektorý tu uvádzali 10 000výstrelov. Keď to prekročím dám vedieť. Vediem si k zbrani strelecký denník ako k odstreľovačke, ale píšem tam iba dátumy a spotrebu takže to bude presne spočítané.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Myslis že gumovy doraz ti zvyši zivotnost nad ramec?Ked budes mat s pistole buchnute cez 12tis pomaly začne hrkat,ale strielat bude :wink:
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa sentinel »

JEDNALO sa mi o to aby nenarážalo železo o železo. iné s tým urobiť neviem. a trošku hrkotania mi nevadí, ak nebude mať vplyv na presnosť.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa cubitko »

To kde si cital ze Shadow odide po 12 000 ranach? To tvrdenie ju hlupost. Po 10 000 ranach, aby si mal dobry pocit a vyhol sa moznemu zlyhaniu vymen pruzinky a ide sa dalej.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

cubitko-Tak hodim teda svoj postreh :wink: Viem ze si jeho stastnym majitelom tak zelam nech len sluzi.Na shadowa nemozem povedat nič zle,pokial sa vydari slape.Skočil som do neho s K-100 lebo prvy dojem bol ze kovova zbran mi odpusti určite moje chyby.CZUB ma sice marketingove tahy ze vydrzi aj cez 50 tis,sam som tomu rad veril ked som ho mal,nedal som nan dopustit.Ten moj som kupil spod ruky ked mal niečo cez 1000ran mozno :roll: Beznemu majitelovi čo buchne 2tis ran rocne vydrzi určite 10rokov.Ale s mojeho som drel tri sezony,spolahlivy zral vsetko.Preventivne som menil vsetky pruziny raz ročne aby ma nestretlo zlyhanie.Cap praska bezne od 8-do 12tis,niekomu skor.Akonahle mala zbran niečo okolo 10tis zvačsili sa dost vole,začali jemne miznut drazky oproti tomu ako za nova a to som buchal EPRX!zaver mal 1mm stranovu volu,doraz spuste som nedokazal nastavit lebo zbran davkovala.Tak som mal prepad volny.Napriek vsetkemu som zbran predal nasemu byvalemu foristovi BKSL-Brano pozdravujem ta :lol: za zostatkovu hodnotu.Napriek vsetkemu mu dodnes sluzi aj ked uz ako nova nieje,zbran mala okolo +-16 az 18tis ran.Ceši udavaju zaruku na hlavne niekde sa uvadza 8tis,niekde 15tis vystrelov,samo ze zbran slape dalej,ale takej zbrane sa uz kazdy snazi zbavit.Moj odhad je ze zbran vydrzi 30tis,ale bez ujmy to nieje.Onedlho bude na predaj vela shadowow lebo čo poznam chalanou maju ich uz tri roky a pomaly pojdu tata.Mal som pred nou aj klasu 75,ale o nej pisat nejdem lebo to tu uz niekde na fore je.Vydrzala do 30tis ale bola grogy.O naklepavani materialu v zavere,alebo ako sa lahko poskrabe tvrdokvalitna hlaven sa tu rozpisovat nejdem.Nechvalim kazdu zbran za kazdu cenu,pisem len svoje skusenosti .PS -mam kolegu strelca čo ma CZ-TS a cca 1,5cm za komorou nema drazky,začinaju az potom a striela snim super takze pohoda :twisted: Po čase uz chapem a verim tomu čo pred casom pisal oci tu na fore.Momentalne mam dvoch favoritov čo ma nesklamali,glock-mal som ich niekolko,aj ked mi uplne nesedia su fajn.Potom sportak čo mam xcal.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"