Aké púzdro používate na nosenie?

Aké púzdro najčastejšie používaš?

Fobus
34
11%
Opaskové
99
32%
Opaskové vnútorné
142
46%
Podpažné
9
3%
INÉ
27
9%
 
Celkom hlasov: 311

inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

ale "časom" to hrozi kazdemu puzdru :)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

To hej, ale koža je na toto náchylnejšia než povedzme kydex. A tiež si vyžaduje trocha viac starostlivosti, hlavne ak sa jedná o vnútorné puzdro, ktoré pravidelne dochádza do styku s telom a ľudským potom.

Alebo povedané z iného pohľadu - ak má byť kožené puzdro rovnako pevné a trvácne ako plastové, musí byť na kritických miestach (napr. ústie puzdra) masívnejšie a hrubšie resp. viacvrstvové.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Petermac, vypadnutie pri nastupovaní a vystupovaní z auta nehrozí, ale fakt je, že kým z nového je problém vytriasť zbraň (dolu hlavou), po štyroch rokoch intenzívneho požívania už vypadne aj sama.
:wink:
Nie som vyslovene odporca kydexových púzdier, na nože ich dokonca preferujem, ale práve ten Sickinger Lightning u mňa víťazí preto, lebo sa z neho nielen dobre tasí, ale hlavne mi perfektne sedí na boku, koža je pri kontakte s telom určite príjemnejšia než umelá hmota a trvácnosť je tak vysoká, že ju prakticky nemusí riešiť.
8)
Tým ťa nechcem presviedčať, že "koža a nič len koža". Tiež som musel na začiatku hľadať, čo je pre mňa optimálne. Ak ti ale koža sadne, potom niet čo riešiť.
inspiring_rubin

Príspevok od používateľa inspiring_rubin »

http://www.mdjholsters.com/servlet/the- ... ter/Detail
Konecne mi doslo puzdro- chalan cez ebay nechcel poslat tak mi odporucil eshop- 7.5. objednane (phoenix), 9,5, odoslane (los angeles), 16.5. v schranke papier od colnikov (tyzden som bol prec, na poste cakal len sedem dni tak som to stihol len tak tak)
- suma: 35$ puzdro + 11$ shipping = 36€ +7€DPH + 3,6€colny poplatok

Chvilu som dumal ci nahodou nemam pravacke puzdro, akonahle som to hodil na seba tak parada- sice mat kver na chrbte istote velmi neprida, kazopadne nosnie paradne- na moju utlu postavu som skoro necitil tych 90 deka kolko ma DUTYna s 15 nabojmi, chodza, sedenie na (obycajnej)stolicke uplna pohoda, zaviazanie snurok (zvykam si na termotricko a radsej dlhsiu koselu alebo tricko), co bol najobavanejsi ukon uplne v pohode, aj ked aj tak mam pocit ze mi stale niekto cumi na chrbat a tak si neustale prehmatavam ladviny :)

Jedine nepohodlie ked som sa vyvalil na gauc na chrbat a na stranu kde mam zbran, a soferovanie bolo prinajmensom "divne"- tie dva kilaky do tesca sa dali zvladnut, ale mal som nejaky zvlastny posed ktory ma zacal srat. S kapsou 300 kilakov v pohode.

Inak puzdro drzi tvar, koza sa prisposobuje trupu, zbran zatial v puzdre drzi (vid dalej), tasenie a zapuzdrenie po chvilke cviku v pohode.

Skusim pozorovat ako sa funglovka zacne opotrebovat a aky vplyv to bude mat na tesnost ulozenia a oder zbrane a puzdra. Zatial som puzdro pouzival cely vikend a tesil sa z neho.

Povodne som hladal v US kvoli cene, najblizsie urcite vyskusam noveho slovenskeho vyrobcu (kvalita spracovanie vyzera o niekolko levelov vyssie, aj ked ani MDJ nie je zle)

Casom pridam foto ako vypada jazdene puzdro + osuchana zbran, dalsie info PM
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa limo222 »

Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa sirdo »

dnes SHARKovi dorazila z BPHolsters jeho IWB setricka PIRANHA (vyhra v tombole v Istebnom) v prevedeni TUCKABLE (bujnyho napad). je predsa len kompaktnejsia, takze idealna pre moje cyklo vyjazdy po okoli. SWEATGUARD je samozrejmostou, lebo ja nepatrim k tym co sa po par desiatkach kilometrov na bicykli nazapotia :D good job Bohus...

p.s.: dnes som ju uz aj zabehol ked mi robila garde pri predaji mojho buraneho auta a domov som si niesol tu "zavratnu" sumu co som utrzil...

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ak bude chuť a čas, skús to prosím pofotiť nasadené a v tuckable stave, ideálne s rôznym oblečením - košeľa, 3čko, ...
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa sirdo »

OK...
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa sirdo »

ako som slubil prikladam zopar fotiek s PIRANHOU. kedze nosim zbran len prilezitostne, tak neovladam vsetky tie nuansy ako si spravne zapasat oblecenie, aby nebolo absolutne nic vidiet a stravit pol hodinu pred zrkadlom sa mi teda nechcelo. tak sorry ak niekoho urazi ako som sa prasacky ustrojil na skryte nosenie zbrane. proste som tricko/koselu len na seba nahodil, zapasal a nechal to cvaknut...

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Blade »

Vie nejaký majiteľ púzdra SHARK od bpholsters porovnať s klasickým fobusom GL-2? Konkrétna ma zaujíma odstávanie od tela a komfort nosenia.

EDIT: Myslím len skryté nosenie.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3702
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ja pouzivam puzdro od bpholsters a s nejakym vyraznym odstavanim nemam problem, nemam problem s celodennym nosenim. Pouzivam puzdro Piranha so zastrcenou koselou a pokial sa mi niekto nezameria na zadok, tak je to len tazko viditelne :)
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa sirdo »

Blade:tu do vyberu vstupuje vela premennych: zbran, ktoru chces nosit, tvoja postava a hlavne styl obliekania. osobnu skusenost s tym Fobusom nemam, ale SHARK vlastnim, takze sa mozem vyjadrit len k nemu. ak chces nosit zbran na vonkajsej strane nohavic, tak je podla mna jedno ci kupis ten Fobus, alebo Sharka lebo odstavat budu cca rovnako a tu by som sa riadil len cenou, alebo ked si vlastenec tak potom je to jasne :) . u modelu Shark mas vsak moznost priplatit si za putka, ktore umoznia nosenie z vnutornej strany nohavic a to musis uznat viac zamaskuje zbran aj na subtilnejsej postave. samozrejme ma to jednu nevyhodu a to, ze pre nosenie tymto sposobom potrebujes kupit nohavice v pase o cislo vacsie ako je tvoja konfekcna velkost, alebo musis o to jedno cislo schudnut :lol: . ak planujes nosit nejakeho compacta alebo subcompacta, tak by som na tvojom mieste uvazoval o puzdre Piranha v prevedeni tuckable co tu spominal Mesi. sam ho mam uz nejaky ten mesiac a je pre mna(moje telo) ergonomickejsie v spojeni s Glock 19 gen4 ako Shark, na ktorom si asi v trezore zriadili pavuky treningovu stenu lebo som ho uz 4 mesiace nemal v ruke..
Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Blade »

Vďaka sirdo, pýtam sa na G19, postava taká pekná :lol:

Chcem to skôr na zimu resp. ako alternatívu ku Fobusu keďže vnútorné púzdro som nosil veľmi dlho a mať to na sebe 12 hodín denne je všetko len nie komfortné, hlavne ak je to appendix carry. Fobus je ok, ale plast je o niečo hrubší ako kydex a takisto uchytenie pádla odtláča zbraň od tela. Takisto nie je váha zbrane rozložená na väčšiu plochu opasku.
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa sirdo »

Tak na tuto zbran a tento ucel by som siel do modelu Piranha v tuckable prevedeni, foto mas o par prispevkov vyssie...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Blade napísal:vnútorné púzdro som nosil veľmi dlho a mať to na sebe 12 hodín denne je všetko len nie komfortné, hlavne ak je to appendix carry
Zo skúsenosti vlastnej i druhých môžem povedať, že AC je veľmi individuálna záležitosť a každý si pri ňom musí nájsť puzdro, ktoré mu sadne. Iné puzdro či len malá zmena sklonu zbrane alebo výšky osadenia na opasku vedia dramaticky zmeniť úroveň "pohodlia", ktorú nositeľ pociťuje. Neexistuje perfektné riešenie pre všetkých (bez ohľadu na cenu puzdra).

Ak nájdeš dobrú kombináciu telo-zbraň-puzdro-opasok, AC je minimálne rovnako pohodlné ako vnútroopaskové puzdro na boku, v mojom prípade skôr pohodlnejšie. Ak ti AC (okrem nepohodlia) vyhovovalo, skús pohľadať, možno nájdeš tú správnu voľbu.
(Pozn: nosím AC v prototype odvodenom z Bohušovej Pirane)
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."