Naše nože

bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Ja som napísal: apropo obrana - preco nie strelnu zbran ? branil si sa uz niekedy proti niekomu nozom ?
Železo nosím dennodenne, skôr mi ide o akoby zálohu, keď nemám železo poruke. Napr. idem na pivec- železo nechávam doma, ale nôž nemusím.

Brániť som sa v pravom zmysle slova nemusel, stačilo že som nôž rýchlo ťahal z vrecka a jednoručne otvoril, týpka prešla chuť a išiel iným smerom.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

@Yarco:

ja som to pochopil tak, ze bujny potrebuje pravidelne v robote niecim otvarat krabice :) v tom pripade by som poziadala zamestnavatela o rezacku na koberce, ktoru by som mal v praci odlozenu niekde po ruke.
bujny napísal:Brániť som sa v pravom zmysle slova nemusel, stačilo že som nôž rýchlo ťahal z vrecka a jednoručne otvoril, týpka prešla chuť a išiel iným smerom.
to je samozrejme ten lepsi pripad
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa canis lupus »

Bujny. Ťahať nôž nie je najšťastnejšía obrana... Tiež nosím ale kaser ma lepšie uplatnenie v tomto smere... Veľmi rychlo sa zvykne totiz z obrancu stať útočník .
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

viľčku, už ši vidzel vychodňara bez nožika vof vačku??? A toten kaser sebe vof tym veľkomesce možece strikac, znace dze...! :twisted:
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa canis lupus »

:lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol: nebál še. No ta to lahoda
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Igrlik Vam dobre hutori. Kostura v kešeni musi byty!
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5636
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

necrono napísal:Ja som si objednal tento ako back up knife pre kazdy pripad ... som zvedavy co to bude ... :D
Ak chceš niečo vo veľkosti kreditky, choď radšej do kariet od Tool Logic. Moju nosím v peňaženke dennodenne už sedem rokov a môžem len odporučiť. Celé je to kvalitne vyrobené, nič sa neláme, nepraská. Nôž aj nožnice dobre režú/strihajú, držia ostrie, ostatné vymoženosti tiež fungujú bez problémov. Porovnávať môžem s kartami od Victorinox a tam niet o čom. Tool Logic má navrch po všetkých stránkach. Tento Sinclair som ešte v rukách nemal, dizajnovo je pekne vychytaný, ale tie recenzie sú nič moc, takže asi skôr do vitríny ako do peňaženky na EDC.
8)
Btw, celkom sa teším, keď ti príde, čo naňho budeš hovoriť a ako s ním budeš spokojný.
Používateľov profilový obrázok
necrono
prispievateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa necrono »

Victorinox som uz mal dokonca este mam niekde v aute aj taku tu celokovou kartu Obrázok ale nic mi nevyhovovalo ... tak uvidime asi dam sancu aj tomu Tool Logicku ako tak pozeram recencie :) kazdopadne pridam recenziu na ten Sinclair ... tak ale hadam si s nim budem vediet aspon maslo na chleba natriet :D
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2125
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa dantes »

Vanto, Utilitac II som kúpil pred 3 dňami, akurát mám zytelovú rúčku s tými priečnymi žliabkami. Zatiaľ som spokojný, čepeľ ostrá, poistka drží výborne - skúšal som aj údery tupou stranou čepele a všetko v pohode. Klip je tuhý tak akurát a nôž mi nepríde ani príliš veľký ani ťažký ( nenosím ho vo vačku ale na ľadvinách znútra gatí, kde je skoro neviditeľný). Otváranie a zatváranie má ľahučký chod, ale nedochádza k samovoľnému otváraniu ani nič podobné. Za tú cenu sa mi to zdá ako kvalitný nôž.

K tomu KA - BAR TDI - tiež po ňom pozerám a skúšal som ho. Podľa videí čo som pozeral je jeho základná výhoda v tom že je rýchlejší ako ako hocaký folder vrátane automatov. Údajne bol robený ako backup pre policajtov a mal sa nosiť na slabej strane s tým, že ak by došlo napr. k súboju o zbraň, tak silná ruka istí zbraň v púzdre/ tasí a slabá ťahá TDI a útočníka podľa potreby reže cez ruky alebo priamo bodá. Tasí sa ako pištoľ a naozaj je veľmi rýchly aj vďaka výbornému púzdru, kde dobre drží, ale netreba nôž vytrhávať na dvakrát ako pri niektorých plastových pištoľových púzdrach s retenciou. Dnešné modely už majú púzdra s klipom (TDI Law enforcement krátky), čo je praktickejšie, ako navliekanie na opasok. Obtiažnejšie s ním môže byť bodanie do strán a bežné použitie. Údajne je lepšia nezubatá verzia, lebo zuby lepšie trhajú, ale pri sekaní sa zachytávajú o oblečenie zatiaľ čo hladké ostrie reže cez oblečenie. Ja ho ale neplánujem nosiť so železom, nerád chodím ovešaný ako taktický vianočný stromček, skôr do krčmy, alebo pri športe, kde ho môžem nechať v šatni.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa vanto »

Ultitac mam uz aj ja, je to skvely robustny noz. Som maximalne spokojny. Doteraz som mal SOG Trident, zda sa mi to velmi prakticky noz, akurat, ze nie je tak robustny. Ultitac je vhodny aj do lesa a na hrubsie zaobchadzanie.
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 20 years 10 months

Príspevok od používateľa veritas »

CHR - na polovacku
MOD - na vylety
MC - do mesta

Obrázok
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

koršun:
- do lesa
- do mesta
- na vylety

:twisted:

Obrázok
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1521
Dátum registrácie: 13 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

skvelé pižlátko za primerané peniaze. Mal som ho vo verzii bez "pílky", podľa neho sa spravila damašková verzia, a nakoniec mi stejne neostal ani jeden :)
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2125
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa dantes »

Dokiaľ som nekúpil Utilitac II, tak som mal ako folder CRKT M16 - 03Z. Z môjho pohľadu výborný nôž, ľahký, veľmi spoľahlivá poistka a páčia sa mi štíhle dýkovité čepele. Škoda, že mu po 5 rokoch nosenia odpadol clip, nôž je stále OK. Ako pevný nôž používam GLOCK alebo Iisaki Scout.
Používateľov profilový obrázok
necrono
prispievateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa necrono »

tak nakoniec ten sinclair nedorazil .. ebay opet raz sklamal :D neva objednal som z inakade ... uvidime co to da ... kazdopadne dam vediet...

este som si spravil radost aj ked len kopiou ZT.. salamu hadam pokraja :D



Total length: 175mm
Blade length: 75mm
Peduncle length: 100mm
Edge width: 27mm
Blade thickness: 2.7mm
Blade material: 5Cr13Mov
Weight: 100g (including packaging)
Hardness: 56HRC
Prílohy
592226696_517 (1).jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Chladné zbrane"