Spolocny nakup streliva

inspiring_hofstadter

Príspevok od používateľa inspiring_hofstadter »

Prečo Machead?
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Naboje ZVS nemaju stabilnu navazku, su nepresne a su prelaborovane. Prelozene pre laika: lietaku kade tade a kopu ako svina.
Za cenu 16€/100 sa predava druha az tretia trieda a uz vobec nie prva. :wink:
elegant_liskov

Príspevok od používateľa elegant_liskov »

Ako su ZVS nepresne na 10m?

Iny strelec z fora, posobil ako profik :), si ich celkom chvalil.

Ja som minuly tyzden dal cca 450 sypanych zvs a slo to celkom presne. Nie som mierenkar ale neposobili ako nepresne strelivo.
elegant_liskov

Príspevok od používateľa elegant_liskov »

Inak aky je prepoklad uspory pri nakupe cca 10k nabojov? Mate niekto skusenost?
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa mrzo »

Len pre zaujimavost - cez vikend som odkupil zvysok zasob nabojov Geco od clena fora, jeho hlavny dovod na predaj, ako som pochopil, bol ten, ze prechadza co sa sutaznej strelby tyka na ZVS, s ktorymi ma dobre skusenosti a su lacnejsie o dost.

Ja osobne mam radsej Geco, ale na trening su pridrahe, takze majorita nabojov co vyjde z mojej zbrane pri cvicnej strelbe je ZVS. Za necele dva roky co mam ZP som s nimi nemal jediny zavazny problem (zadrzka, nevystreleny naboj...). Co som tu cital, tak mali kedysi jednu (mozno viac?) seriu velmi zlu a tou si ziskali zle meno. Momentalne nemam jediny dovod ich nekupit aj vo vacsom mnozstve, a cena v podnikovej predajni je velmi podobna cene pri spolocnych nakupoch co som pozeral a to niekedy byvaju aj len prebijance (fabricke). Ak by niekto vybavil spolocny nakup za este lepsiu cenu, nie je o com…
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3701
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Prosim ta v com je rozdiel medzi fabrickymi prebijancami a fabrickymi neprebijancami? Jediny neduh he ze niekedy sa vyskytne makarov, co nema vplyv na pouzitie (vzhladom na cielovu skupinu).

Takze take AlsaPro by som absolutne nezatracoval, navazky su presne a strely kvalitne (hodnotim posledny rok-dva)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ste OT , temy o prebijanych nabojoch tu mame a pindat na ZVS mozte tiez v prislusnej teme
Používateľov profilový obrázok
nick81
občasný prispievateľ
Príspevky: 17
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa nick81 »

Ďaleko sme sa s tým nákupom nepohli... :-/

Takže asi vo št 4.2, alebo ut 9.2 vybehnem na otočku do Dubnice po lugre. Kto chcete odtiaľ niečo hoďte mi SS. (nakontaktujeme sa potom už mimo fórum). Uveďte typ čoho/koľko predbežne chcete 7,5 g / 115 gr, 8,0 g / 124 gr, 9,0 g / 139 gr a kontakt. Pred výjazdom ešte upresníme. V pondelok tam ešte zavolám na bližšie ceny a čo majú skladom.

Bývam v PK, takže by ste si potom len po to dobehli do PK. Nafta bude max 15 eur (tu si podelíme). Ale chcem toho zobrať asi viac. Tak sa to stratí.
elegant_liskov

Príspevok od používateľa elegant_liskov »

Aky je cca rozdiel u nich v cene na 7.5 a 8.0 gr? Aku cena by sa mohla podarit? Viem, ze standardne maju 0.16 ks/8 gr.

Ake mnozstvo uz povazujete za vacsie?

Som rookie, tak preto tie "odborne" otazky :).
Používateľov profilový obrázok
nick81
občasný prispievateľ
Príspevky: 17
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa nick81 »

Po pravde rozdiely netuším. Mal som z obchodu 7.5 S&B a 8 Geco a ZVS. ZP mám týždeň, takže rozdiely som na 10m nevidel :-). Všetko mi prišlo presné.
Ale nemám veľmi chuť u nás v obchode dávať 0.2/ks. Tých 0.16 je pre mňa v norme. Zatiaľ sme dvaja a cca 2700-3000 ks. Uvidíme, kto ešte bude chcieť. Ak niekomu vyhovuje aj tých 0.16, nemusí aspoň lietať do Dubnice.
Samozrejme, ak sa bude robiť nejaký "väčší" ešte lacnejší nákup pridám sa (netuším ako často a o koľko je to lacnejšie). Toto bude aspoň na preklenovacie obdobie.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa Hektor »

Planuje niekto vylet do Alsa Pro?
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 11 years 7 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

mám info od člena tohto fóra že ALSA PRO teraz vyrába hlavne pre zahraničie, vraj sú dosť vyťažení.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3701
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Dobra sprava: pre Alsa Pro musi byt Slovensko zahranicie.... :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa Hektor »

Tak ja by som svoje valuty aj tak vymenil len za asi 1000 vcielok na sutaze, tak neviem ci je to pre AP dost lukrativne :)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

Ak sa zorganizujete skupina, spíšete si zoznam kolko chcete kúpiť- môžte ísť nakupovať náboje k hocijakému predajcovi alebo výrobcovi. Vždy sa lahšie jedná, ak už poviete konkrétne číslo, koľko tisíc zoberiete.
Obťažovať niekoho, že chcem 3tisíc a budem sa tváriť, že robím veľký nákup je omyl kupujúceho.

Len pre ilustráciu- posledný nákup v AlsaPro bol odber 68tisíc nábojov.

Píše sa tu všeličo o nábojoch ZVS, Limit, MFS, SB či AlsaPro. To sú všetko výrobcovia, ktorí vyrábajú na export a nie malé čísla. Spoločný nákup streliva sa robí predovšetkým na tréningovú streľbu, takže sa môže stať , že nejaký náboj môže zlyhať. Rozlišujte nákup nábojov na nosenie a na tréning. Samozrejme netreba kupovať úplny odpad.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"