výroba zbraní

eager_wescoff

výroba zbraní

Príspevok od používateľa eager_wescoff »

zaujímalo by ma ako je to na slovensku s výrobou zbraní.
som si navrhol pcp vzduchovku, resp. 3 rôzne návrhy, všetko je prepočítane, predsa chcem aby to fungovalo a hlavne bolo bezpečné.
vychádzal som hlavne z ruských stránok, nakoľko je tam v tomto ohľade asi najviac informácii a aj fakt funkčné pcpčka...
má záujem to dať vyrobiť nejakému puškárovi, ale podstatne lacnejšie by to bolo v nejakom strojnom závode, no tam asi nebudú chcieť vyrobiť zbraň, neviem.., ale zas keď im dám postupne vyrobiť jednotlivé diely, tak možno ani nebudú tušiť čo to je..
chcem niečo vlastné, presne podla mňa a pre mňa aj keď cena, no..

ale ako je to so zákonom? pri do 15J aj aj pri nad 15J?? predávať to neplánujem..

jeden návrh je bull-pup samonabíjacia puška, vojenský dizajn.. :D
no a tiež by ma zaujímalo ako je so zákonom pri výrobe predovky?
(v cz si jeden chlapík vyrobil pištoľ na čierný prach a normálne otormentoval, zlegalizoval..)
ps: doma nič nemienim vyrábať ani nemám vybavenie..,
vôbec nechcem porušovať zákony, ale rád by som mal svoj origoš
inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

aka kolvek vyroba zbrani je na slovensku zakazana teda pokial viem uz to bolo davno co som to cital
eager_wescoff

Príspevok od používateľa eager_wescoff »

ee, napr. nôž, luk si môžeš normálne vyrobiť.. tým som si istý.
keby platilo čo si napísal (aj keď to takmer platí..) tak akože sa vyrába K100?...
predpokladám že vzduchovku do 15J by sa dalo, aj perkus, ale ako presne so zákonom.., toť otázka. kde sa to u nás tormentuje atdˇ?
no a môj návrh pcpčka by bol schopný dať v pohode 40J, taký limit, no aj viac, ale potom výrazne klesá počet výstrelov... a jasne že potom na zp, ale chcem do 15J, aby som mohol strieľať doma na záhrade a tak..
chcem na to tlakovú skúšku.. predsa nechcem mať zbytočné problémy.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Zle si to pochopil, akakolvek vyroba zbrani, doma bez patricnej licencie, je zakazana :!:
inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

tak sa poopravim zban na ZP teda s unstovou energiuo strely nad 15 J
eager_wescoff

Príspevok od používateľa eager_wescoff »

po prve zbraňou podľa zákona sa rozumie aj palica, kladivo, flaša.. definíciu tu písať nebudem.
keď už tak strelná zbraň, to je aj luk a ten si isto môžeš vyrobiť.
a tu patričná licencia, resp. zbrojná licencia slúži na predaj..
vyrobiť môžeš (do určitého termínu otestovať a môžeš používať) ale nesmieš predávať...
prípadne by ma zaujímala aj ta licencia... teoretický som to veľa krát prepočítal, výroba pomerne jednoduchá, dokonca to ma aj IMHO dobrý dizajn, ani cena by nemala byť astronomická, tak to má predpoklady aj na predaj 8), ale to už treba povolení a povolení a všetko čosi stojí.. :?
uvítal by som keby sa k tomu vyjadril nejaký puškár, fízel..
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Precitaj si prosim Ta zakon o zbraniach a strelive a potom ak niecomu neporozumies, tak ti to radi vysvetlime.
inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

ale PCP nije A ale C
eager_wescoff

Príspevok od používateľa eager_wescoff »

...ak nejde o dovolenú výrobu...
ale ja chcem aby išlo o dovolenú výrobu. a ako píše Fogas11 je to C voľne predajná od 18r... hm
inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

ee volne predajna je D teda max 15 J ty si pisal ze moze mat az 40 takze spada pod kat. C na ZP triedy C
inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

kvalita moze byt OK ale skor by som sa bal presnosti
eager_wescoff

Príspevok od používateľa eager_wescoff »

jj, kvalita by mala byť dobrá, predsa tam nebude žiaden plast..
Presnosť závisí od konzistentných výstreloch a kvality hlavne.
tj, treba investovať do dobrej hlavne napr. lothar walter :D , no čo tam dám to tam bude..
Súčasťou tlakového zásobníka je aj regulátor, síce jednoduchší..
no a väčší zásobník taktiež zaručí stabilitu..,
napr. cz 200 nemá regulátor a strieľa presne, ale málo výstrelov, má celkom malý zásobník..
chcem dizajn bull-pup a na trhu je málo takých,
to by tak mohol byť ruský edgun, ale kľučka vzadu mi vadí..
môj návrh je samonabíjací a rád by som ho zrealizoval.
inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

neviem presne ale nikde v cechach aj vyrabali hlavne skus po tom popatrat na gunshope v teme sharp inova
eager_wescoff

Príspevok od používateľa eager_wescoff »

asi myslíš http://www.isbguns.cz/vyroba-hlavni.html
no kontaktoval som ich už 2x, ale žiadna odpoveď, na gunshope niekto napísal, že keď ich kontaktoval, tak odpísali po troch mesiacoch :(
inač v cz na gunshope vyrába jeden regulátory na cz200 a predáva, a jeden typek si vyrobil vlastný väčší zásobník vzduchu na cz200 s regulátorom...
tj mohlo by sa to brať ako upravená zbraň, je to do 16J (v cz), pochybujem že niekto z nich má licenciu na predaj či výrobu..
no a iný týpek si doma vyrobil perkusnú pištoľ, a normálne dal ornamentovať a môže kľudne strieľať, len ju nesmie predať..
síce je to v cz, ale naše aj ich zákony sú podobné(samozrejme že je tam i veľa rozdielov..), veď vychádzajú ešte z r. 1968, až na to že sú x krát novelizované..
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"