Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa matus69 »

Mne to príde, že sa snáď točíme v bludnom kruhu. To už dávno predsa vieme, a aj tu sa to preberalo, že tá choroba pre bežného človeka nie je až taká problematická (nechcem ani zľahčovať)

Čo je závažný problém je ochorenie zdravotníckeho personálu + preplnenosť nemocníc problematických jedincov = skolabuje zdravotníctvo. Už teraz viaceré nemocnice odkladajú plánované operácie, čo nepochybne prinesie ďalšie úmrtia. A keď skolabuje aj urgentná medicína, t.j. napr. ti nebude mať kto odoperovať akútne zapálené slepé črevo... to sa už týka aj úplne zdravých a silnych jedincov.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Registered for: 9 years 6 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Zlomizub napísal:
fotograf napísal:... že čo robíme paniku, veď nejde o mor!
Ved ma pravdu. Siri sa to rychlo ale nieje to ebola ... to by bol inu hukot keby zomieralo 10% nakazenych. A izolovat kvoli tomu kazdeho kto by teoreticky mohol nieco sirit je nerealne.
Unas v praci tiez 2 pozitiv, tak isli pracovat na Home office. Dalsich 8 ludi otestovali a vsetci negativ. My sme boli 2 dni doma kym dosli vysledky a vydezinfikovala sa budova.
Medzitym sme mali uz viacero dalsih kolegov co boli s pozitivnym v blizkom kontakte, tak isli domov kym neboli vysledky(vsetci negativ).
Áno, ale ide o nekonzistentnosť správania a konania rôznych štátnych organizácií (vlády, pandemického štábu, MZ SR, RÚVZ, hygienikov, ...). Len toľko. :?
A potom sa čudujú, keď si z toho ľudia robia vrtuľu... :|
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Par grafov od bratov z Ceska:

http://www.idnes.cz/technet/veda/opatre ... 1_veda_mla

Stay grey and frosty,


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa aris »

Zimná turistická sezóna v Rakúsku bude bezpečná, tvrdí kancelár Kurz
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 406
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa emkac »

pamatas sa na tie fotky z Jasnej, ked na zaciatku pandemie bola ta obrovska sora?
nic sa nerozsirilo....
pamatas sa na tu paniku, ked otvarali posilnovne? (ani mne sa to nepacilo vtedy)
nikde som nevidel zatial posilku ako miesto sirenia
ak si dobre vsimam zdroje sirenia, ide vylucne o uzavrete miesta narvate ludmi - kostol, svadba, bar a pod.
nevsimol som si nejaky sportovy zdroj
aj Ischgl bol o vecernych baroch a zabavach

takze kludne si viem predstavit bezpecnu lyzovacku, pokial teda vravime o normalnom apartmanovom ubytovani (a dokonca ani hotel nemusi byt problem), obed na svahu, vecera na apartmane
fakt tam nevidim vacsie riziko ako ist na nakup alebo do MHD (pokial si clovek samozrejme dava pozor)
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 4 months

Príspevok od používateľa Ubik »

Co sa tyka sportu, tak sportove sustredenia medzi zdrojmi najdes.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1610
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa skemro »

A ten hokejovy tabor na orave?
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 406
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa emkac »

ok ok, na julovy hokejovy tabor som zabudol
pred pisanim prispevku som si cielene pozrel reporty UVZSR za august a september a tam sport nie je
dokonca aj dnes Mikas priznal, ze u nas nemaju ziadne data za posilnovne (vid hadka Sulik Matovic o datach), ale ze vraj v zahranici niekde sirenie maju... neviem ci konkretizoval tie zahranicne zdroje, skor nie, ale na pointe mojho postu to nic nemeni
lyzovacka (skor vo velkych Alpach ako malych SK strediskach) za dodrziavania aspon zakladnych opatreni organizatora (kde viac verim AT ako SK podnikatelom) je pre mna relativne bezpecna, pokial sa ja nebudem spravat nezodpovedne
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 728
Registered for: 5 years 7 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Otazka dna: nase sportoviska su tiez zavrete? Ak ano, vsetky? Alebo len interierove? To rozhodnutie bolo v mediach napisane hodne gumovo.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Mám neoverenú informáciu takú, že od 15.10.2020 sa zatvára (zisťoval som vonkajšiu strelnicu Hodkovce pri KE, interiér neviem). Ale s istotou nikto nič nevie povedať ...
dzenej
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 4 years 6 months

Príspevok od používateľa dzenej »

Na uvzsr píšu: "Na opatreniach sa v súčasnosti pracuje a budú zverejnené po ich sfinalizovaní, najneskôr v stredu 14.10.2020. Opatrenia by mali platiť do času, kým sedemdňový kĺzavý medián nedosiahne hranicu 500."

Jedine zatiaľ čo tam je HROMADNÉ PODUJATIA - v exteriéri bude nutné dodržiavať dvojmetrové rozostupy, pričom počet účastníkov nebude obmedzený.

O športoviskách zatiaľ nepíšu nič, okrem kúpalísk, plavární, sáun, akvaparkov, fitness a wellness centier.
47ronin
prispievateľ
Príspevky: 206
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa 47ronin »

Od zajtra platí zákaz zhromažďovania sa viac ako 6 ľudí...
Aj bez priameho uzatvorenia športovísk (strelnic) to asi znemožní väčšinu našich aktivít... :cry:
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa matus69 »

tych 6 ludi asi vypocitali tak, ze brali kapacitu na trapove stanovisko.
Ale ani 6 ludi v squade nie je zle...

smiech cez slzy :o
47ronin
prispievateľ
Príspevky: 206
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa 47ronin »

na skeete si vystacime aj 2-3.... :mrgreen:
ale pssst, aby to niekto este rychlo nezmenil...
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1880
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa d-s »

Rakuska skola...
Maju pozitivnych ziakov. Do karanteny idu iba "blizke kontakty", zvysok triedy dalej chodi normalne do skoly, bez testovania (a bez rusok, ...) . Rodicov neinformuju, vraj aby "predisli panike". Riaditelka zakazala ucitelom informovat. A oficialne vraj pripady nemaju (toto zatial neviem vysvetlit, to povedala riaditelka ziacke co sa sla stazovat preco maju vyucovanie spolu s triedou kde je korona).
Kreteni...
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"