Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1523
Registered for: 13 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

Rozumiem tomu dobre ze ak sa zucastnim terazky toho plosneho testu a nasledne pojdem v tyzdni na PCR a budem negativ, mozu mi fukat do.... tam?
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 728
Registered for: 5 years 7 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Aktualne z TB nasho vladara: ti co nepojdu na test, budu mat omedzenia ako doteraz, ti co budu mat test budu moct chodit kde chcu. (to ze su testy nepresne, to je fuk). Vzapati nevedel odpovedat sa otazky novinarov, "ze sa maju pytat pravnikov, ze on to neda".

Tak diky, usetril mi prave 200 euri za individualne testy. Akurat dufam, ze to zajtra este bude platit :D

Otazka novinarky: ze co s antigenovymi testami, co nakupili firmy pre svojich zamestnancov, ktore neskor oznacili za neakceptovatelne (individualne uznavany len PCR test), ze co a tym, ked to uz firmy zaolatili - hodna chvila ticho a Matovic s Krajcim na na seba bezradne pozerali, ze "odpovies?"

Na dalsie otazky protichodne odpovede, habkanie a tapanie.. Je pocut ze novinari maju siroke usmevy ba az potlacaju smiech. Aj by to bolo vtipne, keby od tychto "planovacov" nezaviseli tisice zivitelov rodin.

Fakt odporucam vyhladat si nezostrihanu TB v archive napr. TA3, je to tazky kulturny zazitok.
47ronin
prispievateľ
Príspevky: 206
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa 47ronin »

Nuz, pravnici (viaceri) si myslia, ze Uznesenie vlady SR NIE JE NORMATIVNY PRAVNY AKT, to znamena prelozene do slovenciny, ze uznesenie vlady zavazuje ministrov a subjekty vo vnutri statnej spravy, nie vsak obcana
https://sk.wikipedia.org/wiki/Uznesenie ... znos%C5%A5

https://www.infovojna.sk/article/stale- ... i-covid-19

..bez komentara, nech sa kazdy zariadi ako sam uzna za vhodne

este jedna otazka na okraj:
Hovori sa tu o tej istej studii FN Motol?
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... -slobodni/
demagogia level: expert
na studii, ktora tvrdi, ze AG testy nie su vhodne na plosne testovanie preukazovat, ake su na nas projekt dobre...
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa erebos »

Pocuvat od zaciatku do konca !!!!

https://www.ta3.com/clanok/1195602/tb-s ... vanim.html

Detailne vysvetlene preco je celoplosne testovanie hovadina. Vynalozene prostriedky financne a ludske zdroje ani zdaleka neospravedlnia vysledky.... Toto su ludia z klinickej praxe, ktori po tomto asi nebubu na ustrednom krizovom stabe a inom pseudostabe....

Na pozadi sa da vycitat ako prebieha odborna diskusia na ustrednom krizovom stabe - uroven jednania... V podste Kollar hovori, ze je jedno co si odbornici myslia - ocakava sa schvalenie napadov, snov a bludov....
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa dirty harry »

Mám pocit, že sa taktne mlčí o tom, kto bude a kto nebude môcť dochádzať do zamestnania po prvom či druhom kole testovania. Ako keby sa zodpovední za tento šábes báli zrozumiteľne a jasne vysloviť slová ako dochádzka do práce, za zamestnaním, SZČO za podnikaním a podobne. Ono zakázať alebo zamedziť občanovi ísť do zamestnania je už asi naozaj veľmi citlivá téma. Asi viac ako iné pre právnikov.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa aris »

Pozerám teraz TB vladára, kde zhodil tých lekárov ako bludárov. A doslova klamal o tom, že šéf lekárov je proti používaniu ochranných prostriedkov. Cisár je v tranze.
Ďalšie výroky ma zdvihli z kresla. Na zdravotnícku otázku najlepšie odpovie minister obrany admirál Naď. A sme pod velením obrany.
A tiež to, že priamo z vyjadrení na TB vyplýva, že test po 1.11. nie je braný do úvahy. WTF?!
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years 2 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Ešte stále si tu niekto myslí že je to celé o nejakej chorobe?...
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa aris »

Na základe informácií, ktoré mám verím, že covid tu je a je to problém.
Ale.
To, čo sa práve deje už nie je o chorobe. Resp. nie o chorobe menom covid.
Je to o sociopatoch. A tí majú pravdu. Vždy. A ostatní sú mu u prdele.
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1880
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa d-s »

Krasne vystihnute, aris.
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 4 months

Príspevok od používateľa Ubik »

dirty harry napísal:Mám pocit, že sa taktne mlčí o tom, kto bude a kto nebude môcť dochádzať do zamestnania po prvom či druhom kole testovania. Ako keby sa zodpovední za tento šábes báli zrozumiteľne a jasne vysloviť slová ako dochádzka do práce, za zamestnaním, SZČO za podnikaním a podobne. Ono zakázať alebo zamedziť občanovi ísť do zamestnania je už asi naozaj veľmi citlivá téma. Asi viac ako iné pre právnikov.
Zamestnavatelia to uz nejak poriesia.

Vláda odporučila tiež hlavnému hygienikovi vydať vyhlášku, ktorou uloží povinnosť relevantným subjektom, napríklad zamestnávateľom či prevádzkovateľom, vyžadovať potvrdenie o negatívnom výsledku RT-PCR testu alebo certifikát s negatívnym výsledkom antigénového testu z plošného testovania.


https://www.teraz.sk/slovensko/brief-vl ... lanok.html
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa erebos »

Teraz som dopocuval tlacovku premiera.... Doporucujem pozret, je to zazitok a dojde aj na zlomeny hlas...
Opiera sa o studiu "Motol". Ja som ale vysledok tej studie pochopil opacne ako premier a min. zdravotnictva. Podla mna studia Motol k antigenovym testom hovori jasne o ich nepresnosti.... Tak neviem ci som to nepochopil ja alebo premier....
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa dirty harry »

Je to odporúčací charakter, nie je to napísané v žiadnom v zákone. Práceneschopnosť vypísaná od obvodného lekára by mohla byť prekážkou v zamestnaní.
Bolo by to celé asi o prekážkach v práci zo strany štátu alebo nejakej štátnej inštitúcie? Nemá to podporu v Zákoníku práce, bol by to len ďalší blud, za ktorým budú nasledovať ďalšie a ďalšie.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa aris »

Pár postrehov ešte.
Vladár nepredýchal tlačovku Dr. Kollára a neustále ho napádal. Opakovane, dookola. Ego.
A potom, rastúci pocit, skoro presvedčenie, že nemajú dostatok zdravotníkov na NAJVÄČŠIU operáciu.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa dirty harry »

erebos napísal:Teraz som dopocuval tlacovku premiera.... Doporucujem pozret, je to zazitok a dojde aj na zlomeny hlas...
Opiera sa o studiu "Motol". Ja som ale vysledok tej studie pochopil opacne ako premier a min. zdravotnictva. Podla mna studia Motol k antigenovym testom hovori jasne o ich nepresnosti.... Tak neviem ci som to nepochopil ja alebo premier....
Kde bola tá tlačenka?
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 4 months

Príspevok od používateľa Ubik »

dirty harry napísal:Je to odporúčací charakter, nie je to napísané v žiadnom v zákone. Práceneschopnosť vypísaná od obvodného lekára by mohla byť prekážkou v zamestnaní.
Bolo by to celé asi o prekážkach v práci zo strany štátu alebo nejakej štátnej inštitúcie? Nemá to podporu v Zákoníku práce, bol by to len ďalší blud, za ktorým budú nasledovať ďalšie a ďalšie.
Suhlasim. Ale to neznamena, ze sa o to nepokusia. Ved napokon aj predchadzajuce korona opatrenia mali problem so zakonom.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"