Ako je to s opravnením u mestského policajta?

Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1447
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Na dlhú opakovaciu zbraň na E netreba ani povolenie...
inspiring_matsumoto

Príspevok od používateľa inspiring_matsumoto »

Tak chlapci zvládla som to . 8) Mám to svoje Ačko. Zároveň by som sa chcela poďakovať všetkým tým ktorí mi na tomto fóre pomáhali. Ale chcem sa vrátiť k tomu príkladu nedovoleného ozbrojovania a k priestupku na úseku zbraní a streliva . Čo sa týka toho príkladu keď držiteľ ZP nadobudne zbraň kategórie B na burze bez nákupného povolenia, tak bolo mi povedané následovné a to priamo od prokurátora , ktorý si to ešte overoval telefonicky predo mnou u svojich kolegov - tiež prokurátorov a jeho odpoveď bola následovne.
Ak ako držiteľka ZP nadobudnem zbraň kat. B bez povolenia v žiadnom prípade to nemôže byť posudzované ako trestný čin , teda jedná sa o priestupok na úseku zbraní a streliva.Trestný čin by to bol až vtedy ak by túto zbraň nadobudla osoba bez ZP. Ale zároveň uviedol že dôležitú úlohu v tom zohráva konkretný postoj prokurátora ktorý by to riešil , pretože volal trom kolegom a jeden z nich uviedol že sa jedná o trestný čin. A čo sa týka tej červenej knihy , tak sú tam aj otázky ktoré su zlé vypracované , ale to dúfam že už tu uvádzal Panzer alebo LUKE ak sa nemýlim.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

tak ti gratulujem, s tou enormnou snahou aku si tu vyvijala som ine ako uspech ani velmi necakal.
teraz uz len opatrne az budes doma susit tasenie, nech si neodpalis patu.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

...Rot. gratulujem a vitaj medzi Ackarmi...uz to chce len peknu buchacku... 8)
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa C08R4 »

rotwailerka: Gratulujem.
Este k tomu pripadu. Podla mna by sa v tomto pripade aj napriek nazoru prokuratora jednalo o t.c. ako som pisal, nakolko pistol je zbran kategorie B. Cize takuto pistol by clovek nadobudol bez povolenia (utvaru PZ, ktory vydava nakupne povolenie a taktiez by pochopitelne nemal k tejto zbrani aj preukaz zbrane). No pride mi komicke, ze by prokurator, "zbran na cierno", nechal riesit len u policajtov v ramci priestupkoveho konania :).
§ 294, 295 Tr. zák. "kto sebe alebo inému vyrobí, dovezie, vyvezie, prepraví, zadováži alebo drží strelnú zbraň, jej súčasť alebo komponent bez povolenia..."



§ 5, zakona o zbraniach a strelive
Zbraň kategórie B
(2) Zbraň kategórie B podlieha povoľovaciemu konaniu a evidenčnej povinnosti.


§ 27
Oprávnenia držiteľa zbrojného preukazu
(1) Držiteľ skupiny A a skupiny B zbrojného preukazu je oprávnený
a) nadobudnúť na základe nákupného povolenia do vlastníctva a držať zbraň kategórie B uvedenú v § 5 ods. 1 písm. a), b) alebo c); držiteľ skupiny A zbrojného preukazu je oprávnený aj na nosenie tejto zbrane v stave, pri ktorom je strelivo v hlavni, v nábojovej komore hlavne, v nábojovej komore valca revolvera, v nábojovej schránke zbrane alebo v zásobníku zbrane, ak je zásobník v zbrani (ďalej len „stav umožňujúci okamžité použitie“), ak osobitný predpis neustanovuje inak,24)
b) nadobudnúť do vlastníctva, držať a nosiť strelivo do zbrane, na ktorú má vydaný preukaz zbrane (§ 37 ods. 2).
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

Tiez sa pripajam ku gratulacii :wink: Ja idem v Utorok :twisted:
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 26 Mar 2012, 12:45, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ja som ti už gratuloval cez FB. A vidíš, vravel som ti, že treba ísť radšej podľa tých otázok, ktoré nájdeš aj tu, než podľa tých z červenej knihy. Tie sú z prostredia MV.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"