Potraviny

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

mvalcek:

tak, tak, max do jedneho roka to je myslim. Ale som rad, ze som videl tu IKEA truhlu nazivo, cez vikend si asi jednu taku obstaram. Jedna by sa mi este aj na knihy zisla.


electron:


:)
misko 6
občasný prispievateľ
Príspevky: 61
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa misko 6 »

Kapo napísal: Prasatá vo veľkochovoch sú dnes chované na "rýchlych " zmeskách. Ktorých zloženie by som rád zistil. Ale vraj sú veľmi slané, zvieratá moc pijú, a tým je aj mäso vodnaté.
Raz o tom daval Kuchar bez capice. Snazil sa skupinku ludi prehovorit, aby jedli len zvierata z eko chovov, resp. aspon z volnych vybehov. Bol aj v prasacej velkofarme (niaky rychlochov) a tam davali prasiatkam iba vodnatu stravu, takze ked sa chcelo napit, muselo zaroven jest, pripominalo mi to hustotou a aj farbou riedky cokoladovy puding.
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Rudo napísal: Zrovnavas dva rozdielne produkty. Vo vyrobku pre sportovcov je ultrafiltrat srvatkovej bielkoviny. Jeho energeticka hodnota je oproti sunaru mala. Obsahuje vsak 80 a viac percent bielkovin, ktore by sa mali rychlo a bez problemov stravit.
Myslim, ze Sunar je skor len trochu vycistene instantizovane mlieko a s jeho travenim moze byt problem. Neviem, nepoznam ...
Veď práve, závisí od toho na čo to chceš. Ak iba ako doplnok ku strave, tak ok (ale zdá sa mi to predražené) ale ak to chceš mať ako železnú zásobu, že len zaleješ vodou/mliekom a máš plnohodnotné jedlo, tak by som to neodporúčal, hlavne nie dlhodobo. Ľudský organizmus potrebuje zloženie stravy v určitom pomere, a to je cca 50% sacharidov, 20% bielkovín a 30% tukov. (To sa síce každý rok mení, ale nie veľmi). Ak to porušíš výsledkom budú obtiaže od flatulencie až po DNA. Dojčenská strava je navyše doplnená o vitamíny a stopové prvky. Poprípade by som to s tým bielkovinovým koncentrátom miešal, ale (pre deti nie je vhodný veľký príjem bielkovín, je tam toho len 10%) napr - http://www.dojcenskavyziva.sk/sk-SK/Vyr ... o-10mesice . Ale pozriem čo je na trhu a dačo vyberiem.
Pokiaľ tie srvátkové bielkoviny chce niekto aby si to pridával extra ku strave - napr k ovseným vločkám, aby dostal plnohodnotné jedlo - tak fajn, ale mať to ako hlavný zdroj energie nie je dobrý nápad.
Používateľov profilový obrázok
El Pistolero
prispievateľ
Príspevky: 272
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa El Pistolero »

Príspevok k plemenám a pôvodu čuníkov:

http://www.youtube.com/watch?v=xcN68Ex9NtQ od 03:30... :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1446
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Dnes som stál asi pol hodinu v obchode pri pokladni za jednou paničkou, ktorá mala obrovský nákup.
Tak som sa je opýtal, či chodí tiež na webfórum.
A ona že "nie, nechodím moc často do obchodu..." :twisted:
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Všade čítam, že každy skladuje potraviny, ale nikde som si nevšimol, aby niekto skladoval semena :wink:
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Max11 »

71Jany71, akurat vcera ked som svojej polovicke rozpraval o nejakom "balicku pre pripad nudze" tak prve co ju napadlo, ze do toho svojho by si nabalila kopec semienok aby si mohla nieco vypestovat :)
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa aris »

len nie semena od Monsranto :twisted:

teda, my uz nejake mame,

je dobre si ich zabezpecit kym su este v ponuke normalne.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Však aj mám nejaké. Len keď tá trvanlivosť je nič moc. Cca rok. Je nejaký spôsob, ako semená, napr. hrachu, šalátu, mrkvy uchovať čo najdlhšie?
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Myslím si, že skladovanie v suchu a chlade by mohlo trvanlivost predĺžiť. Neviem ako je to so zmrazením.....či by to náhodou nepoškodilo semena :roll:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3137
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa R »

Vo februári mi vyšli priesady paradajok zo semena z doma vypestovaných plodov v r. 2008, klíčivosť 90%, skladované v zipsovacích sáčkoch v izbovej teplote. Kupované majú trvanlivosť dva až tri roky ale klíčivosť oproti domácim v treťom roku skladovania o polovicu menšia, možno je na vine chemické ošetrenie proti plesniam.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Tiez som zrovna vysadil sklenik, a len mala poznamka - pri kupovanych semenach je dobre si vsimat oznacenie na baleni - ak je to typ H alebo F1 (hybridy - najcastejsie rajciny, papriky, uhorky, tekvice a pod.), tie sa hodia len na 'jedno pouzitie', kedze dalsi rok by z ich semien (=dalsej generacie) bola uroda miziva.


Gunslinger
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3137
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa R »

Nemusí to byť pravidlom, odporúčam vyskúšať a možno sa prejavia vlastnosti niektorého z rodičov. V predchádzajúcom príspevku spomínaná tohtoročná sadba je práve z f1 sadenej 2007, prvá generácia bola podľa popisu na obale, z nej vzišlá generácia rástla ako popínavá burina, mala lepšie chuťové vlastnosti aj úroda bola o dosť väčšia. Plody boli síce menšie ale kvantá, viď fotku. Z nich som skúsil opäť vysadiť ale už to šlo ako píšeš, rastlina si zachovala veľkosť , plodov bolo menej ako z origo f1. Našťastie mám zásobu semien pochádzajúcich z toho hybridu ešte na pár rokov. Ak si udržia klíčivosť....

Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

R: Mas pravdu, neplati vzdy ze uroda bude miziva, zalezi ktore vlastnosti si nasledovna generacia zachova.

Drzim teda palce pri experimentovani :wink:


Gunslinger
friendly_bohr

Príspevok od používateľa friendly_bohr »

71Jany71 Kedze studujem na Polnohospodarskej univerzite a pre vsetky falkuty je povina rastlina vyroba ti viem povedat ze :dlhodobo sa skladuju semena rastlin pri teplote -17 a zachovaju si klicivost s relativne malou stratou na 50 rokov . Strednodobe skladovanie semien je pri +4 na dobu 10 rokov dalej zalezi ako je semeno osetrene pred uskladnenim a ako je uskladnene napriklad hermiticke nadoby vlchkost a pod.

Pre zaujimavost :
http://www.topky.sk/cl/13/1301898/Zachr ... rnu-vojnu-

takisto som sa uz docital ze aj americania maju nieco podobne v gronsku a ovela vacsie na utajenom mieste .

pozri si aj toto http://www.youtube.com/watch?v=J3mC8VBtLiI od 16:30
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"