Problém s prihlásením zbrane - karabína KSK 7,62x39

kubek04
občasný prispievateľ
Príspevky: 5
Registered for: 10 years 8 months

Problém s prihlásením zbrane - karabína KSK 7,62x39

Príspevok od používateľa kubek04 »

Dobry den,chcem sa spitat ci mi nevie niekti poradit z prihlasenim zbrane na polivne ucely. Kupil som si poloautomaticku gulovnicu od ceskej zbrojovky ppk holice pod nazvom karabina ksk 7,62x39 . Ked som snou prisiel na policiu pani sa pozrela do zoznamu zbrani ktore bemoze prihlasit na polivne ucely tato zbran sa tam nenachadzala. Ale ked ze sa jej ta zbran nepozdavala lebo ,,vyzera ako samopal,, tak volala neakemu expertovy na zbrane di bratislavy a ten jej povedal ze ju nema prihlasovat . Zbran som musel vratit :( ci ma velmi mrzy lebo je to skvela zbran. A tak by so. Sa chcel spitat podla akeho zakonu alebo podla coho ci lem podla vyzoru mi tuto zbran neprihlasila a co by som z tym mohol robit na koho sa obratit ci ju mozem prihlasit alebo nie ? Ci mala pravdu ? A predajca mi povedal ze v druhom okrese ju v pohode prihlasil na .Na polovNe ucely !
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Pracovníci na odd. ZaS majú pravdu, tento kúsok podla zákona na ZP sk.D neprihlásiš, nakoľko je to zbraň podla §5 písm.f) t.j. samonabíjacia palná zbraň, ktorá bola konštrukčne odvodená alebo upravená zo samočinnej zbrane - v tomto prípade SA58.
zopár citátikov zo "zbrojnej biblie":

§ 27 - Oprávnenia držiteľa zbrojného preukazu
(3) Držiteľ skupiny D zbrojného preukazu je oprávnený
a) na základe nákupného povolenia nadobudnúť do vlastníctva zbraň na poľovné účely kategórie B uvedenú v § 5 ods. 1 písm. d) a e) alebo nadobudnúť do vlastníctva zbraň kategórie C uvedenú v § 6 ods. 1 písm. a) až c)

§ 5
Zbraň kategórie B
(1) Zbraňou kategórie B je
a) krátka opakovacia palná zbraň alebo krátka samonabíjacia palná zbraň,
b) krátka jednovýstrelová alebo viacvýstrelová palná zbraň na strelivo so stredovým zápalom,
c) jednovýstrelová palná zbraň na strelivo s okrajovým zápalom, ktorej celková dĺžka je menšia ako 280mm,
d) dlhá samonabíjacia palná zbraň,
e) dlhá opakovacia palná zbraň s hladkým vývrtom hlavne, ktorej dĺžka hlavne je menšia alebo sa rovná 600 mm,
f) samonabíjacia palná zbraň, ktorá bola konštrukčne odvodená alebo upravená zo samočinnej zbrane,
g) signálna zbraň.
kubek04
občasný prispievateľ
Príspevky: 5
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa kubek04 »

dakujem vam velmii peknne za odpovedd tak potom si musim zohnat nieco inne je to skoda ze u nas na slovensku mame asi najhlupešie zakony v europe .. treba to zmenitt
kubek04
občasný prispievateľ
Príspevky: 5
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa kubek04 »

a ešte sa chcem opitat na zbran VEPR 7,62x54 dasa zohnat na slovensku dovaza ju tu niekto a ci mi ju prihlasia ???
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

kedze sa da v nasich obchodoch najst tiger tak vepr by asi tiez nemal bit problem ... skus oslovit Frana alebo Milatu.....
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

kubek04 napísal:dakujem vam velmii peknne za odpovedd tak potom si musim zohnat nieco inne je to skoda ze u nas na slovensku mame asi najhlupešie zakony v europe .. treba to zmenitt

kks Kubek04

daj si studenu sprchu, a hned 3
prvu za pravopis
druhu za to ze ako drzitel ZP neovladas svoje prava a povinnosti
a tretiu za ten komentar o zakonoch... keby si mal ason trosku prehlad o tom ako su drzitelia zbrani buzerovani za hranicami, bol by si rad za ten zakon co mame
kubek04
občasný prispievateľ
Príspevky: 5
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa kubek04 »

no tu me sluchaj roman blavak posraty ci to napisem po nasim a tu sebe ziscuj tvuj posraty pravopiss ja neovladam zakon a com mi vydala nakupne povolene na policii na totu zbran ty mongool a tak me znu poslala het ze mi ju neprihlasi ja som sebe ziscoval u takych mudercoch jak ty ci se da prihlasic a kezdy povedal ze hej hej a nic z teho tak sebe ty nastudujj zakon .hej vsadzi mozu pouzivac na lov zbrane jake scu lem u nas jak u salenych na dvore bo se podoba na samopal a co teraz ja nepuzem strelac znu ciganoch ta tez se treba kus uvedomicc noo . a ja som tu pisal bo som scel zeby mi dakto poradzel a ne mi tu pisal bludy jak ty tak sebe znaz konto a buzerovac mozes i domma .
kubek04
občasný prispievateľ
Príspevky: 5
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa kubek04 »

NOMED diki idem pozistovat
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

tak si sa nam prejavil, gratulujem
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa erebos »

No Kubek prave sa ti podarilo svoju guberniu spropagovat... A seba postavit do pozicie idiota...

Roman ti odpovedal slusne a to co z teba vyliezlo by malo byt odmenene trvalym banom. Mrzi ma, ze taketo zdegenerovane hovado, neschopne komunikacie v slovencine patri do rovnakej skupiny ludi ako ja - skupiny legalnych drzitelov zbrani, hlavne ked ani nepozna prislusny zakon....
Ja viem je to tazke zit niekde v "diere" medzi skrachovanym JRD a ciganskou osadou a dufat, ze sa do tej "hnusnej" Blavy jedneho dna dostanes aspon na navstevu, ale ani to tebou zvolenu formu prejavu neospravedlnuje.

Este by som reagoval na tvoju predstavu loveckej zbrane. Uvedom si, ze aj ta zver si zasluzi uctu a ne to aby bola rozstrielana na "kasu" nejakym zakomplexovanym chudakom s prerobenou vojenskou zbranou a s pocitom, ze je Rambo. Osobne chvalim sucasne platnu legislativu, ktora podobne aktivity ucinne obmedzuje...

Ano je pravda, ze vo vychodnych guberniach nasej vlasti sa toto na polovne ucely prihlasuje, ale je to v rozpore so zakonom a postupne sa to obmedzuje. V BA a okoli to neprihlasis a co je hlavne v okoli ni je ziadne zdruzenie co by na polovacku pustilo individum s takouto "polovnou zbranou"
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa limo222 »

Erebos, palec hore ;-)
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Vaquero »

Ak má kubek04 psychotesty, tak je to ďalší argument o ich zbytočnosti.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

chlopy ,berzdzime ňe
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 906
Registered for: 17 years

Príspevok od používateľa djuri »

Vaquero napísal:Ak má kubek04 psychotesty, tak je to ďalší argument o ich zbytočnosti.
nie su zbytocne, ved napisal ze "nepuze strelac ciganoch"
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Užívateľovi kubek04 bol udelený ban. Takéto vyjadrovanie na fóre tolerované nebude.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"