Výmena zaevidovanej zbrane

duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 10 months

Výmena zaevidovanej zbrane

Príspevok od používateľa duros »

Prosím Vás o radu ako sa postupuje pri výmene už zaevidovanej zbrane zbrane, zistil som vážnu vadu na zbrani (SA58). Nemám namysly reklamaciu u predajcu, to určite bez problému vybavíme, ale ako to je administratívne???

Za rady ďakujem !!!
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 17 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Ja som to riesil s mojim mochitom. Ked som vyreklamoval, tak mi tetuska v predajni vypisala papier pre policajta. Bolo to na normal A4, uviedla tam vsetky moje udaje, a vetu ze po uznanej reklamacii mi bola predajnou vymenena zbran s vyrobnym cislom XYZ za novy kus s vyrobnym cislom ABC (medzitym este cinkla policajtovi, ze co tam ma vsetko byt, aby na nieco nezabudla), dole peciatka predajne a podpis predavaca. S tymto som siel rovno na policiu, tam ma uz policajt cakal :) A vypisal som nanovo papiere ako ked registrujes novu zbran, siel tam aj nejaky kolok ( asi 500 Sk) na preukaz zbrane, ktory mi vydal s uz novym vyrobnym cislom, ten stary som mu odovzdal a on ho skartoval. To je vsetko.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Zaujimave, ze si nemusel dat zbran na KEU na preskumanie. Treba to robit pred opravou, zvlastne ze to nepozadovali pri vymene.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Asi ma tu povinnost (poslat zbran na KEU) predajca, co zbran vymiena.
Lebo ak nie, bola by to prilis jednoducha cesta, ako sa zbavit "horucej" zbrane.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa duros »

No ja som dostal instrtkcie:
Poziadat o znehndnotenie s tým súvisí balistika

nove nakupne povolenie a zaevidovanie novovymenenej.

Ja predajcovi dám len zbraň odpísanú na znehodnotenie on ju vie schosnovať.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"