9mm luger SP 6,5 S&B

elegant_matsumoto

9mm luger SP 6,5 S&B

Príspevok od používateľa elegant_matsumoto »

Jaké máte zkušenosti s tímto střelivem? Největším odběratelem je rakouská policie.
Nemá u těchto vysokorychlostních nábojů díky jehlanovitému tvaru problémy při přebíjení (vzpříčení náboje .atd). Co se týče přesnosti a vyššímu výkonu jinak lehké střely, je na ně samá chvála. Nepočítám s nima na sebeobranu, protože 100% spolehlivost na přebití nezaručují díky tvaru a taky se dostatečně tato poloplášťová střela nezdeformuje do hřibovitého tvaru, jak tvrdí výrobce, nebo se mýlím? :wink:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ja som sa už na tuto otazku odpovedal na fore mujglock,ale možem to zopakovat,su velmi presne v glocku spolahlive,moc sa nedeformuju ale viac fragmentuju,ustovka v G-17C cca 360ms,skušane cez hradla.Mal som dokonca dva typy nontoxy a klasicke strela bola ta ista len dnove označenie ine asi aj prach.Možem ich len doporučit,šlapali aj v CZ 75 bez zavad.U nas vysoka cena 9-10sk kus.
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa maros15 »

Tiez mam s nimi dobru skusenost.300ks z G19 bez zavady.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tiež mám aktuálne jednu krabku SP v zásobe. Lepšie ako bežné FMJ od SB. Len mám pocit, že v číze kopú trošičku viac ako FMJ, čo je zrejme spôsobené váhou, tvarom a rýchlosťou strely.
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa maros15 »

Kopu aj v G.Chcel som ich nosit,ale musel by som s nimi aj trenovat a to je drahe.Ostal som ori klasickych SP od SB a trenujem s FMJ od SB,Norinco,Ares,alebo Geco.
elegant_matsumoto

Príspevok od používateľa elegant_matsumoto »

Dnes mi to nedalo a vzal jsem Kačenku na střelnici a vystřílel jsem 100 ks 6,5 SP S&B (5,60kč/kus) a bylo vše bez závady. Zkoušel i rychlopalbu a zase vše OK.
Rozdíly byly pouze ve vynikající přesnosti (super terčovka), větší zpětný ráz (vyšší výkon oproti 7,5 FMJ) a jiný zápach nontox náboj.
Sám jsem se teda utvrdil, že udávané problémy jsou asi v konkrétní zbrani, ale nechápu, jak stejný model Glocku 17, K 100, CZ 75 ....atd. jednomu střílí a druhý má vzpřícený náboj nebo nedovřený závěr. Není to taky, jak dobře se starají o svoji zbraň? Ale nechci někoho urážet, co zbaň=originál.Nebo taky narazili na velmi nestandartní várku střeliva? :D
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa C08R4 »

Neska som si bol kupit tieto SPcka v Hermese. Myslim, ze zastavovaci ucinok bude lepsi ako pri FMJ. Pocul som, ze Cesky policajti si ich velmi chvalia, hlavne tieto novsie 6.5g nemate nejake statistiky, merania, pozorovania v balistickej zelatine, oproti FMJckam 8g/124grain? Len ma trocha serie, ze zostava na nich stopa po nabehu do komory v tom olovenom hrote :?, ked uz boli raz nabite. Napriek tomu zhanam stale SPcka zahranicne, ale najlepsie by boli EFMJ, to uz je skoro ako JHP :lol:.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa C08R4 »

Tusim som kupil p..... :( Tie 8g SPcka S&B sa omnoho viac deformuju. Neviete kde ich maju? Myslim, ze u Frana v BA ich budu mat. Zajtra pojdem po ne. Este aj moc spicaty komoly kuzel su tie 6.5g, takze niektorym zbraniam budu robit paseku.

foto: http://forum.gunshop.cz/download.php?id=7927

zdroj: http://forum.gunshop.cz/
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

U nas v klube kto ich mal isli bez zavad.Inač tie 8g,su lepšie,aj priebojnost,6.5g ako som písal nema ani priebojnost,mení drahu letu lebo je lahka,fragmentuje sa :roll:
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"