Nikko stirling 10-50x60 nighteater FT

inspiring_meitner

Nikko stirling 10-50x60 nighteater FT

Príspevok od používateľa inspiring_meitner »

Chcel by som počuť Váš názor na túto optiku.Viem už veľa sa o nej popísalo ale potreboval by som vedieť ,niečo o osnove FT IR,či je dobre čitateľná .Chcem ju použiť na 22lr. Je za 333€.
Za Váš názor ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4237
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Niekde som cital, ze optika ma stat tolko kolko zbran, Takze sa pytam na aku 22lr to chces?
Zvacsenie 50x je uz diskutabilne a treba si zistit realnu svetelnost ci pripadne vady v zobrazeni, aby si ho po kupeni nepouzival koli tomu na 40x.
Nikko je lepsia cina, ale existuju i iny vyrobcovia.
Keby si spustil naroky na zvacsenie na 24-32x (bohato postacuje) tak mas za 1/3 ceny postacujuci puskohlad na 22lr.[/i]
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

brano: Moj nazor je ze ten FT kriz je docela dobry, ale osobne preferujem skor klasicky MilDot. Co sa tyka citatelnosti, oba su na tom vcelku dobre. Optika ako taka je priemerna, Nikko ma v tomto zvacseni tusim tri verzie: Nighteater (robeny v cine/cinske sklo), novy Targetmaster (tusim tiez cina), a Diamond Sportsman (robeny v japonsku/japonske sklo). Nikko Diamond ma sklo velmi dobre, ale stoji cca dvakrat tolko co Nighteater (stale je to ale o dost menej nez akakolvek porovnatelna konkurencia). Klikanie nie je uplne presne a ostre, ale da sa nan zvyknut.

Ohladne pouzitia, tych 10x ako minimum je trochu moc, ale pokial chces strielat 'maly' benchrest a pod. tak by sa to mozno dalo. 50x je vyuzitelna za denneho svetla v pohode, za sera samozrejme znacne znizuje svetelnost, ale pouzitelna stale je.

Ja osobne mam spominaneho Diamonda (10-50x), a zatial co s kvalitou optiky som bol velmi prijemne prekvapeny (porovnaval som ju s x kvalitnejsimi a o dost drahsimi puskohladmi a ta optika je ozaj vyborna - casto som ani nemusel pozerat cez pozorovak aby som videl diery v tercoch aj hodne daleko), ale s ostatnymi vlastnostami uz moc nie. Negativa (aspon u toho mojho kusu) boli nachylnost na okolitu teplotu (so zmenou teploty sa menil bod zasahu = naklikanie co sedelo rano uz na obed ked palilo slnko nesedelo), velka citlivost na polohu oka voci okularu, prilis jemne urobena paralaxa (to ale tak maju schvalne kvoli zistovaniu vzdialenosti pre vzduchovkarov), a dost male zorne pole (pri vacsich priblizeniach som musel prilis casto kontrolovat ci vobec mierim na svoj terc alebo susedovi... :shock: :lol:

Ono, pre vzduchovkarov ktori strielaju zvycajne na krytych strelniciach (v stabilnom teplotnom prostredi) a maju ine poziadavky na puskohlad su toto vyborne alternativy (Diamond 10-50x je jednym z najoblubenejsich v tychto kruhoch - volaju ho 'Big Nikko', spolu so Schmidt&Bendrom 12,5-50x ktory ale stoji mnohonasobne viac), ale pre .22ku je to uz otazne. Ak by si mal ultrapresnu .22ku s ktorou by si povedzme strielal 50m benchrest, tak by sa to skusit dalo. Ak ale chces strielat vonku za rozneho pocasia, na rozne vzdialenosti, pripadne na pohyblive terce, atd. tak sa skus poobzerat skor po niecom co zacina na mensom zvacseni. Pokial ta .22ka nie je nejaky ultrapresny Anschutz, bude mat aj tak prilis velky rozptyl na to aby si vyuzil velke zvacsenia (aj ked na kontrolu tercov je ta 50x ozaj prijemna), a tych najmensich 10x je na vzdialenosti 30-50m casto prilis vela. Zalezi tiez aky si strelec - ak chces na osnove vidiet svoje udery srdca, chces premakat kontrolu spuste, atd. tak na to sa ta 50x hodi docela dobre, ale zasa moze to na strelca posobit aj kontraproduktivne a negativne.

Cize ozaj zalezi na co ho chces pouzit a na aku pusku dat (a ak sa rozhodnes pre Nighteatra/Targetmastera, urcite si ho predtym dobre 'obzri' - vyskusaj ci sa rapidne nezhorsuje ostrost na zvacseniach cez 25x, atd., a podla moznosti ho zober so zarukou ktoru budes vediet uplatnit - na cinskych Nikkach sa niekedy casom uvolnuju osnovy).

Drzim palce,


Gunslinger
inspiring_meitner

Príspevok od používateľa inspiring_meitner »

Ďakujem za Váš názor.Mám 2 shulky 150 na jednej mám 10-40x50 ritter optik s mil-dotom. Na druhú rozmýšlam nikko.
Strieľam aj benchrest a aj Mao. No a nikko chcem použiť na benchrest.Čo sa týka 10x zvečšenia, na Mao v klaku sa to dá udržať. No dúfam ,že nikko ma nesklame a asi ho budem kupovať v z-shope.Má zastupiteľku na slovensku tak ju vopred vyspovedám.
Ešte raz ďakujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"