Zadrzanie osoby Policiou.

friendly_napier

Zadrzanie osoby Policiou.

Príspevok od používateľa friendly_napier »

Ahojte!
Dneska mi moj znami-majitel SBS- povedal, ze ak niekto pouzije na trestny cin zbran podobny tomu, co vlastnim ja, ma mozu na 48 hodin zadrzat kym sa nedokaze ze sa s mojou zbranou sa to nespachalo. Je to mozne?! A vraj aj moju rodinu budu buzerovat ci mam alibi?! Nechce sa mi tomu verit, nakolko to hrubo porusuje ludske prava. Ak niekto ma s takym skusenosti tak prosim vyjadrite sa!!!
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

Asi nechapem.Aku zbran podobnu tej co mam ja?Odkial zistia akou zbranou bol spachany trestny cin?A ako by prisli prave na tu alebo tu konkretnu osobu?
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

haha, toto je fakt dobreee!
pobavil si ma, davam ti bod.

a zadrzia ta na 48 hodin od najdenia zbrane, od spachania cinu, alebo od expertizy? a zadrzia len osoby v obvode/okrese/kraji kde sa cin stal, alebo po celej krajine? pripadne, zaangazuje sa aj interpol a zacnu sa zvazat zadrzani z celej eu?
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

Tak to sme asi vsetci v pecku.Ked sa nieco zomelie,pojdeme vsetci do jedneho brucat na 48 hodin :roll: :D
friendly_napier

Príspevok od používateľa friendly_napier »

Aj to je pre mna zahada :? Napr. ja mam g20 s kal. 10mm auto a ked niekoho zastrelia s takym kalibrom tak ma pridu buzerovat a povedal aj ze mi zadrzia ZP a zbran...takisto ako keby som to pouzil ja... Podla mna velikanska PI**VINA... ale v tomto state.... No nechce sa mi tomu verit a preto som sa obratil na tuto komunitu... vam verim :D
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

No jasne a este nas aj zavesia za palce na nohach.
To bude nejaka p... :roll:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

tak ako je to napisane to vyznieva velmi usmevne.
na druhej strane, ak z najdeneho tela vytiahnu gulu 10mm auto a v republike su registrovane take 2, je mozne sa domnievat, ze si tvoju zbran policia vyziada na expertizne skumanie.

pri 9 luger si take nieco neviem predstavit.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

no a nejde do 10auto rovnaka gula ako do 40sw ?? to by sa im ta expertiza tiez trosku skomplikovala :)
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 15:41, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa arminius »

petern napísal:Ahojte!
Dneska mi moj znami-majitel SBS- povedal, ze ak niekto pouzije na trestny cin zbran podobny tomu, co vlastnim ja, ma mozu na 48 hodin zadrzat kym sa nedokaze ze sa s mojou zbranou sa to nespachalo. Je to mozne?! A vraj aj moju rodinu budu buzerovat ci mam alibi?! Nechce sa mi tomu verit, nakolko to hrubo porusuje ludske prava. Ak niekto ma s takym skusenosti tak prosim vyjadrite sa!!!
....robil som vo viacerých SBS ...nie vždy a všade sú majitelia sveta znalý , aj keď sa takýmito robia ...

Ale to ostatne funguje aj v ostatných sférach našeho života , všade ...a začnime napríklad našim najmúdrejším .... :wink: :roll: :lol: :lol: :lol:
friendly_napier

Príspevok od používateľa friendly_napier »

:D :lol:
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

Pán majiteľ SBS ti svojim tvrdením zbytočno narobil vrásky na čele.Nikto ťa určite nebude zadržiavať na 48 hod, iba za to že podobnou zbranou, akú vlastníš, bol spáchaný tres.čin. Podobnú zbraň môže vlastniť ďalších 382 občanov SR, a ako uvádzajú páni vo svojich príspevkoch je to dosť problemat.všetkých 382 zadržať na 48 hodín. Stal sa mi takýto prípad niekedy v 93-94.roku. Bola prepadnutá ben.pumpa, a došlo tam ku výstrelu z automat.brokovnice cal.12. Presné podrobnosti neviem.V tej dobe som vlastnil brok.automat cal. 12. Prišla mi dobierkou výzva za účelom odovzdania zbrane na polic.od. kde bola zaregistrovaná. Tam mi páni policajti slušne oznámili o čo ide, a odobrali mi zbran na 14 dní za účelom balist.expert.Po uvedenej dobe mi ju vrátili s tým že všetko je v poriadku, a pridali ospravedlnenie že si konali len svoju povinnosť. Nebol som zadržaný,ani som 48 hodín nespal pod erárnou dekou. 8) .Toľko moja skúsenosť. V tej dobe však týchto zbraní nebolo v obehu tolko ako dnes.Myslím že v týchto časoch by už takto nepostupovali,iba že by si vlastnil fakt ojedinelú značku.Ale aj v takom prípade by ťa pravdepodobne nezadržali. Pan majiteĺ SBS sa chcel hrať na vyšetrovateľa.(No čo už, kolký sa v tomto štáte hrajú na kade čo :D )
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa peterson »

tiež potvrdzujem, že majitel SBS preukázal kus neznalosti. Asi by mal odovzdat preukaz odb.sposob.typu "P"

Nakolko pracujem u "dotknutej" firmy, ktorá akože zadržiava osoby :roll:
tak ti zodpovedne prehlasujem, že to tak vobec nefunguje.
Iba vo vynimočných prípadoch, kedy bola použitá netypická zbran- preveruje sa, kolko je takých zbraní v určitom teritóriu evodovaných.
Raz sme mali prípad, že niakemu dílerovi niekto našvácal do auta 10 rán zo 45ky. Vtedy bolo zistené, že v našom okrese bolo evidovaných 12 takých zbraní.
12 expertíz je ešte strávitelné pre Krim.expert.ústav (KEU) vrámci vylúčenia. Ale kde je vylúčené, že to nemohol byť niekto z iného mesta. Možností je vela. Objektívne to nie je a preto sa to nerobí. Preto stačí, ked sa dobre zaistia stopy (strely, nábojnice) a potom už sa čaká len na božie mlyny, že niekedy expertíza preukáže zhodu u v budúcnosti zaistenej zbrane.
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

to peterson: no a to naše podsvetie je také vychované že tu zbran ani netreba velmi hladať vo väčšine prípadov ju zanechajú neďaleko miesta činu su to všetko solventný páni nebudú predca pracovať s jedným nástrojom dva krát :lol: Ja len nechápem kde tie "58" stále doberajú to musel byť riadny bordel v evidencii,keď to brali LM. Ja ak by som bol za bolševika stratil jednu včielku idem bručať na 3 dni. Musím si rýchlo jednu pridať do zbierky kým ešte su,aj keď som sa v 85. dušoval že to už nechcem dlho vidieť dosť som sa jej naťahal na hrbe. :wink:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa peterson »

väčšinou ide o ukradnuté zbrane alebo zbrane, ktoré neboli evidované u nás.

No a tiež treba brat do uvahy, že pri odmene od 500 tis až milion- každý by hodil rukou nad zahodením zbrane, ne? :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"