Vycestovanie so zbraňou do ČR

inspiring_zhukovsky

Vycestovanie so zbraňou do ČR

Príspevok od používateľa inspiring_zhukovsky »

Páni, dúfam, že som neprehliadol tému, kde by sa to riešilo...

Každopádne - ak chcem vycestovať na jeden deň do ČR, čo potrebujem?

Povedzme, že vycestujem ráno a večer sa vraciam domov. Díky :)
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

europsky zbrojny pas, pozvanku na sutaz/polovacku z miesta kam cestujes pokial viem a na zbraniach v obvode ti tusim udelia povolenie, ale nie som si tym isty, pozri v zakone.
inspiring_zhukovsky

Príspevok od používateľa inspiring_zhukovsky »

No do paže, to sa mi skutočne neoplatí vybavovať :) Díky moc.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Tak ako pise luke, ale 'povolenie' myslim nepotrebujes, staci 'oznamenie' - ciste teoreticky by stacilo im to telefonicky zavolat, ale odporucam tam ist osobne a vypisat tam tlacivo co tam na to maju - oni ho len orazia (= beru to na vedomie) a nechaju ti ho (cize si ho mozes zobrat so sebou pre pripad ze by si bol kontrolovany za hranicami, atd.)


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

to orazene tlacivo si urcite zober, minimalne si nechaj urobit kopiu.
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 19 years

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

a samozrejme, zbran mozes len prepravovat analogicky ako v SR, a nie ju nosit.

Ak si mal na mysli taky sposob prepravy ako je jej celodenne nosenie v CR s nabojmi v zasobovacom zariadeni a toto zariadenie v zbrani atd.
inspiring_zhukovsky

Príspevok od používateľa inspiring_zhukovsky »

Ide mi o to, ak idem na trek do ČR (hory, lesy, dobre vám je). Aby som v lese mal čosi okrem noža, keby že pes a tak podobne...

Čiže vlastne možnosť tohoto nosenia odpadá. V prípade, ak bude zbraň nenabitá, ale v puzdre a vedľa pripravený zásobník, asi sa to nedá posudzovať ako preprava, čo? :)
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5263
Dátum registrácie: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa lovec »

Hlavne s tym nevyved nejaku piiiitchovinu, lebo v tejto dobe to potrebujeme ako sol. :roll:
Radsej si kup nejaky slzak a antimaco kaser (mozes skusit ci zaberie na psa).
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

mvalcek napísal:Ide mi o to, ak idem na trek do ČR (hory, lesy, dobre vám je).
...
Všimni si hore - musíš doložiť účel (pozvánkou, potvrdenou prihláškou a tak podobne) - a to sú iba dva - poľovačka alebo strelecká súťaž. Trek k nim nepatrí. :?
inspiring_zhukovsky

Príspevok od používateľa inspiring_zhukovsky »

OK, díky moc všetkým :)

Lovec, neboj, mám predsa rozum, nie? :) Na margo kaserov na psy - to už vážne radšej ten nôž :)
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1446
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Hmm, a kolko psov si už sundal nožom?

Inak, už sa pár ludí čudovalo, keď som im vravel, že zbraň nemôžu nosiť do zahraničia. Aj keď majú zbroják.
A jeden kolega tak jazdil do zahraničia niekolko rokov.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Kapo napísal:Inak, už sa pár ludí čudovalo, keď som im vravel, že zbraň nemôžu nosiť do zahraničia. Aj keď majú zbroják.
Čo je teda dosť smutné. Každý držiteľ ZP by v tom mal mať jasno.
friendly_visvesvaraya

Príspevok od používateľa friendly_visvesvaraya »

Ja som podobnú vec riešil pred nedávnom. Ale s pár rozdielmi, a to, že mám v ČR rodinu - otec je občan ČR a mám vďaka tomu aj dvojité štátne občianstvo - české aj slovenské. Každopádne, keď som sa informoval o možnosti vyvezenia zbrane do ČR u slovenských orgánov, tak som ani po troch mesiacoch nedostal jasnú odpoveď, ako by som mal postupovať. Nakoniec som sa obrátil na Ministerstvo vnútra ČR. Tí ma behom troch týždňov informovali, že čo je potrebné pre to urobiť. Prikladám presnú citáciu:

1.Cestovat se zbraní do České republiky je možno buď na základě evropského zbrojního pasu (EZP), nebo zbrojního průvodního listu pro tranzit zbraně nebo střeliva (ZPL).

2.Cestování se zbraní do ČR na základě EZP je možné pouze za účelem výkonu sportovní nebo lovecké činnosti. Zbraň, se kterou osoba cestuje, musí být zapsána do EZP a zároveň tato osoba musí prokázat účel cesty se zbraní úředně ověřeným pozváním uživatele honitby nebo pořadatele sportovní akce. Evropský zbrojní pas vydává příslušný orgán státu, kde má osoba pobyt.

3.Cestování se zbraní do ČR na základě EZP za jiným účelem než je výkon sportovní nebo lovecké činnosti, je možné pouze se souhlasem Policejního prezidia České republiky. Souhlas může být udělen až na dobu 1 roku. Cestování se zbraní do ČR na základě ZPL je možné za účelem výkonu sportovní nebo lovecké činnosti, popř. za jiným účelem. V případě cesty za účelem výkonu sportovní nebo lovecké činnosti musí žadatel doložit účel cesty úředně ověřeným pozváním uživatele honitby nebo pořadatele sportovní akce. Pokud žadatel cestuje do ČR se zbraní za jiným účelem, musí tento účel uvést v žádosti o vydání ZPL. ZPL vydávají zastupitelské úřady ČR.

Vyřizuje pplk. Mgr. Martin Neustupný, tel. 974 835 987


Keďže nie som poľovník ani športový strelec, tak sa môžem riadiť iba odstavcom číslo 3. Paradoxné na tom je to, že od Slovenských orgánov som dostal informáciu, že pokiaľ nejdem na súťaž alebo na poľovačku, tak NEMOZEM zbran vyviezť.

A ešte jedna vec: nie som si istý, čo presne myslia pod ,,cestovat se zbraní" . Nakoľko mám ZP skupiny A tak na Slovensku môžem mať nabitú zbraň pri sebe a akonáhle prekročím hranice, tak musím vybrať zásobník a zbraň prepravovať nenabitú?
Používateľov profilový obrázok
Inzo
prispievateľ
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa Inzo »

a co takto si precitat zakon 190/2003? mas tam vsetko, na co sa pytas
http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Tem ... 0&pa=19803
Lovely Equalizer
občasný prispievateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa Lovely Equalizer »

arnysimilar: toť komplikovanô. Buď poriešiš nejakou individuálnou žiadosťou ČR-SR (čo ani boh nevie ako dopadne), alebo...šak vieš čo. .

Mne svojho času prasklo pérko aretácie na SAA, rozobral som to, nafotil, odmailoval a o dva týždne ma čakala obálka s novými súčiastkami, všetko v rámci reklamácie. Zlatá Oppltka...
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"