Moze si policajt vynutit preskusanie na ZP?

vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 9 months

Moze si policajt vynutit preskusanie na ZP?

Príspevok od používateľa vanto »

Zdravim, prednedavnom som pocul taku historku z useku zbrani a streliva, ze niekto sa ohradil voci konaniu pritomenho policajta a ten sa mu vzapati yhrazal, ze ho da preskusat na ZP. Chcel by som sa teda opytat, ci je to mozne, ak mam platny ZP aby ma policajt dotlacil na dalsie preskusanie, kde by sa mi takpovediac vedel pomstit? Sme totiz svedkami castokrat svojvole prislusnikov PZ na usekoch zbrani a streliva a osobne som ochotny sa byt v medziach paragrafov. Je teda mozne, ak sa budem dozadovat aby sa trebars policaj drzal v medziach zakona, ze sa mi moze pomstit takymto sposobom? dakujem.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Ja nechapem kde chodite na taketo otazky :roll: . Precitaj si zakon o zbraniach a strelive a ak tam najdes nieco o takejto moznosti tak to skopci sem.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa vanto »

No ved prave neviem o takomto niecom, preto sa pytam, ak sa stane taka situacia potrebujem vediet naisto ako sa mam branit.
miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Registered for: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa miro1 »

To je ich oblubene...využivaju nevedomost občanov a poziciu "sily" Vačšina ludi ma ešte stale rešpekt pred uradnikom.

Zakladne pravidlo je: Samozrejme suhlasim, kludne si ma preskušajte, ale najprv si preskušam ja vás, či ma vaše tvrdenie oporu v zakone, boli by ste tak laskavy a ukazali mi konkretny paragraf ?....hotovo....
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Preskúšanie asi nie. ZP nie je VP, nie je žiadna skúšobná lehota, bodový systém, apod. Mohla by nastať iba strata spoľahlivosti, bezúhonnosti, zdravotnej spôsobilosti, atď, ale to má za následok stratu ZP. Pri priestupku na úseku zbraní a streliva je pokuta, možno aj strata ZP, preskúšanie nie. A aj keby preskúšanie možné bolo, určite by na to trebalo lepší dôvod ako slovo policajta-úradníka.
inspiring_hellman

Príspevok od používateľa inspiring_hellman »

Zakon c. 190/2003 Z.z. paragraf 21/12 ??
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Hmm, toto ma nenapadlo. Tam je ale konkrétny dôvod, že dotyčný nevie poriadne narábať so zbraňou. Pochybujem, že by policajt len tak mohol zneužiť tento paragraf na akúsi pomstu. Viem si to predstaviť v prípade, že by napríklad pri vybíjaní zbrane padol "náhodný" výstrel.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

vanto napísal:potrebujem vediet naisto ako sa mam branit.
Naisto nie je nič, ale ja by som v tom prípade reagoval v 2 bodoch:
1. Otazkou, na základe akého paragrafu akého zákona plánuje takto konať.
2. Nesmelým pripomenutím :wink:, že jeho požiadavku samozrejme očakávam v písomnej forme so všetkými náležitosťami.

Zo skúseností mojich známych i svojich vlastných si trúfam povedať, že 90% 'útokov' príslušníka skončí už pri bode 1, keďže ich znalosť aktuálneho znenia zákona je obvykle mierne povedané tristná.

Ak náhodou splní aj bod 2, bude treba reagovať na to, čo tam napísal.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa arminius »

vanto napísal:No ved prave neviem o takomto niecom, preto sa pytam, ak sa stane taka situacia potrebujem vediet naisto ako sa mam branit.
...ťažko na cvičisku , ľahko na bojisku ...

Neblbni , človeče ...paranoja ???

Včera mi akurát sused na chalupe vravel , že sa na onom oddelení zabavil .
Tiež ho chcel jeden "cvičiť " ...tak len spomenul zákony a ostatné pripomienky k danému .
Nepochodil chlapec , musel nákupko vystaviť ..lebo o to sa jednalo , že sused má nejak veľa zbraní ... :roll:
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

To sa tam na tom useku zbrani a streliva s tymi policajtami bijete alebo co, ked takto reaguju ako tu pisete :?:
Skoda, ze tu nemame aj druhu stranu pre svoju "obhajobu".
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa vanto »

Nuz zazil som svoje len ked so sa isiel opytat na rozsirenie na skupinu A. Vysledok bol asi taky, ze co ja tam vlastne chcem? A pocul som toho ozaj, ze dost... Nuz a je t tak v §21 je:

(12) Ak z konania držiteľa zbrojného preukazu vyplýva, že nemá dostatok vedomostí a praktických schopností
zistených pri jeho manipulácii so zbraňou uvedených v odsekoch 6 a 7, policajný útvar, ktorý zbrojný preukaz
vydal, rozhodne o preskúšaní jeho odbornej spôsobilosti; odvolanie proti rozhodnutiu nemá odkladný účinok.

Takze za urcitych okolnosti sa to da zneuzit si myslim, je len otazne ci niekto by mal chut sa az takto nechutne odbavovat ak sa len dozadujem svojho a iba v zmysle zakona...
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

vanto mas zivnost, s.r.o. ?
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa miro285 »

vanto, patríš pod KE mesto, alebo okolie?
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa vanto »

Praveze nemam, taktiez som nebol este napadnuty a nikto sa mi nevyhrazal a proste ved to kazdy pozna, stale tie iste veci dookola.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa vanto »

okolie som
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"