Tekovská liga 2012

Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Registered for: 15 years 2 months

Tekovská liga 2012

Príspevok od používateľa rob999 »

Priatelia, už dnes vám môžem potvrdiť, že súťaže budúceho ročníka Tekovskej ligy 2012 budú výlučne podľa pravidiel IPSC.
Pripravujeme ešte viacero zmien a nových vecí o ktorých vás budem priebežne informovať.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4237
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Robko mi dlhodobo neveriaci ti stale neverime :-)
Nech vam to chalani cele vide a nemusite nic viac vymyslat, len drzte uz nadobudnuty vysoky standard.
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa rob999 »

Rasťo! Dúfam že ten štandard nemyslíš ironicky :wink:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4237
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ne nebolo to ironicke, bol by tam ironicky smajlik :-)
Len neviem odkial chcete zobrat tolko rozhodcov a co je hlavne pocuvat a brat si k srdcu neustale pripomienky a do buducnosti sa im vyvarovat.
Naco si tam furt hubu deriem :lol:

PS buduci rocnik asi vynecham, tak ako pisem nech vam to vide a uvidime sa na fore 8)
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Mate uz vobec vysledky celej ligy na stranke?
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa niko »

Podla pravidiel IPSC bude znamenat aj, ze sa bude zohladnovat faktor minor a major pokial dobre chapem ?
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa rob999 »

Rasťo, hovoríme stále o súťažiach Level I. (na tom sa zatiaľ nič nemení), takže to nevidím až tak urgentne s tými rozhodcami (+ členovia na schôdzi rozhodli, že ako klub zatial do SADS nevstupujeme). Po skúsenostiach však vieme, že niektorí už rozhodovať nebudú a min. 3 budú certifikovaní.

niko, to nevidím ako nejaký zásadný problém, ale nakoľko Tekovská liga je iba vrámci WFC, či by to malo význam to neviem (nakoľko sa jedná iba o divíziu Standard).

Tie pravidlá IPSC som uviedol iba preto, že v minulosti boli niektoré stage postavené v rozpore s niektorými pravidlami a viacerí na to právom poukazovali.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4237
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Robo a presne o tie pravidla ide, standard = rozdiel vo faktore :-)
NO nic dobre bolo dobre snad bude :wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Robo:
Čiže stejdže budú v 2012-tom stavané podľa IPSC regulí, zvyšné veci (divízie, faktory, ...) sa aj naďalej budú riadiť 'Tekov IPSC' pravidlami. Tak?

Ja s 'Tekov IPSC' nemám vôbec žiadny problém, len to chcem vyjasniť skôr, než tu začne plamenná debata ohľadne dodržiavania jednotlivých bodov 'originál' IPSC pravidiel.
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa niko »

No ja by som bol velmi opatrny, ked to chcete nazvat "podla pravidiel IPSC" a nepovolit major. IPSC ma totiz viacero divizii, nie len Production. Aj ked ta je u nas najpopularnejsia. Kedze budu sutaze iba pre minor, co vyrazne znevyhodnuje Standard, Open a Modified a Revolver Standard, cize vlastne vsetko ostatne. Teda maximalne mozno hovorit o tom, ze su to pravidla IPSC s jednou diviziou - Production. Vid. Pravidla IPSC bod. 6.2.1. Pokial ale zaregistrujete na pretek niekolko pretekarov pod kategoriou standard, open ... a teda otvorite tieto divize na preteku, tak im musite dat moznost strielat aj major. Samozrejme len v pripade ak chcete skutocne ist podla pravidiel IPSC.

Joo a netreba zabudnut na pravidlo 3-2-1, ktore neviem ci uz plati alebo este len bude.

Inak ale mna by ste nakoncipovanim Tekovskej ligy presne podla pravidiel IPSC velmi potesili. Bol by to taky ten lepsi Level I, ktory tento rok ukazali aj zvolenski chlapi, ze vedia robit. Teda vyborna priprava na velke sutaze. :wink:
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa rob999 »

Možno som to uviedol trochu predčasne (striktne podľa IPSC praviiel), ale myslené to bolo tým smerom, aby ten kto mal pochybnosti o nejakých "nejasných" pravidlách Tekovskej ligy :lol: už v budúcnosti žiadne pochybnosti o pravidlách nemal (toto bol dôvod).
Momentálne nás ešte čaká viacero upresňovacích rozhovorov ohľadne budúceho ročníka, čo zatiaľ komentovať nebudem!
Poviem k tomu len toľko, že nám ide jednoznačne o zvýšenie úrovne Tekovskej ligy.
Rozlišovanie faktorov je už len kozmetická vec (chápem že pre niekoho nie), v zmysle zadania aj tejto položky v skórovacom programe.
Budeme aj túto vec preberať a nevidím s tým problém, aby sa strelci s vyšším faktorom necítili handicapovaní.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa agger »

Mno raz ked som v tekove strielal major a chalanov som na to upozornil, tak nemali problem mi to zaratat. Akurat ze som to velmi nevyuzil :roll:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Robo:
Ak by ste z ľubovoľných dôvodov nechceli prejsť na origo IPSC systém hodnotenia, ale zároveň chceli modifikovať ten váš pôvodný, jednou z možných ciest je inšpirovať sa v systéme hodnotenia komárňanského Steel Cupu.

Všetci strelci sú na výsledkovej listine zoradení v jednom rebríčku (ala Standard v Tekove), ale u každého strelca je uvedená aj jeho divízia. Čiže letmým pohľadom do tabuľky si strelec vie zistiť svoje celkové poradie a aj poradie v divízii.
Samozrejme, prepočet percent na prvého v divízii (ak nebol prvým aj celkovo) fungovať nebude, ale to nie každého tankuje. Tak ako doteraz nie každého tankovala jediná spoločná divízia v Tekove.

Nech už to spravíte ako spravíte, teším sa na ďalší ročník.
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa niko »

Rob ja si myslim, ze sa netreba strasit. Podla mna tie pravidla su celkom jasne a niesu nejake hrozne. Co som videl tento rok ma Tekovska liga celkom peknu uroven, tak nemyslim, ze by ste mali nejaky extremny problem prejst na pravidla IPSC. Aj ked samozrejme do kuchyne vam nevidim. V kazdom pripade drzim palce a rad si buduci rok pridem k vam zabuchat. :wink:

Inak od buduceho roka bude minimalny pocet stage 6 pokial tomu (pravidlo 3-2-1) dobre rozumiem ne ?
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa rob999 »

niko :wink: ak nám bude "zhora" dopriate, tak aj 7.
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"