Malorazkovy adapter pre vz 58

vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 9 months

Malorazkovy adapter pre vz 58

Príspevok od používateľa vanto »

No a mam si nad cim zase lamat hlavu:
http://www.alfatactical.cz/index.php?Ma ... tail=23485
Používateľov profilový obrázok
Mike75
prispievateľ
Príspevky: 256
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Mike75 »

Keš som to videl na titulnej strane Streleckej revue, skoro som ju nekúpil, vymyslieť niečo tak škaredé sa mi nezdalo reálne :wink:
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa vanto »

Tu je nejake videjko k tomu: http://www.youtube.com/watch?v=2whIGyeqG3Y mne nejde o krasu ale o 22 variantu. M4 stoji dva krat viac ako konverzia tak preco nie?
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

vanto: Tusim v poslednej Streleckej Revue je o nom (Ogarovi) cely clanok. Na druhej strane ta cena nie je zrovna najnizsia, a malicka kapacita zasobnika je v .22lr poriadne negativum (aj ked mozno casom pridu aj s velkokapacitnymi).

Kolem a kolem ale ovladanie zaveru/zbrane sa s Ogarom meni, a za tu istu cenu uz clovek kupi napr. komplet 'AK47/kalacha' v .22ke:

http://www.gunshop.cz/cs/gsg-ak-47-r-22lr-2620.html

Cize clovek si musi zvazit priority a rozhodnut sa podla nich :wink:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
necrono
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa necrono »

ak to video chapem spravne tak pokial je na vz. 58 kompenzator tak koli tejto konverzii musi ist dole ... teda ak sa vam v skrini nevalaju dve 58my :)
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa vanto »

Guns: jasne je to porovnatelne, lenze mna to prosto zaujalo. Co sa tyka GSG no su rozne nazory na tie zbrane, zatial som pocul ze nic moc tak neviem.
Necrono: ved kompenzator dat dole je najmenej, v tom nevidim problem.
Mne sa ta myslienka 58 v 22 paci. Som zvedavi kolko to bude stat u nas. A cital som, ze s nejakymi upravami by sa mali dat pouzit aj ine zasobniky od inych 22jek.
Používateľov profilový obrázok
necrono
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa necrono »

no pokial ten kompenzator nemas vypodlozkovany a positeny loctiteom tak je to v pohode :D ale ako alternativa pre WTSHTF alebo TEOTWAWKI kde sa malorazka zide a vela ludi by volilo 58mu koli dostupnosti streliva to neni zly napad :) :)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

este detail, vzhladom na to ze ide o hlaven cal 5,6mm vlozenu do hlavne cal 7,62mm vychadza hrubka steny vloznej hlavne 1mm minus nejake drazky, vole atd...
takze to rozhodne nie je ziadna heavy-duty malorazkova hlaven a na TEOTWAWKI to bude dobre akurat ked niekoho budes chciet pichnut do oka....
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

absolutna blbost toto aspon podla toho videa co som videl.. Ked samonabijaciu malorazku tak asi najskorej ISSC FN Scar.
Používateľov profilový obrázok
necrono
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa necrono »

nemyslel som na riesenie konfliktnych situacii skor na lov malych a strednych zvierat :) :)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Minimalne dobry a originalny napad.
Prakticke vyuzitie podla uvazenia kazdeho jednotliva.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

originalny mozno, ale ci dobry ?

58cka v malorazke ? naco ? nema raily, ergonomicky zastarala. Ako fakt nevidim zmysel okrem toho ze to nejakemu fajnsmekerovi pribudne do zbierky.
To ISSC je trochu ine kaficko - mal som moznost pred par dnami na prezentacii - plus je tam moznost nahodit vsetky tactical veci bez toho aby si tam musel dokupovat nad/pod pazbie. Okrem toho, ak to ma byt na SHTF tak na tuto 58 nenasrobujes tlmic, zatial co na ISSC ano.
Takze som voci tomuto napadu popravde skepticky.
taktikZA
prispievateľ
Príspevky: 147
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa taktikZA »

duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa duros »

Ale ved ja im drzim palce, toto nie je pocin velkej nadnarodnej zbrojovky, za tie pridrbane sigsauery ludia drbu 50litri a tez si kupuju len posranu pistol a tam sa nikto nad tym nepozastavuje, je to pocin tu nasich ludi vyuzivajuci nasich existujucich zbrani ,cena je odvodena od mnozstva, takze lacnejsie to bude ak na to bude zaujem. Ak si zoberiete tak adapter do AR15 sa predava za 200usd tu za 250eur minimalne a je to prd nic... Taky maly bazmeg a to sa robia tisice kusov... Tak 300euri za kusovu vyrobu nie je nic take strasidelne, zbrane typu gsg su haraburdy, jednu som mal od prasknuteho zaveru cez vydratu hlaven po 1000cke ran, uvolnenych srobikov... Neviem ako je na tom ten pekny gunsov scar ale tez by som si to rad pozrel... Nehovoriac o tych umarexoch co to nevedelo ani zo zasobniku podat... Berte moje invektivy troska s rezervou ... Ja hovorim zaujimavy pocin!
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

síce zaujímavý, ale máš zaň 2x samonabíjaciu maloražku, a nemožnosť strieľať HV pri cenách CCI Blazer je véééľká chyba.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "