Ako postupovať pri rozšírení z D na A, C, F

eager_elion

Ako postupovať pri rozšírení z D na A, C, F

Príspevok od používateľa eager_elion »

Ahoj strelci.Viem že sú tu témy o rozšírení ale stále neviem ako postupovať
Som držiteľom zbrojného preukazu skupina D
Chcel by som požiadať o rozšírenie o skupinu C,A,F
Som živnostník,a som držiteľom preukazu odbornej sposobilosti SBS
Na základe preukazu SBS mi na polícii povedali že mi rozšíria bez problémov skupinu C,z skupinou F tiež problém nevidím.Problém mi robí skupina A.Je možné sa odvolať na to keď mi povedia že musím isť na skušku že už som vykonal skušku nakoľko už mám vystavení zbrojní preukaz.Dakujem za odpoveď

Vydanie zbrojného preukazu § 16
Policajný útvar vydá zbrojný preukaz fyzickej osobe, ktorá a) písomne požiadala o jeho vydanie, b) je plne spôsobilá na právne úkony, c) dosiahla predpísaný vek (§ 18), d) je bezúhonná a spoľahlivá (§ 19), e) lekárskym posudkom preukázala zdravotnú spôsobilosť držať alebo nosiť zbraň a strelivo (§ 20), f) preukázala odbornú spôsobilosť držať alebo nosiť zbraň a strelivo vykonaním skúšky pred skúšobnou komisiou (§ 21), g) má miesto pobytu na území Slovenskej republiky, h) v konaní o vydanie zbrojného preukazu preukázala potrebu držať alebo nosiť zbraň a strelivo.
lenochod
prispievateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa lenochod »

Otazka je, ako si robil skusky na D. Pokial sa jednalo o tu doplnkovu skusku na sposobilost drzat zbran na vykon polovnictva, budes musiet prejst skuskami znova pri rozsirovani o akukolvek inu skupinu. Pokial si pri D robil normalnu skusku, je ich psou povinnostou dalsie skupiny po zdokladovani potrebnych potvrdeni dopisat.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Dolezite je , aku skusku si robil na "D", ako to spomenul LENOCHOD. Skupinu C a F dostanes bez problemov. Co sa tyka skup.A, kedze mas zivnostensky list, tam by tiez nemal byt problem. Vo vacsine okresov na Slovensku zivnostnikom problemy nerobia. Ale takisto u nas plati- iny kraj, iny mrav. Ak natrafis na ko..ta :evil:, bude problem. Musis byt razny a presvedcivy, ziadne hapkanie pri zdovodnovani potreby nosenia. Jedna dobra rada na zaver, ak bude problem s "A", nehadaj sa a argumentuj zakonom 190/2003. Treba si ho poriadne nastudovat.
eager_elion

Príspevok od používateľa eager_elion »

Robil som D ako doplnkovú skúšku.Na polici mi povedali že na koľko mam Preukaz SBS tak C mi len rozšíria a nemusím íst znova na skúšku.Akí je prosím ťa rozdiel v tom že som robil ako doplnkovú veď skúšky boli normálne ako zákon určuje.Tresne právo,zdravotná a pod.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Dolezity je §21 ods.6,7,10 a 11. Pozorne si to precitaj. Ak si robil doplnkovu skusku,ako pises, na ziskanie "D", nemal si vtedy robit skusku podla ods.6 a 7. Potom vsak pises, ze si robil komplet skusku. To je nejake cudne, pretoze podla §21 ods.10 pism.i) Ti mali namiesto skusky zapocitat skusku z polovnictva. Takze ak plati, ze si mal kompletku :D , odvolaj sa na to a trvaj na tom, ze skusku Ti uz netreba.
eager_elion

Príspevok od používateľa eager_elion »

bus driver

Podla toho odseku som robil doplnkovú.No ešte jedná otázočka keď mi vystavia C na základe preukazu SBS a nemusím isť na skúšky ako mi povedali možem potom žiadať o rozšírenie skupiny A bez toho aby som išiel na skúšku.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Ak si robil na "D" len doplnkovu skusku, podla zakona by si mal robit skusku aj na "C". Je tu vsak §21 ods.11, podla ktoreho sa zrejme riadia v Tvojom okrese. Ten vseobecne zavazny pravny predpis, ktory vydalo ministerstvo, som necital. Bud len rad, ze nemusis na skusku. Co sa tyka "A", moj nazor je, ze Ta pozenu na skusku, pretoze na "D" si robil len doplnkovu, "C" Ti daju bez skusky, takze si vlastne este nerobil kompletnu skusku. Skus poziadat o rozsirenie naraz na "A aj C", usetris prachy a cas. Totiz ked mas viacero zbrani, pri kazdej vymene ZP Ti budu menit aj preukazy zbrani. Skusky sa bat netreba, len sa treba poctivo ucit. Mne to trvalo tyzden a potom som sa mohol posadit aj ku skusajucim, tak som to ovladal.
eager_elion

Príspevok od používateľa eager_elion »

čo sa tika skúšky sa nebojím.Išlo mi akurát o to že som nevedel či pojdem na skúšku alebo nie.Ale teraz viem že C mi musia dať na rozšírenie bez skúšky tiež sa Odborná sposobilosť SBS ráta ako doplnková skúška.Na to skupinu A pravde podobne pojdem na skúšku.Cez týždeň idem do mesta tak sa zastavím u zelených a uvidím čo mi povedia oni.Potom dám vedieť.Ďakujem za predbežne info.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"