Strelnica Devičany 100 - 500m 14.4.2012

eager_hamilton

Strelnica Devičany 100 - 500m 14.4.2012

Príspevok od používateľa eager_hamilton »

Takže 14.4.2012 sa uskutoční pretek a strelnici pri Devičanoch. Tešíme sa na Vás. Propozície by mali byť na stránke APSS.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5263
Dátum registrácie: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa lovec »

Par otazok odo mna:

- ake terce sa planuju? Sice je napisane v propoziciach, ze sa to dozvieme na sutazi, ale podla mna by bolo lepsie vopred napisat ake terce sa pouziju. Tiez by bolo fajn upustit od niektorych tercov (napr. redukovany panacik na A4 je nevhodny - nakolko v Devicanoch prakticky nevidno dopad strely a aj podkladove kartony su minimalne, nie je moznost sa opravit/chytit. Na DPS v Senici pouzivame terce, ktore maju najvyssie bodovanu zonu s priemerom 1,5MOA , co je v beznych podmienkach strelitelne prakticky kazdou zbranou. Avsak maju aj dostatocne velku plochu pre pripad "zleho pocasia". Mozno niekto aj v silnom vetre nastriela dobry rozptyl, len nebude umiestneny v strede terca. Na nasich papieroch si dokaze urobit korekciu, z ktorej moze v buducnosti vychadzat. Ale ak toho panacika na stojatej A4 minie, nedokaze sa opravit a nebude mat skusenost ohladom korekcie pre buducu sutaz)

- nie je mozne strielat dalej ako 500 metrov? Naposledy sme strielali tusim len do 400m, co je na takej velkej strelnici skoda. Aspon jeden terc na 700-800 metrov by potesil. Alebo nejaky vacsi/e gong/y, to je nenarocne na papier a vyhodnocovanie. Dva alebo tri gongy, na kazdy po dve rany na 700-800 alebo viac metrov podla moznosti umiestnenia a vsetci budeme vysmiaty

-nebolo by lepsie zacat skor? Ak striela aj standard a openakov pride viac ako jedna runda, tak sa zbytocne budeme nahanat, aby sa to stihlo do zaverecnej. (ta je tusim o 13:00 alebo 14:00)

Vopred vdaka za info.
eager_hamilton

Príspevok od používateľa eager_hamilton »

Je tam možnosť strieľať až do 1,5 km ale ešte to nemáme dohodnuté. Chceli by sme aj predĺžiť dobu strieľania ale taktiež to ešte nie je dohodnuté. Na prvej súťaži sa nebude dať strieľať viac ako 500m a je tam aj problém s kartónmi, pretože ich nie je kam poriadne zavesiť, teda okrem figurín. Uvidíme ako sa po prvej súťaži dohodneme na mieste so správcom a potom ďalšie súťaže budú aj na väčšie vzdialenosti. A k tomu skoršiemu začiatku, nedá sa to dať o moc skôr, lebo to tam treba pripraviť ráno a my sa tam musíme dopraviť tak aby sa to všetko stihlo. Keď dáme začiatok o 8 tak my tam musíme byť o 6:30 a to znamená vyraziť o cca. 5:30. Naposledy sme ale začali o 10 a nie o 9 a preto sa nestíhalo, tento krát to chceme stihnúť načas lebo bude viac pomocníkov.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5263
Dátum registrácie: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa lovec »

Tak stihli sme to LTT, ale stihli......fajn som si zastrielal, aj ked bodovo stal moj vykon za houby. M. gratulovat ani nemusim, to sme uz takmer iste vedeli rano. :twisted: AKI standardne druhy a tramtarararaaaa - miesto c.3 obsadil nas kamarat J. (znamy pod kodovymi menami "sadic kaktusov" alebo "zahradnik"). Gratulujem, predsa sa oplatilo prist, sice na poslednu chvilu, ale predsa. My sme uz lezali na linii a J. este pocital sadenice vzadu na korbe :twisted: Dokonca sme ani nezmokli. Vdaka dobrej nalade a neustalemu kecaniu s niekym som len raz zabudol naklikat a len raz som preklikal na inu vzdialenost, ale inak pohoda..... :lol: Nabuduce to zoberiem serioznejsie. 8)
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa duros »

Velka skoda ze sme nemohli dojst prevetrat 223jky, ale povinnosti pri stavbe nedelnej sutaze nas uz nepustili. Dufam ze na buduce uz nebudeme chybat.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 10 months

Príspevok od používateľa AKI »

Ja som to zariskoval pri vajci na plny pocet bodov. Zial nevyslo a musel som sa uspokojit zasssssseeee s 2 miestom....
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

AKI: Hahhhaha, opat LEN 2he miesto :roll: :lol: Este raz gratulujem!

Ja som tam vcera bol len do poctu, po prvej rane sa mi puskohlad pootocil o 30 stupnov a zvysok preteku som sa snazil aspon udrzat na papieri... :evil:

Teraz som docela rad ze ceny v polsku dali do tomboly, a pred buducim kilakom to snad budem mat cas dat do poriadku.

Podstatne ale bolo ze sme si zabuchali, nezmokli sme, a stravili sme pohodovy den v dobrej spolocnosti :)


Gunslinger
inspiring_engelbart

Príspevok od používateľa inspiring_engelbart »

No ja som sa zucastnil sice len ako divak, ale velmi sa mi pacilo. Kopec pohodovych ludi a dobra sutaz. Kazdy ochotny dat nejaku tu radu. Dufam, ze este tento rok sa mi podari zucastnit aj ako strelec.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

zahradnik prekvapil- nato ze strielal tovarenske naboje 8)
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"