Poplatky (cash vs. kolky)

Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Registered for: 12 years 5 months

Poplatky (cash vs. kolky)

Príspevok od používateľa Peterko »

Čaute. Chcel by som sa spýtať, aké sú možné formy platby týchto poplatkov:
http://www.minv.sk/?spravne-poplatky-na ... a-streliva

Zajtra si idem podať žiadosť o ZP a nechce sa mi behať hore-dole kvôli kolkom, alebo ich kupovať zbytočne. Keď som si bol registrovat auto, veľmi rád som využil možnosť platiť v hotovosti (ešte lepšie by bolo kartou).

Otázka teda znie: dajú sa tieto poplatky zaplatiť "cash" alebo treba využiť ten najhlúpejší prežitok ešte z dôb Rakúsko-Uhorska menom kolky?
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

ano.
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Dikes
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa limo222 »

Velakrat zalezi od prislusnikov na oddeleni, nie vzdy su ochotni brat hotovost, aj ked podla zakona by mali...
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

Peterko napísal:Čaute. Chcel by som sa spýtať, aké sú možné formy platby týchto poplatkov:
http://www.minv.sk/?spravne-poplatky-na ... a-streliva

Zajtra si idem podať žiadosť o ZP a nechce sa mi behať hore-dole kvôli kolkom, alebo ich kupovať zbytočne. Keď som si bol registrovat auto, veľmi rád som využil možnosť platiť v hotovosti (ešte lepšie by bolo kartou).

Otázka teda znie: dajú sa tieto poplatky zaplatiť "cash" alebo treba využiť ten najhlúpejší prežitok ešte z dôb Rakúsko-Uhorska menom kolky?
......nóóóóóóóóóóóó........kde a ako .....

Tak poviem , v Košiciach už všetky oddelenia ( OP , VP , EVČ ...a aj ZP ) fungujú na báze kolokoautomatov ... :wink:

Prídeš k okienku , položíš tlačivko...následne poliš prekontroluje , pošle k automatu , kde zadáš príslušnú sumu a stroj zhltne love a potvrdenku vypľuje ...
...rýchlovka ......len je dobre mať tú aspoň približnú sumu , lebo automat vydáva len nejaké tie drobné ...
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

v BA III maju extra okienko kde teta berie hotovost a vydava paragony namiesto kolkov, teda aspon pred par mesiacmi to tak bolo
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...aj v Prešove je kolkomat, navolíš si z menu príslušné oddelenie (zbrane, vozidlá, doklady), potom príslušný úkon a automat vypíše sumu... nahádžeš peniažky a vypľuje paragon.
DDT
prispievateľ
Príspevky: 111
Registered for: 13 years 2 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DDT »

roman napísal:v BA III maju extra okienko kde teta berie hotovost a vydava paragony namiesto kolkov, teda aspon pred par mesiacmi to tak bolo
BA IV detto, na poschodi hned vedla zbrani...netreba chodit ani daleko :D :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Takze na BA II sa dalo zaplatit v hotovosti. Jedine co ma nepotesilo, ze termin je az 4. septembra. Som tajne dufal v August. Este aj na ten september mi povedala ze nevie ci stihnu tie odpisy z registra a pod.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

či stihnú odpisy??? :shock: :shock:

Posielajú ich mailom na GP a cez pracovný deň max do 2 hodín chodí odpis späť.

(týmto pozdravujem čítajúcich byrokratov-neviem načo sa hrajú :roll: )
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Bola tam slecna/mlada pani (inak bola celkom v pohode) ktora sa priznala ze ona normalne tieto veci neriesi, vraj kolega ktory to ma na starosti je na PN, takze mozno nevedela presne ako to chodi. Dokonca si odomna zabudla poplatok vypytat, ale vo dverach som sa este otocil, ze nech teda nie su dodatocne nejake problemy ze to predsa zaplatim.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Peterko napísal:Takze na BA II sa dalo zaplatit v hotovosti. Jedine co ma nepotesilo, ze termin je az 4. septembra. Som tajne dufal v August. Este aj na ten september mi povedala ze nevie ci stihnu tie odpisy z registra a pod.
a co sa Ti nepaci ?? kedze ides na skusky, prestuduj si zakon. Dnes je 23.tieho, ako mali stihnut prijat, posudit a vyhoviet Tvojej ziadosti, poslat ti pozvanku na skusky 14 dni pred terminom (ktory byva na kazdom okrese tak 1x za mesiac) a to este vsetko stihnut do konca augusta ???

Bud rad ze si vymakol termin zaciatkom septembra a nie na konci...
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Pozvanku mi dala na mieste a z trojice ukonov "prijat, posudit, vyhoviet" jediny ktory trva viac ako minutu je posudit. A jedine co im zostava posudit je moja bezuhonnost a spolahlivost, kedze o vsetkom ostatnom som im dal doklady. Kolko trva "posudzovanie" toho uz povedal Peterson.

Ale ja chapem ze su v Auguste dovolenky atd. Len som to chcel stihnut este v lete.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

prd

Peterson napisal kolko trva vyziadanie opisu RT od GP. Posudzovanie bezuhonnosti a spolahlivosti je trosku dlhsi proces, a osobne som aj rad ze to policajti nevybavuju obratom ruky. To ze si dostal pozvanku na skusky hned je tiez cudne, zaujimalo by ma ako by zareagovali ak by sa pocas procesu rozhodli tvojej ziadosti nevyhoviet a na skusky ta nezavolat.

Za normalnych okolnosti chodi pozvanka az ked maju vo veci jasno, aspon na BAIII

Ak ti dali termin na 5.sept, je pravdepodobne ze aj v auguste bude skuska niekedy v prvom tyzdni , a tam by uz boli aj hned dnes na hrane s 14dnovou lehotou. Zo zakona na to maju 60dni co stihaju
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

je pravda, že samotné previerkové úkony trvajú kľudne aj mesiac- vyjadruje sa OO PZ podľa trv.bydliska a UBOK.
Tieto administratívne kroky žiadateľ nedokáže urýchliť , nakoľko závisia od dožiadaných útvarov PZ.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"