Plastové náboje

inspiring_kare

Plastové náboje

Príspevok od používateľa inspiring_kare »

Použil by ich niekto na obranu? Zastavia dostatočne útočníka a aké zranenie mu môžu spôsobiť? Čítal som aj o kombinácii 1.náboj plastový, ďalšie klasické. Aký máte na to názor? Výhody/nevýhody? Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

niektorym nestacia klasicke FMJ, a preto nosia naboje typu Ruag Seca alebo Guarddogy a ty chces nosit plastove naboje ? Naco prosim ta ?
inspiring_kare

Príspevok od používateľa inspiring_kare »

hlavne koli tej mensej ranivosti... naco niekoho zabijat ked ho staci trochu zranit a utecie? prave preto som pisal ten sposob ze prva rana s plastovou a uz ked mu to nebude stacit tak hned za nou ide klasika...
inspiring_kare

Príspevok od používateľa inspiring_kare »

Stretol som uz dokonca aj jedneho strelca ktory mal glocka ako ja a on mal komplet plny zasobnik plastakov tak preto sa pytam... urcite to tak niekto pouziva ale je mi jasne ze takych je malo
Používateľov profilový obrázok
tompek
prispievateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa tompek »

skús si pohľadať ma youtube ako vyzerajú zranenia" nesmrtiacimi" strelami...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4237
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Dufam, ze som ta zle pochopil.
Ty chces niekoho strelit, to je jedno cim a potom utiect, bez podania prvej pomoci, ci zavolania zachranky, ci ohlasenia strelby policii?!!!!
Používateľov profilový obrázok
Italo
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Italo »

on pisal ze utocnik potom utecie ked bude postreleny
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1446
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Ono záleží, na čo sa pripravuješ a aký máš scenár. Ak máš v hlave akčný scenár s organizovaným zločinom, či teroristami, kde pôjde o sekundy, a trénuješ double alfa :lol: tak budeš zhánať strely skôr s ochudobneným uránom.
A mi, čo žijeme na kludnom sedákove môžme mať na obranu hoc len plný peračník farbičiek. :wink:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

hosi kaslite nanho, snazite sa poradit a vo finale vam chlapcek aj tak napise do ss-ky ze ste ch**i , skoda klavesnicu drat
inspiring_kare

Príspevok od používateľa inspiring_kare »

Odveci... preco by som pisal ze Su ch..? Normalne som sa opytal...s takym javom som sa stretol ako som pisal. Mål to Iny strelec a nie ja. Ak adminovi vadi, ze som tuto otazku polozil tak sa ospravedlnujem a kludne ju moze vymazat.
Používateľov profilový obrázok
daredevil
prispievateľ
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 11 years 7 months

Príspevok od používateľa daredevil »

Niečo na tých plastových bude, asi je naozaj pre niekoho lepšie protivníka zraniť ako ho hneď zastreliť a aj kôli sebe, veď povedzte už ste niekto niekoho zastrelili? Asi nie tak nemôžete vedieť ako by ste po zvyšok života spávali, iste sú aj medzi nami ľudia, ktorí by sa sniečim takým nevedeli vyrovnať.
A čo sa týka účinku, tak v Istebnom GP predvádzal zbraň na plastové náboje a do plechu to na cca 10m narobilo pekné preliačiny, na kratšiu vzdialenosť to dokáže zlomiť rebro.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

moj osobny nazor je, ze je to blbost. To je ako by si miesto 9luger nosil 6,35browning... proste nema to logiku.. Ludia skor hladaju kaliber s vyssim zastavovacim ucinkom a ty tu hladas presny opak. Neviem aky je tvoj threat model, ale ked si predstavis, ze sa musis branit voci skupine viacerych utocnikov (povedzme lepsie stavanych) tak by pouzitie plastovych nabojov bolo jasnou nevyhodou. A to rovnako aj voci jednemu dobre stavanemu.
inspiring_kare

Príspevok od používateľa inspiring_kare »

Ano presne tak.. ale skor som to ja osobne myslel z hladiska natahovaciek po sudoch...zabit niekoho a zranit niekoho je velky rozdiel. Samozrejme je tu nevyhoda toho, ze utocnik moze mat na sebe nejaku hrubu bundu a tak ho ten plastak nemusi zastavit. Preto som aj pisal o kombinacii plastak prvy a potom klasika. Zas dalsia nevyhoda ze plastak mi moj glock znova nenatiahne a musim ho natahovat rucne... Ma to teda dost vyhod aj nevyhod zaroven... Preto ma zaujimaju aj nazory viac znalych kedze uznavam... som len zaciatocnik
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

@daredevil:

omg zas tieto sracky... help!

edit: roman mal asi pravdu, skoda drat :lol:
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa miro285 »

No ja neviem, pokiaľ by si útočník všimol, že na neho strieľaš s nejakou airsoftkou plastové guličky, asi by sa nasral ešte viac a mal by si ešte väčší problém :lol: Čo by si robil potom? Dajme tomu, že aj keby si to do neho našil, vďaka vyplavenému adrenalínu by možno ani o zranení nevedel a útočil by ďalej, no a teraz čo? Utečieš? Vypneš ho úplne strelou do hlavy?
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"