Zbrane v baroch, pohostinstvach a restauraciach?

Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

a naco
inspiring_agnesi

Príspevok od používateľa inspiring_agnesi »

Luke: no u nás napríklad sú SBS-kári v bankách...neivem ako v iných mestách..

kuro: jasné, však ja som toho istého názoru, ale zober si to z tej druhej strane a pohľadu pracovníka SBS, má proste nejaké povinnosti, tak ako aj ty. Ja som len napísal môj postreh, lebo si robím sbs spôsobilosť a práve som dnes viedol "vášnivejšiu" diskusiiu na tuto temu
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

tak ak budes robit sbs v banke, odporucam, aby si sa nepustal do zakaznikov so skrytymi kvermi, kym s nimi nezacnu mavat okolo seba.
inspiring_galileo

Príspevok od používateľa inspiring_galileo »

To už v mnohých prípadoch bolo neskoro.. :wink:
Používateľov profilový obrázok
MASH4077
prispievateľ
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa MASH4077 »

kuro159 napísal:...ja ked som robil skusky na ZP, tak si nas po skuskach vsetkych zavolali dnu a povedali nam, ze v ziadnom pripade tie obrazky neznamenaju aby sme si zbrane nechali kvoli banke trebars v aute... :)
Pokial nema banka odkladaci priestor pre zbrane, trebars ako NBS, tak si to nemame vsimat a nesaskovat s buchackou niekde pri straznikovi, ale normalne vybavit svoje veci a odist...a to nam vravel policajt po skuskach. Chcel by som vidiet nejakeho SBS-kara ako ma odzbrojuje, ked idem napriklad s klientom do banky na rokovanie, alebo vlozit-vybrat peniaze a som tam na ochranu klienta... :?
kuro skúšky na ZP sú trochu diametrálne odlišné od oprávnení SBS to musíš uznať :wink:
...nepracujem v NBS ani v žiadnej banke (čítal si môj predch. prísp.? :wink: )... jednoducho prídeš s klientom (ku nám), nesúhlasíš s podmienkami (neodložíš si zbraň) klient ide "hore" a ty stojíš na dvore vo vetre a daždi (so zbraňou) :wink:
Používateľov profilový obrázok
MASH4077
prispievateľ
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa MASH4077 »

luke napísal:tak ak budes robit sbs v banke, odporucam, aby si sa nepustal do zakaznikov so skrytymi kvermi, kym s nimi nezacnu mavat okolo seba.
luke v podstate (podľa alibistických interných nariadení bánk) by nemal zakročovať ani keby tam mávalo 10 iračanov s kalachmi :wink: má privolať PZ (keď stihne :roll: )
sorry iračania :wink:
Používateľov profilový obrázok
MASH4077
prispievateľ
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa MASH4077 »

gewehr napísal:a naco
:D :D :D keď priveziem melón € čiek na OT 64 aby mi mal kto ukázať na cúvačku :D :D :D
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

...Mash4077hrmenych... :) ty si necital pozorne :!: pisal som ,,POKIAL NEMA BANKA ODKLADACI PRIESTOR NA ZBRANE!!!!!,, a tym samozrejme ten policajt myslel aj ine institucie ako su len banky, trebars vladne-statne objekty sudy a letiska, jadr. elektraren atd.....tos poprve.... 8)
...po druhe...pracoval som jedneho casu vo vyjazde SBS a mali sme na starosti okrem ineho aj banky. Absolvovali sme X skoleni a na kazdom sme dostavali od policie tieto karelaby: V ziadnom pripade pri prepade banky a pri prichyteni ozbrojeneho lupica sa nehrat na RAMBA a pokusat sa ho chytit, nedajboze ho OHROZOVAT zbranou, ale mame zabezpecit jeho plynuly odchod z banky a zabranit pripadnym akcnym obcanom zasahovat do jeho pokojneho odchodu!!!! Tymto sme mali zabranit pripadnej rukojemnickej drame!!!
...Mash4077...a po tretie, nestojim vo vetre a dazdi, ale sedim v teple-suchu v aute a pocuvam prijemnu hudbu/na prikaz mojho sefa-chranenca,vacsinou na 90%/, alebo ked si mozem dovolit nechat auto bez dozoru a chranenec to vyzaduje, tak idem do objektu a sedim na recepcii s peknymi babami na kave a do vnutra si ma pustil aj so zbranou 1. lebo o nej nevies... 2. o nej vies ale mas prikaz ma pustit a po 3. o nej vies a ja ti ju musim odovzdat a ty ju beries do uschovy...takze ja nevidim v tom ziaden problem... 8) :) 8) Ja som reagoval na klasickeho SBS-straznika v pobocke nejakej banky, ako ma tam odzbrojuje...to by som chcel vidiet... :wink:
...Ked som robil vo vyjazde a monitorovali sme banky, tak som vela krat videl vchadzat nejakeho klienta-osobu aj s buchackou/mnohy este s nou aj machrovali, schvalne si akoze vyhrnul oblek aby som videl ze aj on ma buchacku, drbko-sedlak jeden/...a co si myslis?! Ze som sa za nim rozbehol a zakazal mu vstup? alebo ho vykazal?? To nemyslite vazne...aspon dufam ze nie... :wink:
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

Ja myslim ze Kuro to velmi pekne vsetko zhrnul :wink:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

MASH4077 napísal: :D :D :D keď priveziem melón € čiek na OT 64 aby mi mal kto ukázať na cúvačku :D :D :D
Keď máš tolko ečiek, tak nežgrli a daj si tam namontovať cúvaciu kameru.... :wink:
Používateľov profilový obrázok
MASH4077
prispievateľ
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa MASH4077 »

kuro však sa nejež :wink:
ad 1. neviem o zbrani :?: :shock: , idete cez detektor
ad 2. ak dostanem príkaz, že idete bez kontroly (stáva sa často) ešte vám aj dvere podržím

ak nejdeš s chránencom "hore", kávu, čaj ti spravím aj ja (aj keď niesom pekná baba :D ) a na voz si v pohode vidíš. robil som podobnú prácu ako ty a tiež som bol niekedy rád, "že mi prdel neprirástla ku sedadlu" :wink:

tiež sa mi stalo na daňovom úrade v petržke, že chlapina SBSkár o hlavu nižší odo mňa (a to meriam "až" :lol: 169cm) chcel aby som mu odovzdal služobnú zbraň (PZ v uniforme :roll: ), keď som sa ho spýtal, kde sú odkladacie schránky na zbrane, zmizol (asi ich šiel vyrábať, alebo si išiel obnoviť preukaz spôsobilosti :lol: )


kapo, dobrý nápad :D idem objednať :lol: :lol: :lol:
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

...vsak si to mal hned napisat, ze mozem prist na kavu...ani hore nemusim ist... :) a vsak vies ze sa na teba nikdy nepaprcim... :) a s tou pracou mas pravdu...niekedy si pripadam ako taxikar... :) a tusil som ze mas v robote getektor... :) vsak sa musime tu na fore trosku pobavit a tvarit sa mudro...vies o com hovorim, nie... :)
...a toho SBS-kara v petrzalke je mi uprimne luto... :wink:
Používateľov profilový obrázok
MASH4077
prispievateľ
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa MASH4077 »

kuro viem na čo narážaš (samochvála smrdí... :oops: )
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"