Vz. 58 fullsize a kompakt - porovnanie

Používateľov profilový obrázok
Tigrík
prispievateľ
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Tigrík »

Hehe, a pozeral si do tej skratenej hlavne hlbšie?
Ja až doma. Nejaký expert čo tam u nich robí,pri rozširovaní plynového kanalika natlacil vrták tak hlboko že chytil vyvrt aj oproti kanaliku. :evil:
Ďalšia "vyhoda" že pri strielani streliva s ortutovou zapalkou to nové ústie fajne hrdzdavie.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Hej pozrel. Je tam len mierny vlasovy skrabancek proti kanaliku, koroziu nastasti nepozorujem ziadnu. Vacsina ich bola na usti dost podivna, ale hlavne boli ok. Mam pocit ze je to ako ktora vyrobna davka, podla toho ktory pracovnik to robi. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Tigrík
prispievateľ
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Tigrík »

Moja hlaveň vyzerá ako keby to odsekol flexkou :lol:
Ale vďakabohu ústie je zahlbené.
100-vku nastrieľam lepšie ako z klasiky.
No to bude skôr tým,že na klasike nemám kolimátor.
Naposledy upravil/-a Tigrík v 20 Apr 2013, 19:57, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Tigrík
prispievateľ
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Tigrík »

Kratas v dreve.

Obrázok

Obrázok
Naposledy upravil/-a Tigrík v 20 Apr 2013, 19:58, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Isteze pozeral, clovek ktory kupuje zbran a nepozrie sa jej do laufu by mal vratit zbrojak :lol:

Skusil som to nafotit aspon mobilom a vysledok tunak one predkladam...

Obrázok
toto je cast vyvrtu od ustia hlavne, (1) je skrabanec po spicke vrtaka, je to vlasovy skrabancek ktory v reale pri normalonim svetle nie je tak vidiet, zatial sa tam ziadna korozia ani nic podobne nevyskytla, od kupy bez zmeny; (2) je odraz rozsireneho kanalika na vyvrte

Obrázok
upravene ustie pri vyrobe kompaktu, kvalitu originalu urcite nedosahuje, ale z toho co bolo na vyber bolo najlepsie. Je symetricke (fotene z boku, preto sa zobrazuje ako elipticke) a nema okusane hrany. Niektore tam boli v kvalite, ako keby ich Mauser okusoval (zainteresovani vedia o com tocim)

Obrázok
porovnanie dlzok, imho zaklad na kompakta je dat NORMALNU pazbu, ktora sa da vyklopit jednou rukou a po par stovkach ran sa nevyhegla (ako od sudruhov z CSSR, tak s plastovymi klbmi od FABu, alebo ako ta duralova co som videl tu u jedneho clena fora - vstko nahovno). Rovnako musi mat rozumny sklon aby bolo mozne pouzivat povodne mieridla, skusal som "M4 trubku" a na kvere som musel lezat. Druha vec je, ze je zbytocne ho predlzovat kompikmi a podobnymi vecami. Tiez som sa snazil zachovat stihlost zbrane, to je to preco je 58 pekna. Zial kazdy kto trocha tunil 58 vie, ze zohnat kvalitne veci nan je kur*a drahe. Ked zoberiem ten moj, tak pazba s predpazbim stali tolko co dva nove kompakty :cry:

edit: zmena hostingu obrazkov, janforman.com bonzuje polohu... aj ked zle a ukrutne nepresne, ale z principu to nemienim podporovat
Naposledy upravil/-a gewehr v 07 Apr 2013, 17:36, upravené celkom 1 krát.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

Chalani dík ze ste ma "vyliečili" z úvahy nákupu compaktu nechcem znevažovať prácu kolarmsu(vid foto) ale to račej kúpim klasiku a podstúpim zvyšnú tortúru ohľadom prerábky ...
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Je to vojenska zbran, nie sportovy special alebo kver na presnu strelbu. Ak chces kupit origo a dat si spravit prerabku aj s papierami, rataj 100+ eur. Ked sa ti podari v Kolarmse vybrat dobry kus, budes mat uplne to iste co ti spravi tvoj puskar. S tym ze mozna este budes musiet spekulovat co s hrubku kanalika, kolarmsaci maju tu svoju prerabku vyskusanu, puskar ktory ti to bude robit ako prvotinu nie. Takze ked si to zratas, vychadza to jezdnoznacne pre nakup z Kolarmsu ale vyberom.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ešte detail, úpravu ústia hlavne zvládne každý šikovný puškár so základným vybavením. Takže ak niekto nie je spokojný so stavom ústia svojej zbrane, je to liečiteľná záležitosť
Používateľov profilový obrázok
Tigrík
prispievateľ
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Tigrík »

Na presnosti to aj tak nič nepridá.
Je tam to zahĺbenie...
gewehr,tá Galil2 je pekná ale ako odistíš zbraň keď nebude otvorená?
A to troy hliníkové predpažbie nepáli po par zásobnikoch?
Nesekalo ti nábojnice pri vyhadzovaní?
Mne skoro každú tretiu,kým som neskrátil tú pružinu :?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4237
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Praveze to opracovane ustie hlavne ti najviac ovplyvni presnost!
Treba to spravit precizne a nie sarlatansky.
PS normalne ste ma nakopli a zacinam rozmyslat nad kompaktom, len sa mi nechce za neho vysolit 800E (neostal by bez uprav :-) )
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Zbran od novoty funguje ako ma, bez jedinej zavady zbrane a bez potreby akejkolvek upravy. Presnost do 100m uplne porovnatelna s fullsize, strielali to vielaceri ludia z tej zbrane. Na viac som s tym nestrielal tak neviem.

Co sa tyka lpazby, pri sklopenej tam vlezie palec tak ze to odistit ide (som lavak), so zaistovanim to je horsie. Ked tak nad tym rozmyslam, nikdy som to este pri sklopenej pazbe nezaistoval. Add predpazbie, zohrieva trochu viac ako to lisovane povodne, ale mam uchop kde to drzim pod komorou a dvomi prstami za vrch zasobnika, cize skoro uplne mimo predpazbia.
Používateľov profilový obrázok
Tigrík
prispievateľ
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Tigrík »

Ja ľavák niesom ale pušku strieľam z ľavého pleca.
Niekedy mám pocit že 58 je robená pre ľavákov... :lol:
1Nemusel som prehadzovať napínaciu páku.
2Zbraň odisťujem palcom.
3A zásobník vypúšťam po malej úprave ukazovákom...
Naposledy upravil/-a Tigrík v 20 Apr 2013, 19:56, upravené celkom 4 krát.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Ako pisete chlapi, bohuzial kolarms pracu na kompaktoch flaka, odrezane su pilkou na zelezo a ustie je dokoncene rozsirenim asi 13 vrtakom alebo zahlbnikom, cele dokusane a nesumerne, ziadne radiusy necakajte. Ale aj napriek tomu na 150m co som porovnaval tak roptyl je ten isty ako v standarde. V skratke je to uprava na dodelej doma ak mate tie moznosti.
Ako kropitko fajn ale takto by praca puskara rozhodne nemala vyzerat.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

v piatok som videl dva kompakty v KolArmse a musim povedat, ze kvalitativne sa to posunulo smerom hore, obe ustia opracovane vynikajuco, ziadne skrabance v hlavniach. Palec hore.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa agger »

Na oboch sa však ukázali iné neduhy avšak nič vážne:
1, uvoľnená vodiaca tyčka úderníkovej pružiny
2, zle roztlčený kolík podpažbia

Názory na povrchovku (čiernenie) sa rozchádzajú. Osobne mi je to jedno. Aj tak na moju pôjde ďalšia vrstva.

PS nemáte niekto požičať vercajk na nastavenie mieridiel? Od výroby je to úlet o 20 a 30 MOA vpravo a dole...
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "